Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem megy a meditálás. Mit...

Nem megy a meditálás. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A Silva féle könyvből tanulom. Reggel és este szoktam, egyelőre a 100-1-ig szinten vagyok még. Olyan hosszú 100-tól vissza számolnom, hogy időnként azon veszem észre magam, hogy elfelejtek számolni, arra gondoltam, hogy esetleg elszenderedek pillanatokra. Illetve a kissé fel és balra nézéssel is van problémám, érzem, hogyha nem koncentrálok erősen rá, akkor nem nézek felfelé, viszont akkor hogyan kapcsoljak ki, ha erre kell figyelnem, mert nekem úgy kényelmes, hogy előre nézve.


Nagyrészt ezzel a két dologgal van problémám. Nálatok nem fordultak elő ilyen zavaró dolgok?


2010. febr. 9. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a lényeg a meditációban hogy ne legyen körülötted senki és semmi,aki,vagy ami elvonhatná a figyelmedet.Továbbá nem javasolt meditálni,ha éhes vagy,fáj valamid,vagy fáradt vagy.
2010. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon rég meditálok, már pár pillanat alatt elérem az állapotot.

Amit te gyakorolsz az nem az igazi meditáció, viszont agykontrollhoz jó lesz.


Meditálni nem könnyű!

A meditációt félreértik és magyarázzák. Az igazi meditáció az a tudatod kikapcsolását jelenti. Nincs gondolat, nincs SEMMI.


Adok neked pár jó technikát-ezzel foglalkozom, 20perc múlva írok csak leviszem a kutyát:)

2010. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Legelső:

Éld meg, hogy pl egy fagerenda vagy.

Ne elképzeld, hogy az vagy, hanem vállj eggyé vele.

Tehát: érezd, hogy fagerenda vagy.


Ha ez már megy akkor képj tovább.

10től lassan számolj vissza nulláig közben fejtetőtől kezdve lefelé haladva lazulj el.

fejbőr

homlok

tarkó

szem

orr száj

arcizom

nyak kívül-belül

mellkas

has

belső szervek

És így lefelé haladva.


Tudatossan lassan vedd a lélegzeted.

Ha jól csináltad a végére nem fogod érezni a tested.

Ez az állapot nevezhető már az alfa egyik felsőbb szférájának, de ha nagyon belemélyedsz lejebb is tudz menni.

Visszafele 0-10 ig számolj és ébredj teljes tudatodra.

Naponta gyakorolva elsajátítod ezzel a meditáció alapját.


Az első gyakorlat esetében ha nálad, vagy közvetlen felmenőidnél skizofrénia volt akkor ne csináld.


Még nagyon jó a légzéstechnika az egyik legnagyobb eredményt hozó a 7-7-7 légzés.

7mp-ig szívod be a levegőt

7mp-ig benttartod

7mp-ig fújod ki (vele a gondjaid)


Ezt 7x ismételd!


Akkor tudsz a mély meditáció felé haladni, ha ezeknél és a hasonló gyakorlatoknál elsajátított mély állapotba mpercek alatt el tusz jutni.


Amikor már tudsz meditálni-mindent ki fogsz (zavaró körülményt) zárni, addig ezek ellen tegyél.


Tanácsom, ne csak könyvekre hallgass- inkább magadra rá fogsz érezni a saját technikádra.

Ezzel egyidejűleg, vagy akár utána végezheted a silva féle számolásos technikát is-bár az az agykontrollra épül, vagyis alapja...nem kifejezetten a meditációt tanítja.


Van még kérdésed írj!

2010. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja kérdésedet olvasva...felfelé egy pontra merengj csukott szemmel-ne vidd ki balra.

Így kezd el 10-0ig a számolást mivel így lazulsz el a szemeid nem ugranak majd vissza. Lazitsd el magad EZ NAGYON FONTOS!

És még egy jó tanács a nyelved enyhén nyomd a szájpadlásodra ez is és a szemek tartása is a toboz mirigyet és a hipofízist stimulálja, tehát a 6os csakra, vagy 3.szem aktivitását idézi elő.

2010. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hello. Szerintem ha úgy teszed ahogy az utolsó válaszoló írta és kitartó leszel akkor tényleg sikerülni fog, de nem egy nap alatt. Azt ajánlom, hogy akkor próbálkozz amikor nem vagy kimerült, ideges, gondterhelt ( pl: hétvégén) Én is kezdő vagyok, de amikor nyugodtabb a környezetem akkor nekem is jobban megy.
2010. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat.


Igen, egyébként tényleg elsősorban az agykontrollt szeretném megtanulni, de első lépés itt ez a "meditációnak" nevezett gyakorlat, hogy lejuthassak szintemre.


A kissé fel és balra nézés. Azért néztem balra, mert a könyvben azt írta a szerző, hogy a balra nézés által méginkább aktivizálom a szubjektív agyféltekémet.


Mégegyszer köszönöm a tanácsokat, ha valaki tapasztaltnak vannak még jó tanácsai, azokat is szívesen fogadom.

2010. febr. 10. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!