Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szoktatok gondolni arra, hogy...

Szoktatok gondolni arra, hogy szívesen megölnétek valakit, aki megkeseríti az életeteket?

Figyelt kérdés
Például annyira idegesít a szomszédotok nap mint nap, hogy elhallgattatnátok örökre, vagy egy munkatársatok, aki a véretek szívja? És néha még az se érdekelne titeket, hogy börtönbe kerültök, csak legyen már nyugtotok? Ha igen, éreztek bűntudatot a gondolatotok miatt?

2014. okt. 3. 11:50
 1/1 anonim válasza:

Én ilyet soha nem éreztem, pedig rengeteg idegesítő emberrel, szomszéddal, kollégával találkoztam. A megoldás nem az, hogy megölöd. Mit érnél el vele? Gondolod, hogy a börtönben nem találkoznál egy másik idegesítő emberrel, szomszéddal, rabtárssal? És akkor mit csinálsz? Őt is megölöd? Ne őket öld meg, hanem magadon változtass. Ha nem tetszik, költözz el, ha nem lehet, akkor meditálj, ne foglalkozz vele, vagy szedj nyugtatót. Változtass munkahelyet, ha már annyira gáz a kolléga, ha nem lehet, hát barátkozz össze vele, próbáld megérteni, hogy miért olyan amilyen, lépj túl rajta, nézd más szemszögből, annyi, de annyi megoldás van a gyilkosságon kívül, sőt az nem is megoldás egyáltalán.

Próbálj úgy gondolkodni, hogy ne kelljen bűntudatot érezned a gondolataid miatt, ez az első lépés.

2014. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!