Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem erzem jol magam a sajat...

Nem erzem jol magam a sajat csaladommal, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, a szuleim nem engedik, hogy az egyetem mellett dolgozzak, viszont folyton azzal jonnek, hogy nincs penzunk, mert mennyi elmegy az en iskolaztatasomra. Latom, hogy mas csajoknak mennyi ruhajuk van, ezert szeretnek en is venni, de havi par ezer forintot adnak zsebpenznek, azt is igy, hogy legalabb 10x kell kerjem, ha pedig kerem, akkor azzal jonnek, hogy folyton idegesitem oket a penzzel, meg milyen penzimado vagyok. Semmit nem tudok szinte venni, mert nem adnak ra penzt. Ha elmegyunk vasarolni es belokok egy deot, rogton azzal jonnek, hogy ez a zsebpenzembol megy. Ugyanez a helyzet a borotvaval, acetonnal, tusfordovel. Elvarnanak, hogy mindent a zsebpenzembol vegyek.
2014. szept. 3. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

"Nem erzem jol magam a sajat csaladommal..."

ezzel nem vagy egyedül, deők neveltek, szeretnek, taníttatnak stb, velük kell élned ha a saját lábadon nem tudsz még


a dolgozást én sem értem, miért ne engedik, ha nagyon akarsz légy elszántabb, keress diákmelót


+ pénz jöhet még ösztöndíjból, nem sok, de valami


am nekem is dettó ugyanez a helyzetem, csak a diákmeló meg az ösztöndíj a megoldás

2014. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Muszáj leszel meggyőzni őket, hogy elmehess dolgozni az egyetem mellett. Esetleg ha olyan szakon tanulsz, aminél gyakornok tudsz lenni, az hasznos is lehet, vagy hétvégente diákmunka. Ezzel talán a szüleid is egyet értenének, mert ha jön valami váratlan kiadás részedről/részükről, azt h fedeznék ?
2014. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj dolgozni. Ha kifogásolják, hogy miért dolgozol, akkor megmondhatod, hogy felnőtt emberként saját magad igyekszel eltartani.
2014. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 *Victorique* ***** válasza:

Kérd meg őket, hogy döntsék már végre el, hogy akkor most nehezükre esik-e fizetni a kiadásaidat, mert ha igen, akkor meg gondoskodsz magadról, de akkor mész dolgozni. Egy.

Kettő: nagykorú vagy, ha dolgozni akarsz dolgozol, vannak szükségleteid, ami teljesen természetes, fogod magad, keresel egy pár órás melót és kész.

Három: érzelmekre hatás: közlöd velük, hogy ha ennyire nincs pénz, akkor szívesen segítesz nekik, hogy csökkentsd a terheiket. Ráadásul téged is mennyire nyomaszt, hogy kérned kell, vagy hogy pl. a ruhák miatt kevesebbnek érzed magadat a többieknél.

Négy: ha nem fog meglátszódni a bizonyítványodon, akkor miért ne dolgozhatnál.

Esetleg az ösztöndíjból is tudsz költeni, ha jól tanulsz, de az ugye kar és intézmény függő is.

2014. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a megoldás, amit a tegnapi kérdésedre is írtam: kamu. Azt mondod, hogy elmész barátnőkhöz, ide-oda, közben pedig dolgozol. Te tanulsz tolmácsnak, nem? Fordítani simán tudsz, azt még meg is fizetik és még csak nem is feltűnő. Nem kell mindent tudnia a szüleidnek. Nekem is ilyen fafejű apám van, mint amilyenek a te szüleid - ezt úgy értem, hogy nem látják be, hogy a te és az ő érdekük is lenne, ha dolgoznál - és én úgy tudtam azt csinálni, amit szeretek, hogy egyszerűen elhallgattam előle és soha semmilyen körülmények között nem mondtam el neki.
2014. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
menj át levelező tagozatra, és keress 1 állást.
2014. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!