Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az iskola miatt mindig van...

Az iskola miatt mindig van bennem minimum egy kis aggódás, feszültség. Ez normális?

Figyelt kérdés
Folyton aggódom a jegyek miatt ( nem vagyok a legjobb tanuló, bioszból, nyelvtanból rontottam 3-asra, a reál tantárgyakból pedig sose voltam 3-asnál jobb, a többi az 4, meg infó az 5) Folyton félek az iskolától, meg nyári szünetben is ezen görcsölök, annyira hogy egyszer még össze is estem miatta, a szünidőt nem tudom élvezni, mert mindig azon jár az eszem, hogy mi lesz ha visszamegyek, és még rosszabbul teljesítek, meg akkor a legnagyobb baj az hogy a tanárok cseszegetnek hogy tavaly jobbak voltak a jegyeid,stb. De ami legjobban izgat a tovább tanulás? ilyen jegyekkel egyáltalán hová vennének fel? semmilyen szakmát sem tudok majd elvégezni szerintem, az egyetemről meg ne is beszéljünk. Volt még valakinek ilyen érzése? Vagy ez majd elmúlik? nem hiszem....
2015. febr. 15. 09:35
 1/3 anonim válasza:
Ez csak rajtad múlik,hogy elmúlik-e. A fejedbe kell rendberakni,hogy van-e értelme szorongani es rastresszelni vagy eppen az a jo ha csinálod szepen amit kell nem stresszelsz. Nem hiszem,hogy barmi büntetést kapnal ha rossz jegyet kapsz. Ne aggódj rosszabb tanulok is eljutnak valahova. Azt is érdemes lenne megnezned hogy tenyleg az iskola miatt van-e. Szedd ossze egy kicsit a gondolataidat ulj le gondolkodj el hogy mit akarsz az élettől.én a helyedben hagynám a tanárokat es megmutatnam.nekik h nem kell cseszektetni mert annal jobb leszek. Felesleges atresszelni ember meg nem volt aki belehalt az iskolába barmi johet de az elet csal rosszabb lesz ha igy indulsz neki. Talpraesettnek kell lenned es igenis legyőzni a felelmedet es a tankonyveket. Iskola előtti nap szünet utan termeszetes hogy van benned egy kis szorongás de a szünet nem errol szol a szünetbe ki kene kapcsolnod a "sulis agyadat". Menj el egyet futni vagy edzzel es kapcsolodj ki!
2015. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy a legjobb tanuló, mert gondolom feleslegesnek tartod azokat a tantárgyakat amikből nem vagy jó, és nem ülsz órákat felettük. Ez teljesen érthető én is ilyen vagyok. Engem kémiából cseszeget a tanár, szerencsére jövőre már nincs kémiám. Állandóan azzal jön, hogy ez nem is kémia, csak le kell ülni és seggelni felette, mennyire többre lennék képes, elhalasztom a lehetőséget, lusta vagyok, blabla.. És tudod mit? Nem érdekel a véleménye. Te is sz*rd le mit gondolnak, ne izgasson, hogy mit mondanak.

Én is szoktam stresszelni suli miatt, de nem annyira. Maximum akkor egy picit bánt a tudat hogyha felelnem kell vagy dogát írunk, de amúgy nem izgat. A legrosszabb az, hogy végig kell ülnöm az érdektelen órákat...


Én azon a véleményen vagyok, hogy a jegyek nem függnek össze a tudással. Lehetsz te kitűnő egy adott tantárgyból mert bemagolod, közben lósz*rt sem értesz hozzá. Tudhatsz te mindent pl töriből, ha a tanár pikkel rád és cseszeget. Nekem van egy ilyen osztálytársam. Többet foglalkozik törivel mint a tanár, sokkal tájékozottabb, de mivel a tanár pikkel rá ezért nincs jó jegye belőle. És nem azért mert nem tudja amit kérdez a tanár, hanem azért mert egyszerűen a büszkesége nem engedi. És ő is nagyon jól tudja, hogy nem a jegy számít.

Biztosan van egy adott tantárgy amiből jó vagy. Lehethogy nem érdekel (még) különösebben, de tudod hogy jó vagy belőle. Ezt kéne megtalálni és rágyúrni. Akkor nem lehet baj, és az egyetem is úgy fog menni mint a karikacsapás.

2015. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát kösz a válaszotokat, tudod igazad lehet, nem ülök órákat a nehezebb tantárgyak felett kb annyit mint a többi felett ami könnyebb számomra ( irodalom, infó, földrajz, stb.), és úgy gondolom, hogy tök fölösleges, nem azért, mert nem venném hasznát majd az életben, hanem azért, mert a reál tárgyakból első óta ilyen sz@rul teljesítek, azokat nem is nagyon próbálom feljavítani. Most Bioszból és nyelvtanból is rontottam, mert új tanárt kaptunk, és sokkal keményebben követel, alig magyaráz, a könyv pedig, hát vagy benn sincs amit veszünk, vagy nem úgy, ahogy nekem kell. Szóvla ez most abszolút 22-es csapdája. Ja és ugye most értünk az emberi testhez bioszból, a legnehezebb anyaghoz, ami rátesz egy lapáttal.
2015. febr. 16. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!