Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van! Mit csinálok rosszul?

Elegem van! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Folyton tanulnom kell és ezt már nagyon unom! Félévkor nekem volt a legjobb bizonyítványom, a második félévem teljesen átlagos, van jónéhány egyesem és mindenből lerontottam, ezt szinte lehetetlen már feljavítani. Mindent meg kell tanulnom ami nem érdekel és ami meg érdekel azzal nem kell foglalkoznom akkor is ötöst kapok matekból. Bezzeg törit meg németet kell seggelnem folyton, inkább csinálnék érdekesebb logikai feladatokat.

És semmi motivációm nincs hogy ezt megtegyem, mert mostmár elegem van. Abból is hogy nincs egy barátom sem, mert nem tudok beszélni az emberekkel, mindenki más mint amilyen én szeretném hogy legyenek, engem nem érdekelnek azok a dolgok amik másokat, folyton fölöslegesen beszélnek a semmiről, fikáznak mindenkit, elítélnek mindenkit aki valamiben más.

Elegem van hogy nincs időm semmire. Reggel fél 6kor kelek suliban 7órám van utána edzés (ez az egyetlen ami örömöt ad egy nap) hazaérek 6kor kajálok, elrendezem magam már 7óra ekkor elkezdek tanulni, ez többnyire 11ig tart, de ha pl. valami beadandót kell csinálni, van hogy 1ig fent vagyok. Így 6 és fél órát alszok jó esetben. Hétvégén ha nincs mozgás a lakásban tudok délutánig aludni, egyébként szombaton lovagolok, vasárnap délelőtt alszok meg egy kis rendet rakok és délután annyi időm marad, hogy hétfőre megtanuljak.

Én élni akarok, azt csinálni amit szeretek!! Szeretnék néhány tudományba mélyülni, szeretném felfedezni, megismerni a világot, megérteni az embereket, szeretnék magányosan és társaságban lenni, sírni és nevetni! Már gondolkozni sincs időm! Ez fáj a legjobban... Szeretnék énekelni, gitározni, rajzolni, zongorázni, táncolni, festeni, filozofálni, sportolni és annyi mindent, de nem lehet!!

Elegem van hogy mások akarják megmondani miben higgyek, mit csináljak, mit és kit szeressek illetve ne szeressek, mit gondoljak...!

Hazaérek, eszek egy csomót, hogy addig se kelljen tanulnom, leülök, már ha sikerül, aztán rájövök, hogy nem megy akkor elkezdek sírni ezután 2órán keresztül dübörögnie kell a rocknak a fejemben hogy lenyugodjak. Utána tusolok és így is nagyon késő van mire az ágyba jutok.

egy 16 éves lány


2011. ápr. 5. 19:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek azért, amiért ilyen hosszú lett és a fogalmazásért ami borzalmas, de azért érthető remélem .
2011. ápr. 5. 20:03
 2/12 anonim ***** válasza:
Én el nem hiszem hogy nincs senki vagy akár egy társaság akivel együtt lehetnél suliban. nekem sincsenek olyan hű de nagy barátaim a középiskolában, de azért elvagyok.Én úgy szerzek főleg ötösöket hogy 1 órát tanulok(vagy annyit se) naponta.Ne tanulj ennyit az az első, légy társaságibb ez a második, menj el buliba és engedd el magad fullra, ha kell igyál a buliban,mert tényleg ki lehetsz 8de ne vidd túlzásba). szerezz egy fiút, hidd el egy párkapcsolat teljesen megváltoztatja az életedet.Hajrá!:)
2011. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Van egy-két lány akivel együtt vagyok a suliban, de a barátság ettől nagyon távol van. Ez egy erős gimi ahol nem adnak 5öst olyan könnyen, azért meg kell dolgozni. Nem akarok buliba menni, mert nincs kivel és nekem az nem szórakozás, tökre gázan érezném magam. Inni sem akarok, amúgy sem értem mi jó benne, meg sztem az ízük is szar. Nem akarok összejönni csak úgy valakivel, a legtöbben sosem voltam soha szerelmesek mégis már a huszon nemtudomhányadik pasijukat nyalják-falják. Ebből is kimaradnék inkább, majd ha megtalálom azt akit tényleg szeretek, akkor persze nem mondok nemet, de nekem csak egy igazi kapcsolat kell amit nem lehet akárhogyan szerezni.

2011. ápr. 5. 20:20
 4/12 anonim ***** válasza:
bocs de ha változtatni akarsz, gyorsan kezdd el. pl nem értem hogy tud egy 16 éves napi 4-5 órát tanulni? én 2 hét alatt tanulok annyit... (17 vagyok). de legalább van sok barátom, járok bulikba, és van 2-3 olyan ember, akiben feltétlenül megbízom, a legjobb barátaim. mellesleg nem értem miért tanulsz 11. előtt 5ösre, addig úgy sem számít... meg ha társaságot akarsz, menj el partyzni, ott megismerkedsz majd emberekkel, járj velük egyre többet partyzni, és majd megszereted/szokod az alkoholt. nem mondom hogy a legtöbbnek jó íze van, de pl fütyülősből egy üveget meg tudok inni olyan finom... meg party azért arról szól hogy jól érzed magad és kikapcsolódsz, és ezeket könnyű elérni piával.
2011. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ.

De sajnos nem értitek... Nem akarok beállni az átlagemberek sorába.

Várom a választ ami más lehetőséget kínál minthogy legyek olyan mint mindenki.

2011. ápr. 5. 20:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok javasolni semmit,csak annyit mondhatok,én szívesen leszek a barátod.Ha van kedved írj privit.Nem vagyok a korosztályod,25/L.De beszélgethetünk,kiírhatod magadból azt a sok mindent ami nyomja a lelked.Talán tudnék segíteni valamiben.
2011. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
néha pedig ki kell rúgni a hámból
2011. ápr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti. Nagyon kedves vagy, hogy ezt felajánlottad, köszönöm. De így ismeretlenben nem szívesen vállalnám, nem szeretnék idegenekben megbízni, remélem megérted.
2011. ápr. 6. 17:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira hülye életfelfogásod van...

1.Mi az hogy nem akarsz beállni az átlagemberek közé? Az átlagemberek nem irkálnak ide olyan kérdéseket, hogy nincs barátjuk, ki vannak akadva a tanulástól, nincs egy perc szabadidejük sem.

2.Én is erős gimibe járok, mégis max 1 órát tanulok naponta.

3. értelmes válaszokat kaptál amik be is jöhetnek.Tudod mit gondolok?A francot akarsz te változtatni,nem hiszem hogy olyan rossz neked, ha nem fogadod el az "átlagemberek" tanácsait.Fogadok, hogy jó régen röhögtél annyit hogy fájt a hasad...

4.Mi az, hogy te olyan szerelmet akarsz, amit nem lehet csak úgy szervezni? Nem azt mondtuk hogy menj el egy sötét sikátorba aztán egy idegen pasival dugasd meg magad. ha nem diszkóban nem a suliban sem baráti körben nem akarsz magadnak párt találni,akkor mégis hol?majd ülsz a tankönyveid felett aztán bekopog?Azt lesheted...sürgőse változtass mert ha felnősz és ennyi mindent kihagysz az életedből akkor a halálos ágyadon rohadt ideges leszel a tettek elmulasztása miatt, amitől jobb lehetett volna az életed.


1.voltam...

2011. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen igaza van. am 2. voltam.
2011. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!