Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintem nagyon gáz, nevetség...

Szerintem nagyon gáz, nevetséges ami történik, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A probléma köztem és a családom között van, nem szoktam vitatkozni mert utálok haragot tartani.. Úgy képzeljétek el, hogy megkérdezek valamit, pl el mehetnék-e haverokkal a másik városba kiszakadni egy kicsit a mindennapokból, nem diszkóba, nem éjjel zülleni, csak úgy elmenni és lenni egy kicsit. A válasz természetesen nem, mert a bátyámnak sem volt iyen megengedve, stb, stb és kapom aaz agymosást, hogy mit képzelek én. Ilyenkor csak ülök végighallgatom, közlöm velük, hogy egy 14 éves ismerősömnek több lehetősége van mint nekem, de ez persze nem érdekel senkit, mert az más. Aztán elvonulok a szobámba és az egész életemet úgy érzem, hogy értelmetlen, és csak filózok mindenen. Meg hogy nem kell a felesleges idegeskedés nekik, mert mi lesz ha valami baj történik, egész nap idegeskedni fognak ha én elmennék itthonról, a második probléma az, hogy nem is ismerik a szüleim a barátaimat, idegenekkel nem engednek sehová messzire stb.. Még jóhogy nem ismerik őket, szégyelleném idehozni a barátaimat, kínos lenne az egész. Ebből kifolyólag senkit nem merek hazahozni, még egy barátnőt sem... Bulizni nem járok gyakran. Néha haverokkal hétvégén beülünk valahová beszélgetni, iszogatni. Éjfélig vagyok elengedve.. Néha kínos hogy jaj srácok haza kell mennem mert azt mondták. Ők meg mennek tovább, a bandából akinek nincs otthon senkije éppen az este, akkor mennek hozzá folytatni a bulit.. hiába, nem engednek tovább maradni a szüleim.. Ha egy percet is kések már megy a fesztivál, hogy mit képzelek én. Van amikor úgy gondolják, hogy ki sem mehetek, mert ők reggel korán kelnek (igen hétvégén is néha dolgoznak). És ha nem vagyok otthon akkor ők nem tudnak nyugodtan aludni és ezáltal sokáig maradnak fent de reggel kelni kell duma stb.. Nem vagyok eszetlen, aki minden hétvégén hullarészeg, nem kéne ennyire aggódni értem. Miért kell azon aggódni, hogy beülünk haverokkal a közeli szórakozóhelyre? Miért nem lehet ettől nyugodtan aludni?...

Teljesen kivagyok már ebből, 18 éves vagyok és fiú, soha nem viselkedtem úgy hogy ezt kapjam, nem adtam rá okot, hogy ne bízzanak bennem.. Megértem, hogy féltenek meg stb.. de azért ez egy kicsit túlzás nem? Mit gondoltok erről? (kis városban élek egyébként ahol van 6k lakos kb)


2015. márc. 15. 14:45
 1/2 anonim válasza:

Szerintem próbálj beszélni a szüleiddel valahogyan.. Nem vagy már kisgyerek, nem kell ekkora aggódás.

Egyenlőre mondj nekik annyit, hogy a városban maradnál, és csak a haverjaiddal iszogatnátok.

A szüleidtől ez is nagy előrelépés lenne, ahogy ezt olvastam.

Ha pedig nem ismerik a baráti társaságodat, csak azt tudom javasolni, hogy mutasd be nekik akármennyire is kínos tud lenni. Ha már ismerik őket, talán jobban megbíznak bennük és egyre több helyre mehetsz el.

Fokozatosan próbálkozz.

2015. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Épp az a fura, hogy az rendben van, hogy itt vagyok a városban.. Itt szinte bármit csinálhatok, de mégsem mert egy kis porfészek, szórakozásra is kevés a lehetőség, csajozni nem lehet szinte..

Hiába próbálok velük beszélni, mindig az van, hogy a bátyám ilyet nem is akart, még megkérdezni sem mert ilyeneket, hogy másik városba elmenni barátaival, stb. akkor én miért akarok ilyet stb.. Tegnap is volt egy kis vita aztán valahogy felhoztam: mi lenne hogyha barátnőm lenne XY helyről, nem mehetnék el hozzá??? (olyat helyet mondtam ami viszonylag közel van, busszal max 15 perc). Azt mondta, hogy nem, a bátyádnak is volt barátnője nem a városból, mégis tudtak itt találkozni, meg lehet itt is oldani, stb... kész agyrém ez az egész.. nem tudom mitévő legyek.. vicc ez az egész xdddd

2015. márc. 15. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!