Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Dadogás? Ez zavar valakit?

Dadogás? Ez zavar valakit?

Figyelt kérdés

Dadogok már rég óta(mióta tudok beszélni)

ez valakit zavar?Lebézitek aki dadog ha le nem

kéne.Aki dadog annak mondom lehet

Jóindulatu nekem azért mert túl gyors az agyam.

Lányok nektek tetszik az ilyen?13f


2015. márc. 14. 07:43
 1/5 anonim válasza:

Szerintem egyaltalan nem zavaro:) sot sokkal inkabb szupercuki es vilagi edes dolog:33 aki kinevet az egy pocs.

Ne aggodj a dadogas miatt:) ha teged zavar akkor ajanlom a beszedtanart..de a dadogas meg ugyse igazan fog eltunni:)

Maradj edes:33

14/L

2015. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy értelmes egyén nem fog kinevetni, csúfolni, kitagadni egy ilyen dolog miatt. Ha megteszi akkor egy neveletlen p*cs, és soha többet nem állnék szóba vele. Nekem is van egy ismerősöm aki dadog egy picit. Gyorsan beszél alapból, régebben nagyon hadart, de már már tudja kontrollálni magát. Ha hirtelen akar valamit mondani egy picit dadog, de engem nem zavar. Baráti körünkben alig vette észre valaki, nekem is csak ő mondta el, hogy egy picit beszédhibás, aztán néha odafigyeltem és fél füllel meg is hallottam.
2015. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igazából ez az egyéntől függ. Régebben én is dadogtam, a bátyám is dadogott sokáig. A lényeg, hogy te hogyan dolgozod fel, van akinek ez miatt nincs önbizalma, más jól viseli, tehát az egyéni reakciódtól függ. Ne fogd fel cinknek és akkor nem lesz az stb.
2015. márc. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Engem amúgy egyáltalán nem zavar.


Jöhetnek meg válaszok.

2015. márc. 15. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én is dadogok, régebben szégyeltem, alig beszéltem. Befejeztem a gimit és menni akartam tovább tanulni, mentem is mert jó tanuló voltam, gimiben már olyan matematikai példákat oldottam meg ami az akkori matek tanáromon is kifogott, egyszer kellet valamit megmutatni/elmagyarázni és megértettem. Fizikával ugyan ez volt a helyzet, csak azt mégjobban szerettem mint a matekot. Alkalmazott matematikát végeztem és gépészmérnöki szakot, most villamosmérnökire járok. Ha azt a tudást kitudnám fejezni ami a fejemben van, áh, bele se merek gondolni. Szóval a beszédhibának van egy olyan pozítivuma hogy aki dadog vagy erős beszédhibával küzd az egy lángelme (nem minden esetben), csupán nem tudja kifejezni és inkább elbújik a világ elől, a tudását pedig magában tarja.
2015. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!