Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen pályát kéne választanom...

Kocsis.kadosa kérdése:

Milyen pályát kéne választanom továbbtanulás kapcsán, ha én egy (álmodozó, elmélkedő) "művész lélek" vagyok, de mégis érdekel a informatika és matematika és az ok-okozati összefüggése a dolgoknak?

Figyelt kérdés
Lényegében ezek az érdeklődési körök nagyon fele-fele arányban oszlanak el. Informatikában most nagyon alap módon programozást tanulok fakton és matek faktra is járok. Valójában odavagyok mindenféle művészeti dologért is mint pl.: versírás, zeneírás, zenélés és rajzolás.Valaki légyszíves adjon pár jó (értelmes) tanácsot :)

2015. ápr. 6. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha érdekel az informatika, szerintem azon belül nagyon sok dologgal lehet foglalkozni. Olyan programokat fejleszteni amik valamilyen művészettel foglalkoznak pl. Vagy valamilyen designer munka. Animációk. Szóval ha tetszik a programozás meg az informatika alapból, akkor érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy a kettő együtt érdekelne e valahogy.
2015. ápr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Matematikus is lehetsz, ott is kell/lehet programozni. A természettudományokban jelentős szerepe van manapság a numerikus modellezésnek. A maga módján a matematikai is művészet. Nagyon mély, elvont tudomány. Egy olyan világba csöppensz általa, ahol lehetőséged van arra, hogy Te alakítsd ki a világot. Egy teljesen absztrakt, elvont világot, amiben az lehetséges, amit Te annak szánsz. Hátránya, hogy rengeteget kell magolni is. Nagyon sok definíció és tétel van, ahol nem segít a logika, de hogy tudd mi az ahol vagy és mit tehetsz, tudni kell őket. Ezeket muszáj bemagolni, ez a dolog kisebbik része. Minden másra ott a jó öreg logika. Ezáltal képes lennél igazán hasznos tagja lenni a világnak. A fizikának vannak olyan területei, ahol a még a megfelelő matek nincs kifejlődve, lehet ezeken dolgozni, így végső sorban a legősibb, legnagyobb kérdések válaszadásában segítségül lenni. A matematika azon kevés tudományágak egyike, amelyik tanulásának a végére egy nagyon erős problémamegoldó képességet fejlesztesz ki, egy teljesen új látásmódot, ennek köszönhetően rengeteg helyen képes leszel elhelyezkedni. Ellehet vele menni bankokba, pénzügyi tanácsadónak, oktatónak vagy bárhova a versenyszférába. Összességében az egyik legszebb, legmélyebb tudomány, amivel jól is lehet keresni a megfelelő helyeken és méltó arra, hogy egy ember az éltét rá áldozza. Azt még megjegyezném, hogy a képzés végéhez vezető út nagyon rögös és irdatlan nehéz. Amiket leírtam csak akkor igazak, ha teszel is érte. Átlehet bukdácsolni kettesekkel is, így is lehet papírt szerezni, amivel aztán semmire se mész, ezek a diplomás munkanélküliek. Ha komolyan gondolod ki kell hajtanod a beledet, ennek kell élned, ezzel kell feküdni és kelni, ezt kell gyakorolni, ismételni és szorgosan, folyamatosan tanulni, ez csak így működik.

Tudnám ajánlani még a fizikát is. Gyakorlatilag minden igaz rá, amit fentebb a matekra írtam, kivéve, hogy itt nem kell végeláthatatlanul tételeket és definíciókat magolni. A nagy különbség a kettő között, hogy amíg a matematikus kiszámol valamit és azzal dolgát befejezte, a fizikusnak tovább kell menni. Értelmezni kell a megoldását, hiszen ez a fizika. Nagyon erős matematikát használ, de az csak eszköz, sokan keverik ezt el és mondják, hogy gyakorlatilag matematika a fizika, de nem. A fizika igazi eszenciája az, hogy az egyenleteket, amelyeket matematikával kihoztál hosszas számolás után értelmezd is, mert ez adja a valóságot, ez mondja meg azt, hogy mi lehetséges és mi nem. Sokan nem tudják, de a világ amelyet nap, mint nap látunk csak egy hatalmas határeset. A fizikus hallgatók az évek alatt megismerik az igazságot, amely a felszín alap lapul. Megismerik az általános igazságokat, megtudják mi történik, ha nem vagyunk ilyen lassúak és nagyok, meglátják az ezekre az "alapokra" felépített elméletek további következményeit, ami egy új világ nyit meg előttük, aztán lehetőségük nyílik az élet nagy kérdéseire választ adni, ezen dolgozni egy életen át, ami vagy sikerül részben vagy nem. Persze ezzel is épp úgy ellehet helyezkedni a versenyszférába, mint a matematikával. Ezeknél lehet dönteni, hogy csak egy jól kereső boldog ember akarsz lenni, vagy egy olyan ember, aki egész életét a világ megismerésére akarja fordítani. Végül nem tanácsot adtam neked, hanem felvázoltam két lehetőséget. Jómagam informatikával kezdtem, de az távolról sem fogott meg, nem volt meg benne az a szépség, ami a fizikában. Fogalmam sem volt mibe kezdek, amikor fizikát kezdtem el tanulni, de azt hiszem elmondhatom, hogy életem legcsodálatosabb élménye ez az egész. Egyszerűen jó érzés megismerni a világ mélyebb igazságait, nem bántam meg, hogy elkezdtem. Mindezt persze úgy, hogy leendő fizikusként csak az MSc elvégzése utána lesz esélyem valami kis tudományos segédmunkatársként dolgozni nevetséges pénzért, amíg például az egyik informatikus ismerősöm a BSc első éve alatt talált olyan gyakornoki munkát, ahol annyit kap, mint én fogok az MSc után, szóval itthon nem ezzel fogsz meggazdagodni(legalábbis pénzügyi téren). Külföldön jobban díjazzák azt, ha az ember az életéből 20 évet tanulásra fordít. Végső soron neked kell eldöntened, hogy akarsz-e ennyit "szenvedni" valamiért.

2015. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!