Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha gondom van a...

Mit tegyek, ha gondom van a családommal, a suliban, a barátaimmal, és saját magammal is?

Figyelt kérdés

1. A szüleim korlátok közé zárnak. Oké, hogy féltenek meg minden, de nekem ez már nagyon sok. Nem vihetem el sétálni a kutyámat. Nem buszozhatok (nem mintha egyfolytában azzal akarnék közlekedni, de pl az árkádba néha jó lenne leugrani haverokkal...). Még a faluban sem mehetek sehova! Értem én azt, téynelg értem, hogy szeretnek és féltenek, de már komolyan megfulladok! Nem értik az én álláspontomat.

2. Rossz a kapcsolatom az öcsémmel. 8 év korkülönbség van köztünk, sé úgy érzem, mgőrülök tőle. Ez ellen nem tehetek semmit... csak arról szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehetnék türelmesebb? Nem tudom.. valami tipp? Rengeteget veszekszünk, verekszik, elveszi a cuccaimat, mindig ellenem fordítja a szüleinket. Zsarol.

3. Most váltottam isko9lát: 6 osztályos gimibe mentem. Eleinte nagyon jó volt az osztályközösség, jobb, mint a volt sulimban. Az első naptól fogva jóban lettem két lánnyal (Sz-nek és P-nek fogom őket nevezni, mert nem akarom leírni a nevüket, és így egyszerűbb). De most (így félév után) elkezdtek kiközösíteni. Sz-szel egy kicsit jobban jóban voltam, de P-t is nagyon bírom. Valószínűelg P utál engem, Sz pedig mintha direkt tartaná a távolságot... nem válaszol az üzeneteimre, meg semmi. Velem van a baj? Úgy érzem nem tettem ellenük semmit... találtak egy új baráti kört, amiben én már nem vagyok benne. :( Nagyon rosszul esik, nem tudom mit tegyek. Teljesen egyedül vagyok.

4. Van egy srác, aki már egy ideje tetszik (olyan.. 4 éve) és eléggé jóban vagyunk. Mondhatni így majdnem legjobb barátok szinten... és nem tudok dönteni. Barátság, avgy szerelem? Nem tudom, hogy bejövök-e neki, nem nagyon van tapasztalatom. Úgy gondolom, hogy 14 évesen még nem nagyon kell pasiznom, mert minek.. de ez más. Ha tudnám hogy tetszem neki elmondanám neki. Mik lehetnek a jelek? Mi van, ha összejönnénk (nem tudom ez menynire történhet meg) és még se működne? Nem akarom elveszíteni.

5. Folyamatos belső harcot vívok. Úgy érzem, ronda, kövér, köcsög vagyok, aki semmire se jó, semmiben sem jó.. szóval értitek. Önbizalom problémák. A szüleim is ebben erősítenek meg, ahogy az is, hogy ugye most nem nagyon vagyok jóban a barátaimmal... hogy túrbózhatnám fel kicsit magamat? Valami ötlet?



2015. febr. 27. 22:18
 1/1 NAVON ***** válasza:
42%

Mond meg a szüleidnek h már nem vagy kicsi.

A suliba nem is kell foglslkozni velük ,ès a csoki oldja a feszültsèget.

Ha tetszik neked akkor azt neked kell eldönteni.

Az utolso ne èrdekeljen más vèlemèny magadnak tanulsz stb.

12f

2015. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!