Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kivan a t*köm a saját...

Nagyon kivan a t*köm a saját családommal, úgy érzem tehetetlenek és ha én nem védem meg őket, illetve nem segítem őket, megfulladnak. Szerintetek mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Édesanyám és Édesapám külön élnek. Apámnak volt egy jólmenő cége, viszont ahogy berántották és csődbe ment, azóta nem bír lábra állni. Alkoholista lett és nem törődik semmivel. Édesanyám nagyon kapar, de annyira nincs üzleti érzéke, hogy hihetetlen. Ráadásul már évek óta azt fújja, hogy apám miatt lett ilyen a helyzet. Én mondtam neki, hogy az ember egyedül is erős és nem a másikra kell mutogatni, hanem megcsinálni, hogy jó legyen. Van 3 testvérem, 2 férjnél van, mind a ketten elég nagy trutyiban vannak. Ez valami családi átok? Bátyám és én vagyunk fiúk, viszont ő is nagyon tutyi mutyi. Miért nincsenek ötleteik, hogy kitörjenek? A leglényegesebb, amit akarok kérdezni, hogy szerintetek továbbra is fogjam vissza magam, vagy adjam ki azt ami bennem van? Én teszem a dolgomat, jutok előre és próbálnak visszarántani, mindenben a negatív oldalt keresik. Bátyámat a munkatársai átverték valami bizsuval. Én mondtam neki, hogy ne üzleteljen cigányokkal, én jól ismerem őket. Á ő megveszi a nyakláncot, mert az eredeti. Kivizsgáltatás előtt kifizette. Aztán hallom vissza, hogy szegény hülye be lett rántva és milyen szánalmas. Az én családomra hogy mernek ilyet mondani? Legszívesebben odamentem volna és belezúztam volna a fejüket a falba. Mocskok. De úgy voltam vele, hogy nekem az átmeneti munka 1 hónap maximum, neki viszont sokáig lesz és azokkal az emberekkel is kell lennie, nem akarok kics*szni vele. De attól félek, ha ilyeneket megcsinálok a családom védelmében, ugyanúgy én lennék a szemét, meg beperelnének. Pedig keményen megkínoznám őket. Ez egy az ezer példa közül. Ilyenkor olyan ideg van bennem, hogy remegek és csőlátásom van. Amikor kocsmában kötöttek bele a barátnőmbe és belém, 5-en voltak, mi ketten és mentem előre, de akkor sem mertem megcsinálni amit akartam. Egy állas befért, de én már kaptam volna fel a sörösüveget, mocskok ezek... Utána nyugi, békültek, pedig durva arcok voltak. Rendesen kivan a t*köm, mi? Szerintetek ne fogjam vissza magam? Mert bennem egyre csak gyűlik ez és akkor a végén nagy pukk lesz. A családomért ölnék is, akkor is, ha ilyen kis buták, naivak, de szeretem őket. Valaki jár még ilyen cipőben? Tanácsok?
2012. márc. 25. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Én érzelmileg és ügyintézésileg vállalom magamra az ő terhüket, ugyanazt érzem velük kapcsolatban, mint amit Te megfogalmaztál, hogy védtelenebbek, mujábbak nálam és nem tesznek magukért. Ez nem egészséges érzés, hiszen ha valakinek az a terve, hogy bele akar fulladni a sárba, akkor mit segít neki, ha én ki akarom húzni?

De a segítés motivációjától én sem bírok szabadulni...

2012. márc. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom.

Külön laksz amúgy?

Szerintem a teljes ismerősi kör lecserélése a megoldás. Eltávolodni a szülőktől, és saját életre koncentrálni. Nehéz, ha közben kapaszkodnak a szoknyád szélébe.

2012. márc. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak buta emberek. Az egyik ismerősöm nagy szomorúan meséli valamelyik nap, hogy mondták neki, hogy csak három lapot kell aláfirkantani kap érte 60 ezer forintot és nem kell foglalkoznia semmivel. Most meg jött a Nav, meg a rendőrség és ő szegény, okos (!), átlagos ember, mit tehetne? Miért ilyen a világ, hát ő csak három papírt írt alá! Hogy lehet ilyen csinálni stb.


És nem érti meg, hogy ő a primitív barom, mert meg sem nézte mit írt alá és még mindig nem is érti, hogy mi van.


De mondhatnám a másikat, amelyik félt a NAV-tól, adott pénzt egy megbízható ismerősének, hogy vegye meg ő a saját nevére a lakást, ad neki 50 ezret, és akkor köszi le van tudva. Van lakása, de mivel más nevén, ezért nem veszik majd el tőle, jaj de jó. És mikor kirakják belőle, nem érti, hogy hogy történhet ez meg, nem fogja fel ép ésszel, hogy mit csinált, hogy miért lehet őt kirakni és miért nincs semmije. Csak tátog, hogy hát az ő lakása, az ő lakása.


