Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Kaphatnék tanácsokat?

Mit tegyek? Kaphatnék tanácsokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves lány vagyok. Létszíves, hülyeségeket ne írjatok.

Úgy érzem, hogy tönkretettem az egész életemet. Oké, még fiatal vagyok, még tudok változtatni, de úgy érzem, nem megy.

Van egy legjobb barátom, de ő messze lakik, szóval ő nem igazán tud nekem segíteni. Tulajdonképpen egyedül vagyok.

Amióta élek, a szüleim folyamatosan veszekednek. Minden nap ezt kellett hallanom, hogy ki milyen szemét stb., meg apám anyámat is megütötte, de amikor apa elment (rendőrök segítségével), anya még is visszafogadta később.

Körülbelül 4-5 éve vagyok depressziós egy hülye szakítás miatt (1. szerelem, fogjuk rá). Ezalatt a 4-5 év alatt elveszítettem a barátaimat. Bár nem voltak igazi barátok, de én úgy gondoltam rájuk.

Iskola. Ott sincsenek barátaim. Tudom, hogy ez a saját hibám, de már nem tudok mit tenni.

Érettségi előtt állok. Úgy érzem, nem fog menni. Úgy érzem, semmit sem tudok. Szüleim igazából semmiben nem segítenek. Kérek apától pénzt, hogy kitudjam nyomtatni a tételeimet, mert leírni sokáig tartana. Nem adott. De bezzeg a tesómnak adott erre pénzt, mikor ő csak jövőre fog vizsgázni.

Van az iskolámban egy fiú, akinek nem szoktam köszönni, mert egyszerűen nem kedvelem. Én csak szeretném elkerülni, szeretném nem látni, mert rossz emlékeket ébreszt fel bennem, a volt osztályomról (9. osztály), ahol egy lány (még általánosban is az osztálytársam volt) szavakkal bántott. Többször is megaláztak, megaláztattam magam. 14 éves lehettem. De szerencsére átkerültem egy másik osztályba, erre mi történik? Most, a 2014/2015-ös tanévben pont az enyém, meg a volt 9-es osztályomat kellett összevonni üzleti gazd.tan órán. Szóval az a fiú, pont ő is ott van. Óra közben hozzám vágott mindenféle csúnya szavakat, összegyűrt papírral dobált. Gondolhatjátok, mennyire rettegek bemenni arra az órára. Szüleim semmit sem tudnak, nem mondom el nekik. Semmivel nem lenne jobb, ha tudnának róla. Talán csak szánalmas pillantásokat kapnék... ezt nem bírnám ki. És majd kis előadást kell tartanom az osztálynak, hogy megkapjam a 2-est. De ha bemenni félek abba a terembe, akkor még is hogy fogok kiállni a két osztály elé? Persze, az osztályomat nem érdekli, már nem is próbálok barátkozni velük. Még tavaly is próbálkoztam, de nem ment. Amúgy meg az üzleti tanárom meg nem is érdekelte, hogy majdnem elbőgöm magam, nem szólt a fiúra.

Gyűlölöm az iskolámat, el akarok menni onnan, nem akarok érettségizni. Azt se tudom mi akarok lenni, nem hogy mit dolgozzak majd.

Fogalmam sincs mit tegyek. Meg akarok halni. Van, amikor küzdeni akarok, de így nekem nem megy. Már az utcára is félek kimenni egyedül.

Voltam már iskolai pszichológusnál is, de el lettem küldve, mert hogy "nem volt semmi bajom". Bár az tavaly volt, akkor még nem éreztem magam ennyire rosszul, mint most.

Ja és a szakítás után pár hónappal később meghalt a kutyám.


Éjjel nehezen tudok elaludni, mert az üzleti gazdaságtan óra jut az eszembe, hogy bánt, hogy ki kell majd állnom az osztály elé. Hogy még jobban meg fog alázni. Azon gondolkodtam, hogy majd akkor ellógom azt az órát. Úgy vagyok vele, hogy ha a kiselőadást vagy a halált kéne választanom, akkor meghalnék.


Amúgy, én próbálok tanulni az érettségire, de van, hogy annyira rosszul leszek lelkileg, hogy nem tudok rá koncentrálni.


