Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megölnétek "hivatalosan"...

Megölnétek "hivatalosan" valakit ha pénzt kapnátok érte?

Figyelt kérdés

Szóval számos esetben tapasztalhattuk már, hogy bizonyos országok saját magukat "támadták" meg - melyek halálos áldozatot is követeltek nem keveset -, mivel ürügyet kerestek, hogy pénzt keressenek vele.


Pl.: Amerika egyik esetben hagyta megtámadni magát, hogy ezért ürügyként visszavághasson, és kaszálhasson a sikerből.


Tulajdon képen ilyenkor, a "megbeszéléseiken", felteszik azt a kérdést, hogy: "hivatalosan" megöljünk embereket azért hogy pénzt kapjunk?


Te benne lennél?


Mint kérdező, válaszolok is az én szemléleteim alapján: én megtenném. Az egyik ok, az hogy ha nemet mondanék, biztos halál várna rám: mivel tudok egy dologról amit ellenzek, így egy nem kellő porszem vagyok köztük. Második ok: úgy vélem, a mai világban egy emberi élet nem ér semmit. Most gonosznak gondolsz, de csak a szín tiszta igazat mondom. A mai világban az élet nem ér semmit, fognak, megerőszakolnak az utcán ha úgy kell nekik. Nem fog érdekelni senkit a történet, max pár év börtön nekik ha egyáltalán előkerülnek.


A mai világban a pénz számít, ha valami nagy embert molesztálna meg valaki, az már egyből halálbüntetéssel járna, még ha "kevésbé hivatalos" módon is.


Egyébként mint Ateista, (egyszer élünk aztán semmi sem lesz) elv alapján ki kell használni a világot. Hogyan lehet? Pénzzel. Honnan jön pénz? Például az imént leírt kérdésből.


Szóval én megtenném, pénzért a kormány beleegyezésével merényletet elkövetni, ami halálos áldozatokat követel.


Igen, most valószínűleg a másképp vélekedők gonosznak néznek, nem baj.


Ti miként cselekednétek?


Beleegyeznétek és részesülnétek a pénzből

vagy

Nem egyeznétek bele és meghalnátok (amivel nem értek el semmit)



2015. márc. 21. 22:16
 1/5 A kérdező kommentje:

Rossz érzésem van ezután a kérdés után, de még is így gondolom, ez az én véleményem... :/ bár akkor már nehezebb lenne meghozni a döntést mint itt "egy székben ülve"..


remek, egyik családtagomnak elmondtam a vélekedésem és ő is hülyének néz.

2015. márc. 21. 22:19
 2/5 anonim válasza:
Megpróbálom betartani a tízparancsolatot, és az ilyen tett még véletlenül sem fér bele.
2015. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Amerika egyik esetben hagyta megtámadni magát, hogy ezért ürügyként visszavághasson, és kaszálhasson a sikerből."


Hogy mit csinalt Amerika?

2015. márc. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit túlbonyolítottad a leírást, de am igaz dolgokat írtál.

Valójában az nem igaz h nincs értéke az életnek manapság.

A legnagyobb baj az h a becsületnek, erkölcsnek és az életnek is van értéke. Méghozzá pénz értéke.

Ezek megvásárolhatóak.

Azok az emberek is megvásárolhatóak, akikről sose gondolnád.


Manapság inkább azt mondhatnánk, h egy embert azzal jellemezhetnénk, h az erkölcsét és a becsületét mennyiért adná el. És nem azzal h eladná-e egyáltalán.


A megfelelő összegért bárkit megölnék. Szégyenlem magam és nem vagyok ateista sem, de ettől még a mának élek. És azt h milyen elszámolás lesz, vagy egyáltalán lesz-e miután meghalok, azt csak akkor tudom meg ha már ott leszek.

És senki ne mondja meg mi történik majd halálom után, mert aki elmondhatja, az még nem járt ott soha.

2015. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előbb megismerném,hogy kiket is ölök meg és miért,ha van rá lehetőségem. Rossz embereket nem esne nehezemre megölni pénzért. Talán még pénz nélkül is megtenném. De ott a kérdés tényleg rosszat tesz,vagy az információk hiányában azt hiszed,hogy azt teszi?

Nem tudhatod,hogy miután megölted a valakit az még rosszabb dolgokat hoz e. Egyébként szívből kívánom minden gyilkosnak,aki a saját anyagi hasznáért okoz több ezer,vagy akár 1 embernek is rosszat,hogy kerüljön megfelelő helyre a börtönbe,ahol ugyanezt tapasztalja meg,vagy többszörösét. És kívánom,hogy legyen annyi sütnivalója,hogy tudja miért kapja,és mit kap. És mikor kikerül csak remélem,hogy jobb ember lesz,és nem tesz több rosszat. Bár legtöbb esetben a jogosan elítéltek nem változnak,hanem rosszabbak lesznek,vagy ugyanazok mindegy milyen oknál fogva.


Gondolj bele,hogy valaki a saját jólétéért téged vagy a neked fontosakat öli meg. Az milyen érzés lenne. Ha ez nem érdekel az jellemez téged.

Nem mások jólétéért,vagy a remélt nagyobb jóért,hanem önös anyagias érdekekből tenné,mint te gondolod tennél másokkal.

Én hiszek a túlvilágban,és a többszöri földre születésben,a karmában.


Ha mindenképp olyan helyzetbe kerülnék,amit te felsoroltál,akkor igent mondanék. Részt vennék benne. (bár olyan helyzetben nem biztos,hogy megölnek egy nem esetén,mert nem sok vizet zavarhatsz,ha nem hagynak megszólalni,vagy könnyen hitelteleníthetnek,ha egy neve nincs ember vagy,akit csak felhasználnának,de tegyük fel úgy van és megölnek egy nem esetén) Akkor igen ismét és ismét igent mondanék. És mikor lehetőségem van egy gránáttal,vagy kézifegyverrel minél több elkövetőt magammal vinnék úgy,hogy közben megpróbálom a bizonyítékokat napvilágra juttatni a hirtelen kapott figyelemmel.


Választásod mindig van. Tőled függ mit teszel. Könnyen meghalhatsz az akció részeseként is egy igen válsz mellett,mint ahogy könnyen jöhet egy nem válasz esetén is a halán.

Jós vagy talán,hogy tudd melyik oldalon ér kisebb eséllyel a halál? Sokszor megesett már,hogy a biztosabb oldal bukott el legyen az jó szándékú ,vagy rossz oldal.


Mint embr te döntöd el hova tartozol. A meggyőződésed idővel változhat. Remélem időben!

2015. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!