Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyre többet gondolok az...

Egyre többet gondolok az öngyilkosságra, hogy merítsek erőt?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, körülbelül 16 éves korom óta érzem azt, hogy abszolult nem vagyok boldog, magányos vagyok, senki nem szeret, már antiszociális is lettem körülbelül, gátlásos vagyok még akkor is, ha a boltban kenyeret kell venni. Sportos külsőm van, 184 centiiméter vagyok, nem vagyok elhízva, vannak izmaim, de nem vagyok pálcika sem. Igazi férfias alakom van. Abszolult nincs önbizalmam, mindentől félek, mindennel kapcsolatban gátlásaim vannak, önmagam sem tudok igazán lenni, és már semminek nem tudok örülni, és ok nélkül az alap kedvem mindig "rossz". Jöhet a sok szöveg, hogy vegyek erőt magamon, és áljak fel, hidjétek el 5 éve próbálkozom, mindig sikerül is pár napja, mikor mondogatom magamnak, hogy "na azért is jó kedvem lesz", és a "a kis dolgoknak kell örülni, az a boldogság kulcsa" és a sok közhelyes szöveget, aztán mindig itt kötök ki valami hasonló szánalmas kérdéssel.

Nincsenek barátaim sem, gondolom az előbb felsorolt okoknak köszönhetően, legbelül szomorúságot érzek. Psichológushoz nem fogok menni, mert azt eleve szánalmas dolognak tartom, és eleve túl nagy a büszkeségem hozzá, és rajtam eleve nem segít, ha bárkinek elsírom, hogy "juj milyen rossz az élet brühümbrühüm". Afrikában eleve rossz a helyzet, mégsem olyan szerencsétlenek és "depressziósak" mint én, így eleve jogot sem érzek hozzá, hogy az legyek, mivel sokkal rosszabb a helyzet valahol. Semmi nem tesz már boldoggá, összesen egy barátnőm volt 21 év alatt... az 1 éves kapcsolat volt. De nem is akarok több kapcsolatot, mert nem kínzom magam. Csak "arra" pedig sosem próbálkoztam úgy komolyabban hölgyet szerezni (nem mintha nem próbálkoztam volna, csak ugye eleve önbizalom nélkül...). Tehát most itt ülök fél 12-kor és azon gondolkodom, hogy az M4-es metró talán fájdalommentesen képes segíteni rajtam. Túl bölcs is vagyok, tehát két közhelyes mondattól nem leszek happy mint egy átlagos ember. Ezért felteszem a kérdést, hátha bárki tud rajtam "segíteni". Vagy legalább annyival segít hogy itt sajnáltathatom magam! :D



#halál #depresszió #öngyilkosság #szorongás #skizofrénia #démon #recesszió #skizofrén #Raimhol #Dancsó Péter magárakeres HAHAHA kitaláltam mi? ;) Üdv Raimhol
2015. febr. 5. 23:36
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, de siettem eléggé.
2015. febr. 5. 23:40
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
2015. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, csak már nem használ... ;)
2015. febr. 5. 23:47
 4/41 anonim ***** válasza:

a 2. szakaszban hatszor szerepel az "eleve" ....

Anya-apa? milyen volt a kapcsolatod velük? mit mesélnek? hogy fogadtak, amikor megszülettél?

2015. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
50%
Na irány a kocsma, fiam! Idd le magad, addig se nyavalyogsz! De te legalább tudod, mi a hiba benned. Hidd el, attól tényleg nem oldódik meg SEMMI, hogy itt nyafogsz... Amúgy meg egy kis ivás után megoldódik a nyelved, közvetlenebb leszel, és akár haverokat is találhatsz.
2015. febr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem rá. És sportolok is, eleve nem kellene innom nagyon. A szüleimet inkább hagyjuk. A pia csak átmenetileg segít...
2015. febr. 6. 00:17
 7/41 Vacuolum ***** válasza:
36%
Ne legyél öngyilkos, mert így nem térül meg amit ez az ország beléd fektetett. Nem lesz aki anyád meg apád nyugdíjáért megdolgozik, ha lesz egyáltalán nekik és nem neked kell majd eltartanod őket. Ha mégis öngyilkos lennél akkor ne legyél ilyen unalmas. Például felmész egy 10 emeletes tetejére kikötsz egy erős damilt, majd a másik végét a nyakad köré kötöd, ezután beragasztózod a kezed és jó erősen a fejedhez nyomod egészen addig míg a ragasztó meg nem köt, majd ugrasz és mikor leérkezel vagy beesel az egyik erkélyre úgy fogsz kinézni, mintha letépted volna a fejed.
2015. febr. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

nahát, Vacuolum, kössönyünk, télleg szórakoztató és nem unalmas

*

nem hagyjuk a szüleidet és az első éveidet. A megérzésem, azért írtad annyiszor "eleve" mert ott a hibás kapcsolás, a hibaforrás: azt hiszed te "eleve" boldogtalannak / szerencsétlennek születtél...

ez persze nem igaz, de ezzel a mondattal nem fogom a tudatalattidból ezt kioldani

"Afrikában eleve rossz a helyzet, mégsem olyan szerencsétlenek és "depressziósak" mint én"

- mert más az emberképük.

Mi az ember? Ki vagyok én? (tedd fel magadnak)

2015. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

A pszichológus segíthet, még ha most nem is érzed megoldásnak. Sokkal jobb segítséget kérni, mint öngyilkosnak lenni.


Bár a problémáidat nem oldja meg, és nem leszel happy tőle, talán a gőzt kiengedni segíthet, ha telefonálsz:


Ifjúsági Lelki Elsősegély

Tel.: 137-00

Ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között,

vezetékes számról és bizonyos mobilhálózatokból érhető el.


Hosszútávon pedig kérjél segítséget!!!!

2015. febr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
"Mi az ember? Ki vagyok én?" Már elnézést, de ezek olyan kérdések, amelyek minden értelmes ember fejében naponta megfordul, mint pl isten létezése, és az okos ember tudja, hogy sosem kap rá választ. Én csak azt tudom milyen akarok lenni, és hogy mik a hibáim, és hogy mi a mgoldás. Megoldás pedig nincs, mert alapvetően a személyiségem a hiba, amelyet nem lehet kiküszöbőlni, csak ha valami tudatmanipulációs "dolog" átmossa az agyyam. Egyébként köszönöm a válaszokat, jó oldani, hogy valaki segíteni is próbál egy tök idegen embernek. Aki pedig öngyilkossági tanácsokat ad és humorosnak találja magát, az ássa el magát, mert ha egy kiskorú is ezt olvassa, és neked köszönhetően úgy öli meg magát, ahogy te leírtad, az a te lelkeden fog száradni, és ha kiderül hogy itt olvasta és a te szövegedet, akkor öngyilkosságra való felbújtásért még le is csukhatnak. Szóval csak okosan! ;) Csak tudjátok hiába próbálok felállni, és "önmagam lenni", mindig visszatérnek pár napon belül a gátlásaim, a negativitás, a rosszkedv... Most téphetnék minden nap, és ihatnék, vagy bármi, de az nem igazán egy emberi életcél...
2015. febr. 6. 10:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!