Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha a munkámhoz...

Mit csináljak, ha a munkámhoz szükséges személyiségbéli tulajdonságok gátolják a magánéletemet? Hogyan különítsem el a kettőt?

Figyelt kérdés

Kriminálpszichológusnak tanulok, és évek óta ezt akarom, állítólag (a tanáraim szerint) az ég is erre szánt engem. Ehhez (meg igazából mindenhez, ami hasonló terület) nagyfokú fegyelem kell, és még nagyobb figyelem a részletekre. Nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy valami felett átugorjon az éberségem, nem férnek bele kis ellentmondások. Ráadásul a szakma jellegéből adódóan bőven kijut az emberi bizarrságból.


A probléma az, hogy míg azok a tulajdonságok, amik sikeressé tesznek ennek során, értelemszerűen nagy hátrányt jelentenek a párkapcsolataimban/kapcsolatomban (jelenleg is van, de ez nem egyedi eset, hogy gondok adódtak). Nyilván senkinek sem jó, ha a párja nehezen lazul el, mindenre krónikusan odafigyel, és egy-egy rossz szófordulat miatt már kombinálni kezd. Ezeket már nagyon moderálva osztom meg a párommal, mert nem akarok mindent rázúdítani, de elsősorban nekem kényelmetlen, hogy folyamatosan pörög valamin az agyam, és keresem az "intő jeleket".

Tudom, hogy ez furcsán hangzik, de akinek van valami tanácsa, szívesen fogadnám.



2015. febr. 6. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nem pont ilyen, de hasonló: Agyad pörög, magánéleted meg nem játszik. Majd egyszer (egy csomószor) rohadtul elfáradsz, kiakadsz, elvisz a mentő ... És átértékeled.

Ja azt meg ne hidd, hogy minden felett állsz a gondolataiddal, mert majd rádöbbensz az ellenkezőjére és az fájni fog de nagyon. Ha ilyen űberpszihoszakértő vagy minek ez a kérdés?

2015. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamilyen meditációs technikát kéne beiktatnod, kipróbálnod.Illetve léteznek egyéb belső tudatossággal , figyelemmel kapcsolatos technikák.Ezen technikák valamelyikével talán eltudnád érni, hogy amikor a barátoddal vagy akkor tényleg ott legyél vele, és addig kiiktathatod az állandó pörgést.Ráadásul ezek a technikák , még a munkádat is segíthetnék.
2015. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az elsőnek sok-sok önismereti játékot javasolnék, mert komoly kisebbségi komplexus kell ahhoz, hogy az én beszámolómból azt szűrd le, hogy feljebb valónak hiszem magam : )) Erre több szót nem pazarolnék, ha nem bánod, majd foglalkozik veled olyasvalaki, akit érdekel, miért az interneten éled ki magad.


A másodiknak köszönöm, erre még nem gondoltam, de utánanézek a meditációs módszereknek. Lehet, hogy mindkét felét előrelendítené az életemnek.

2015. febr. 6. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Jóvan.
2015. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!