Buták. És szánalmas dolgokat csinálnak. Most ezen mit idegesíted magad? Te is elismered, nem? Akkor mit csodálkozol azon, hogy vadidegenek is ezt gondolják?

2012. márc. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat! Igen, én is így vagyok kedves első, hogy szeretném segíteni őket. Nem lakom külön, megtehetném, de most nem...Most valami nagyot fogok alkotni, addig még szeretnék mellettük maradni. Ezután megoldom egy életre a problémájukat (az anyagiakat). Viszont naivak és én nagyon nem ilyen vagyok. Annyira zavaró. Közben én tudom és ha ép ésszel nézem teljesen idióták, de így, hogy a családom én nagyon nem szeretném, hogy állandóan hülyére legyenek véve. Mindössze 20 esztendős vagyok, de amennyi terhet már elvittem és ahogy nevelkedtem, lehetnék akár 41 is. Valószínűleg azért lettem ilyen, mert 10-11 éves koromtól 18 éves koromig voltam és nevelkedtem -cigánybűnözőkkel, adócsalókkal, nemzetközileg körözött személyekkel. Volt, hogy egy társaságban mindenkinél ott volt a 9 millis, kivéve nálam, én sz*rtam az ilyen dolgokra... De a családból egyedül nekem voltak ezek a dolgaim, amit nem is bánok. Viszont, hogy ezt látom, teljesen elszáll az agyam. A szememben ennyire piti emberek, hogy röhögnek a testvéremen például nagyon felhergel. Nem nagyzolásból mondom, mert mire fel lenne, de én nem ilyen kaliberű emberekhez szoktam. Már ott tartok, hogy egy golyóstollat a tökükbe szúrok...még éjjel 4-kor is ezen kattogok.
2012. márc. 25. 03:51
 5/15 anonim ***** válasza:

"megoldom egy életre a problémájukat (az anyagiakat)"

Hú!

Megmondod, hogyan?

A sajátomat is szeretném megoldani!:)

2012. márc. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"10-11 éves koromtól 18 éves koromig voltam és nevelkedtem -cigánybűnözőkkel, adócsalókkal, nemzetközileg körözött személyekkel. Volt, hogy egy társaságban mindenkinél ott volt a 9 millis, kivéve nálam, én sz*rtam az ilyen dolgokra... "


Az pisztoly?

Mire való a 9 millis?

Hol lehet szerezni egyébként?

Lehet privátba is.

2012. márc. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem csodálkozom, 20 évesen nagyon nem harcoltad meg az értékrendedet, ott van, hogy gonoszok, másokon élősködők milyen könnyen milyen nagyot szakítanak, és ott van, hogy aki a másiknak odaadja az utolsó ingét is, akkor se a maga hasznát nézi, és eszébe se jut, hogy van, aki másmilyen, az meg nem jut sehova.

Nem így kéne menniük a dolgoknak, a jó tulajdonságnak kéne meglegyen a jutalma.

Nehéz megtalálni azt a keskeny utat, amin még szívvel is élsz, de mégsem hagyod magad lenullázni anyagilag.

2012. márc. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt tapasztalom, hogy másokon nem lehet segíteni. Megvan a saját céljuk, a maguk buta kis szemléletmódjuk, és tántoríthatatlanul mennek tovább a biztos kudarc felé. Beleszólni lehetetlen, mert buták, nem értik az alternatíva fogalmát.

Megteheted, hogy magadra veszed egy buta ember terhét, de azzal se neked, se neki nem lesz jobb. Neked rosszabb is lesz, mert nincs annál pokolibb érzés, mint amikor látod, hogyan megy valaki mosolyogva a pokolba.

A tudatlanságra és a gondolkodás hiányára nekem nincs mentség, nem tudok sajnálni senkit, akit könnyen át lehet verni.

Tudod miért gyűlik benned ez a sok agresszió és gyűlölet? Mert mindent felveszel, pedig csak ott kellene hagyni az egészet, és törődni a saját életeddel.

Mire mész egy verekedéssel? Testi sértéssel? Itt ugyanez a dolog: ezek a kötekedők addig nagyok, amíg meg nem jelenik a rendőrség, utána pedig mindent rád kennek, és az osztja az igazságot, akinek be van törve a feje, pl. az egyik támadódnak, teljesen mindegy, ki kezdte.

És itt kezdődik a bölcsesség: Fel kell ismerni, ha ez nem olyan szitu, amiben nyerhetsz. És verekedésben SOHA nem nyerhetsz, még ha győznél sem. El kell sétálni, még ha nehéz is ezt lenyelni.

Egy fegyverviselő embernél ez a legelső lecke: önuralom.

