Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik olyan, hogy "örökké"?

Létezik olyan, hogy "örökké"?

Figyelt kérdés

Most nem feltétlenül mentális (/gondolati) dologra gondolok, mint pl. a szerelem, vagy ilyen.. fizika dolog, mint például... A NAP örökké fog izzani.

Mit gondoltok van olyan dolog, ami örök/örökké tart?



#örök #tartósság #örök dolog
2015. márc. 15. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem tart öröké.
2015. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy az általunk ismert fizika szerint örök és végtelen dolgok nem léteznek.
2015. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igaz... akkor fizika kilőve, de ott vannak még a gondolati dolgok.
2015. márc. 15. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
A fizika a mindenség alapja, ha ő kizár valamit, akkor az mindenhonnan ki van zárva. Pont úgy, ahogy a Nap sem "izzik" örökké, csak még úgy 5-6 milliárd évig vagy ahogy az univerzum sem volt itt örökké és nem is lesz itt örökké. Szóval ez alapján azt kell mondanom, hogy nem létezik.
2015. márc. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elméleti síkon létezik örökké.

Példa: Vegyük az Akhilleusz és a teknősbéka Zénón paradoxont. Ugye ez azt takarja, hogy ha Akhilleusz versenyt fut egy teknőssel (és mivel ő völt a leggyorsabb görög) ad neki 100m előnyt akkor sose fogja utólérni. Mivelhogy amint Akhilleusz odaér ahol a teknős kezdte a teknős már onnan ugye elment előrébb így még ő vezet Akhilleusz ezután odaért ahol a teknős az előbb volt, de mivel a teknős halad előre addigra már előrébb lesz. Így Akhilleusz sose fogja leelőzni a teknőst mert az mindig előrébb lesz nála. Ez alapján a példa alapján elméleti síkon beszélhetünk végtelenről.

Valamint szerény véleményem szerint még van egy eset amikor nem csak elméleti síkon beszélhetünk végtelenről hanem fizikai síkon is. Ez pedig nem más mint a végtelen szakaszos és a végtelen nem szakaszos tizedes törtek.

2015. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy ugye a végtelent értelmezhetjük örökkének is mint ahogy az ókori görögök is így értelmezték és így az állításom alátámasztva létezik örökké.
2015. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jó megközelítés... úgyhogy tulajdonképen létezik az "örökké" , de csak elméletben, gondolatban... illetve ha fizikában is, akkor az nekünk (emböröknek) túl abszurd, illetve a MI fizikánknak ellentmond...

Üzenetben írták, hogy a matek örök... 1+1=2 ... szent, sérthetetlen...

De ilyen alapon a "történelem" is örök, mármint az a része, hogy folyamatosan íródik, ami elmúlt, az már örök.....

2015. márc. 17. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:

"Üzenetben írták, hogy a matek örök... 1+1=2 ... szent, sérthetetlen... "


Kettes maradékosztályban kapásból az 1+1=0 egyenlőség igaz. Matematikában minden ami van, az definíciókon, tételeken alapszik, ha azokat megváltoztatom, akkor a matematikai is változik, szóval ez csak annyira örök dolog, amennyire mi ezt akarjuk. Egyébként részecske szinten minden statisztikus alapokon nyugszik, szóval akármi van akárhogy is, van annak valószínűsége, hogy máshogy lesz a következő pillanatban. Ezen statisztikus mivoltja miatt a világegyetemnek, semmi sem marad ugyanúgy örökké. Lehet, hogy Te nem látsz benne változást, de minden változik és folyamatosan.

2015. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igaz, de ha azt mondjuk, hogy a valós számok halmazán 10-es azámrendszerben (vagy 2-es számrendszernél nagyobba) vagyunk akkor itt mindig 1+1=2 lesz az eredmény. tehát, ha feltételekhez kötjük akkor lesz igaz az az állítás amit üzenetben kaptál különben nem. Mint ahogy előttem válaszoló is írta 2-es számrendszerbe egyből más lesz az eredmény.

De mivel van annak valósínűsége, hogy máshogy lesz a következő pillanatban azt se felejtsük el, hogy annak is van valószínűsége, hogy ugyan így marad nem változik, nem lesz máskép. De hamár itt tatunk most jutott eszembe, hogy ha vesszünk modjuk egy Hidrogén atomot, ennek az atomnak mindig csak 1 elektronja van (persze most csak egy egyszerü alap hidrogén atomról beszélek tudom, hogy el lehet venni az egy elektronját és lehet is neki addni) tehát ha ezt vesszük alapul a kémiai periódusos rendszerben lévő elemeknek alap állapotban mindig ugyan annyi az elektronjuk akármikor is nézzük meg, vagy akárhol.

2015. márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!