Tudnátok adni pár tanácsot? Válaszokat előre is köszönöm.


2015. ápr. 6. 15:37
 1/2 anonim válasza:
Szia! Végig olvastam, amit írtál, és nagyon sajnálom, hogy így alakultak a dolgok. De hé! Fel a fejjel. :) Ez csak az iskola! Az iskola és az élet, két külön dolog. Ha leérettségiztél, elmész, minden más lesz. Hidd el nekem. Új emberek közé kerülsz, netalántán elmész dolgozni, a munkatársaid nem fogják tudni azokat a dolgokat, amiket az osztálytársaid. Leszarják, mit csináltál, vagy mi történt, míg suliba jártál. Az iskola csak egy szakasz az életedben. Egy olyan szakasz amit muszáj volt mindenkinek túlélnie. A legfontosabb, hogy megtanuld ezt. Tudod, nem véletlenül leckének hívják azt, amit feladnak. Ez is egy lecke, amit feladott neked az élet. Erősnek kell lenned, hogy átvészeld, de ha alig 2 hónap van vissza, miért bánkódsz? Fogd fel úgy, hogy már csak azért is megmutatod azoknak a striciknek, hogy ki is vagy te. Szard le őket. Tudom nehéz. Nagyon. De hozzáállás kérdése. Kik ők, hogy lenézzenek? Hogy beszóljanak? Hogy jönnek ehhez? Kíváncsi leszek, mi lesz ezekből az emberekből. De a végén mindig az számít, mennyire vagy ember. Te mennyire vagy ember? Annyira, hogy lenézed a másikat? Nem barátkozol vele? Elítéled és megalázod? Nem, ez nem te vagy, hanem a osztálytársaid. Egyszer még nagyon megbánják, de ne érdekeljen. Te ember vagy. Egy olyan ember, akinek most erőre kell kapni, összeszednie magát, megtartani azt a kiselőadást mosolyogva. Ne érdekeljen, mit mondanak. Mosolyogj. A legjobb bosszú mindigis a mosoly. Ha látják, hogy lepereg rólad. Csinálják, mert tudják, hogy szarul esik. Tudják, hogy megérint és fáj. De ha rájuk mosolyogsz ilyenkor, vagy bemutatsz nekik, könnyebb az élet. :) Nevess. Mert minden ember meg lett áldva egy gyönyörű mosollyal. Gondolj arra, hogy azok a k*csögök csak ehhez értenek. Másokat bántani. Kapják be :D Te több vagy ennél. Szóval fejet fel, vegyél egy nagy levegőt, mosolyogj, kiabáld el magad a Világnak, hogy te itt vagy és nem cseszhetnek ki veled, ilyenek nem. Van célod az életben? Ha nincs, szerezz. De mindig legyen valami a szemed előtt, amit elakarsz érni. És ne az, hogy megfelelj bárkinek is. Nem. Ilyet nem szabad. Találd meg, mi érdekel. Érdekel valami? Próbáld ki! Az élet erre van. Élni, kipróbálni dolgokat. Megtalálni önmagad. Nem lehetsz öngyilkos a sulis éveid miatt. Nem érdemlik meg. Nem dobhatod el az életedet úgy, hogy alig két hónap és minden bizonnyal már nem is látod őket soha életedben. Nem szabad. Sokkal csodálatosabb dolgok várnak rád. Rajtad áll. Tanulj, ami szükséges, nem kell kitűnőre érettségizned, ha olyan emberek letudtak érettségizni, mint néhányat ismerek, akkor te kisujjból is. Ne félj. De ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan rám írhatsz privátba, szívesen beszélgetek. Nem vagyok tökéletes, én nekem is megvannak a saját önbizalomhiányos problémáim, de szeretnék segíteni. Szóval ha beszélgetni akarsz, írj csak. :) Fejet fel és nagy levegőt! Mindjárt nyár :)
2015. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod. Valamennyire sikerült megerősödnöm, csak nem tudom, meddig fog tartani. Remélem, hogy minden jóra fog fordulni.:)
2015. ápr. 12. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!