Egy fegyverviselőről sok tévhit kering, pedig ők a legbékésebb, legnyugodtabb emberek. Muszáj, mert nem lehet lelőni senkit csak azért, mert kötekedik, vagy szidja a családját, inkább szóval kell lecsillapítani az illetőt, vagy ha az nem megy, távozni kell, és kizárólag akkor fegyvert használni, ha a testi épség kerül komoly veszélybe.

Mit csinál a buta ember? Beszólnak neki, jól bepipul, verekedik(közben lehet, hogy a társát, párját kirabolják, mert ez volt a cél), aztán már járhatja is a bíróságokat. A garázdaság nagyon komoly dolog, mindegy, ki kezdte.

Ha kocsmában beléd kötnek, akkor át kell menni egy másik kocsmába, van elég, de azért bejelentheted a rendőröknek, hogy mi történt, előállítják őket.

2012. márc. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Néhány benyomás elsőre: kérdezőnk egy nagyon feszült, sok indulattal és görccsel megáldott, de nem egy rosszindulatú ember. Talán felszínes és mindent fehéren-feketén lát. A családtagjai felett ítélkezik, hogy mekkora hülyék, mekkora lúzerek és ezt ki is írja. Mivel őket nem tudjuk "hallgattassék meg a másik fél is" alapon kikérdezni, így csak ez az egy információ forrás van a birtokunkban. Ha a kérdező srác ilyen "nehéz alakok" között formálódott, az annyiban előny, hogy talán dörzsöltebb, talán rámenősebb lett, afféle "jég hátán is megél" típus. De lehet, hogy a családtagok nem idióták, csak egyszerűen becsületesek és más fordulatszámon pörögnek. Ez egy kicsit olyan, mint amikor a közúti forgalomban a kenyérharcon edződött erőszakos taxisok és a sima "úrvezetők" vezetői tudását hasonlítanánk össze. A taxis szemszögéből nyilván mindenki balfsz, mert 50-nel megy vagy mert indexel ha sávot vált és nem vág be mindenki elé, holott a Bosnyák térről Kelenföldre 10 perc is elég a csúcsforgalomban :))) (Értitek?)

Eltérő habitusú és életvitelű emberek életét, még ha vérrokonok is, nehéz egyeztetni. Amúgy meg Neked, kérdező azt ajnlanám, hogy ne az öklöddel meg a kakaskodással akarj kiállni a családtagjaidért, hanem az eszeddel! Állj ki mellettük, de sokat beszélgess velük. Magyarázd el, hogy Te úgy látod, hogy ez meg ez ide meg ide vezet, de ha azt tennék, talán kijönnének a gödörből. Szerintem apukádat is az viseli meg, hogy nyilván ő idősebb, talán még a rendszerváltás előtt szocializálódott a munkához, abban a stílusban és így a mai piranha világban szétcincálták. Úgyhogy hidd el megértelek és még tisztelem is Benned az indíttatást, de próbálj nyugodt magabiztos energiát sugározni, mert az ilyen kis balkáni kakasos görcsösködés egyfelől ellenszenves másfelől büntetőjogi kategória.

2012. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van. Ma elbeszélgettem a kollegákkal és sajnos, vagy nem sajnos teljesen jófejek, sőt! Nagyon jót beszélgettem velük. Igaz valamit velem is akart üzletelni az egyik, de megmondtam neki, hogy csak menjen előre azzal a lendülettel amivel jött. Én ezt nem értem. Hagyni fogom az egészet, a testvérem élje az életét, nem lehet fogni a kezét életet végéig. Az anyagi probléma megoldós kérdéshez: Dolgozz, keress pénzt. Dolgoztass, forgasd a pénzed. Ezek a lépcsők, na így oldod meg! Két céget szeretnék majd szüleimmel futtatni, édesanyám szakmájában egyet neki. Mert nagyon szereti azt csinálni. Édesapámnak is szintúgy. Így maguknak fogják úgymond megoldani, persze egy kis lökéssel az elején. Ja és, hogy mi a 9 millis? Nem tudom, hogy miért nem ismered, felénk így hívják a .357-es lőfegyvert. Hol lehet szerezni? Na jó... Ha nagyon kéne megszereznéd azt. Amúgy lövésem sincs! S nem is foglalkozom ilyen hülyeségekkel, már mondtam! Ja és a kocsmás válaszolónak: A kocsma a miénk volt, csak nem hagyom el, ha egy-két majom betéved, beszólnak a barátnőmnek, engem nem tisztelnek, hadonásznak késekkel, mutogatják, hogy fegyver van mind az ötüknek a mellényzsebben. Majd fogom magam legközelebb és összehúzom magam, hogy ugyan bácsik ne csináljátok lééécci. Ez az incidens 1,5 éves történt kb. Ma már ilyenért sziszegne a vipera. Ez van, M.O. így szeretlek!
2012. márc. 26. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!