Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy földönkívüli faj,...

Ha egy földönkívüli faj, odaadományozna év milliók múlva elérhető technológiát nekünk, akkor kirúgnának egy csomó embert és a felső réteg élvezkedne, a nép meg nyomorba maradna?

Figyelt kérdés

Komolyan képes lenne a felső réteg ilyenre?


Nem tudom, hogy mi kéne nekem ahhoz, hogy ilyen mértékű "mások leszarását" produkáljak, valószínű a pénz az ami ilyenné teszi az embert


De vajon tényleg ez az általános etikett, hogy amíg kicsi vagy addig mindent megteszel a jobb életért, és amikor már jobban megy, akkor leszarod a kisebbeket?


Vagy egy technológia ami lehetővé tenné, hogy mindenki jól éljen, a felső réteg úgy ahogy akar, a szegénység fogalma eltűnne, mivel semmi erőfeszítésbe nem telne a szegényből jó módút csinálni, mivel a pénz nem lenne meghatározó mivel minden elérhető lenne..



2015. márc. 21. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:

"Vagy egy technológia ami lehetővé tenné, hogy mindenki jól éljen, a felső réteg úgy ahogy akar, a szegénység fogalma eltűnne, mivel semmi erőfeszítésbe nem telne a szegényből jó módút csinálni, mivel a pénz nem lenne meghatározó mivel minden elérhető lenne.."


A sok gerinctelen politikus meg miegymás ezt is felhasználná, hogy nekik még jobb legyen, hogy hatalmuk legyen mások felett. Az emberi gyarlóság kipusztíthatatlan, amíg van ember... Persze ez csak az én véleményem.

2015. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!