Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok egyedül aludni...

Nem tudok egyedül aludni éjszaka. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
15 éves koromban kezdődött, akkor lettem pánikbeteg. Sok álmatlan éjszakám volt, mindig már félig aludtam és akkor jött rám egy pánikroham. Hetekig nem mertem aludni csak pár órákat. Utána rájöttem, hogyha nem egyedül alszok, akkor ritkábbak a rosszulléteim. Jártam már sok pszichológusnál, meg pszichiáternél is, aki felírt antidepresszánst meg hangulatjavítót, de hiába, nem lett jobb tőle. Vissza mentem többször is, mindig azt mondta, hogy szedjem tovább. Már nem bírtam, fel sem fogtam hogy mi történik körülöttem a gyógyszer hatása miatt, kimaradtak napok/hetek az életemből, amikor úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább. Most 19 éves vagyok és még mindig nem vagyok képes egyedül aludni, ha egyedül próbálok meg aludni, akkor mindig fent vagyok addig, amíg a szemem le nem ragad magától. Sokszor pánikroham szerű tüneteim is vannak, de nem vagyok benne biztos, hogy ezek is azok, mert másabbak, mint régen voltak. Pszichiáterhez félek menni, mert nem akarok megint gyógyszereket szedni. A pszichológus meg nem használ nekem semmit. Mit kéne csinálnom?

2015. márc. 11. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Aludj valaki mással!
2015. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ez eléggé kivitelezhetetlen... Oké, hogyha idősebb lennék és együtt laknék a párommal/férjemmel, akkor megoldható lenne, de most láncoljak az ágyamhoz egy embert, hogy ne kelljen egyedül aludnom?:D
2015. márc. 11. 13:35
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Talán segíthetek rajtad. Merre laksz?
2015. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy segíteni tudnál... nem ezért írtam ide, hogy alvótársat keressek, bocsi:D Valami más megoldást szeretnék, mert minden egyes nap nem aludhat velem valaki, úgy is lesz olyan, amikor egyedül kell aludnom.
2015. márc. 11. 13:46
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy nem. Én szívesen odaköltözöm hozzád.
2015. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon kedves, de tényleg valami más megoldást szeretnék:)
2015. márc. 11. 13:53
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Nincs más megoldás. Te tudsz majd aludni, nekem meg lesz ingyen szállás. Jó lesz hidd el!
2015. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Inkább az írjon, aki nem ingyen szállást keres, hanem megoldást tud a problémámra.
2015. márc. 11. 14:00
 9/15 anonim ***** válasza:
Lègy fáradt ès fogsz tudni aludni. Aki nem álmos nem alszik. Nagybátyám fiatalkorába a földeken dolgozott. Ahol rá sötètedett a földmunka közben ott aludt. Majd reggel amikor kellt a nap ő is fellkelt majd folytatta a munkát amìg a nap fenn volt. Ő aztán nem panaszkodott hogy nem tudaludni.d
2015. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De ha egy betegség miatt nem tudok aludni, akkor szerinted segíteni fog ez? Ha napi 2-3 órákat alszok(közben is felkelek 10-20 percenként), akkor szerinted nem vagyok eléggé fáradt? Sétálok, tornázok meg egész nap pörgök hajnaltól és mégsem tudok aludni, mert félek egyedül.
2015. márc. 13. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!