Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van még egyáltalán kiút?

Van még egyáltalán kiút?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz periódusban vagyok most. Az utcán mindig azt gondolok, hogy mindenki rajtam nevet, mosolyog, mert csúnya vagyok.

Átalagosan, igényesen öltözködöm, semmi feltűnően csúnya dolog (orrkarika, fültágító, festett haj). Csak én képzelem be vagy ez a valóság?

F/22


2010. febr. 16. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha mutatnál képet, könnyebb lenne :)

Amúgy nyugi, nem hiszem, hogy rajtad mosolyognak. Lehet, hogy inkább RÁD mosolyognak :) Ezt a butaságot pedig - bármilyen nehéz is - de felejtsd el! :))

2010. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mosolyogj vissza! :) Nem kell tudniuk, hogy velük, vagy rajtuk nevetsz:) Ha ők azt teszik akkor te is megteheted. De nem hiszem amúgy h kiröhögnek:) Nyugalom:)
2010. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok (18/L), amiket leírsz, szociális fóbiára utal.

Én is gyakran rosszul érzem magam az utcán (vagyis mindig), ha a metrón nevetnek, azt hiszem rajtam, nem vagyok csúnya, csak nem az a tipikus, olyan alapból szép típus. Meg kell próbálnunk kicsit befelé figyelni, és ilyen szempontból kicsit kevesebbet foglalkozni az emberekkel. Meg kell békélned önmagaddal, amihez az elős lépés az, hogy elhiszed, ha "szebb" lennél, akkor sem lennél boldogabb. A boldogság nem ilyen dolgoktól függ, csak az emberek az hiszik. (ha szebb lenne, ha lenne barátja, sok pénze stb. akkor boldog lenne). Nekem sem megy még túl sok sikerrel máshogy gondolkodni erről a dologról...de mjuszáj lesz. Amúgy gondolom emiatt önbizalomhiányos is vagy, nekem az, hogy éppen milyennek látom magam mikor elindulok reggel, az az egész napomra kihat, hogy mennyire viselkedek magabiztosan az emberekkel. Ez egy rémálom kb, de csak a saját fejedben teheted helyre a dolgokat, ne feledd, nem kell senkinek megfelelned. Ha rajtad nevetnek, kit érdekel? Lehetséges, vannak gyökér emberek, jó sok. De mivel valószínüleg ez fóbia, túlzottan koncentrálsz az emberekre, és be is képezeled. Nehéz ügy, mondom, én is vagyok. Ha nagyon kivagyok, pszichológus. Vagy önismereti könyvek, és elmélkedés. Sok szerencsét Neked!

És ne feledd, ugyanannyi "jogod" van, hogy jól érezd magad, mint bárki másnak ezen a Földön! Mindenkire egyformán süt a nap.

2010. febr. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* ha nagyon kivagy
2010. febr. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Most már olyan szinten vagyok, hogy akkor sincs önbizalmam, amikor helyesnek látom magam. Akkor is magamra veszem mások mosolygását és már néha képzelődöm is, hogy mások olyanokat mondanak, hogy "nézd már milyen a feje...", stb.

Nem tartom magam alapből csúnyának, persze minden héten van egy-két nap, amikor fenn áll ez a helyzet, de tényleg teljesen elvesztettem az önbizalmamat és emellett nem merek kimenni az utcára, nem merek emberek közé menni, nem merek felszólalni. Persze a kötelességeimet kénytelen vagyok elvégezni.

2010. febr. 18. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!