Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 325 ponttal egyetem/főiskola?

325 ponttal egyetem/főiskola?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, jövőre jelentkezem főiskolára/egyetemre.

Kalkulátor segítségével számoltam ki a pontjaimat (körülbelül besaccoltam, mennyit fogok elérni).

2 tárgy amivel tovább tanulok: matek és informatika.

Szakok amelyek tervben vannak: fizika, mérnökinformatikus, pénzügy és számvitel, építőmérnök.


Van esélyem?



2015. márc. 26. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
425-re gondoltál?
2015. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A pontszámító kalkulátorra annyira ne alapozz, mivel többféle pontszámítási módszer van. Amit te számoltál az csak becslés, amiben a középiskolai eredmények is benne vannak. Szerintem az a rosszabb változat. Ha megnézel egy szakot, kettő felvételi tárgy kell. Megoldható, hogy abból a kettőből érsz el jó eredményt érettségin és abból számolják a pontokat. Ami azért lényegesen egyszerűbb, mint mindenből nagyon jó eredményt elérni. Hátránya, hogy a két tárgy százalékos eredményét duplázzák, ezért magasabb súllyal számítanak.
2015. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Pénzügy-számvitelhez a Corvinuson még az önköltségesre is 410+ pont kell. Gyengébb suliba felvennének önköltségesre, de államira mindenhol 460 pont kell.

Fizika, mérnökinfo, építőmérnök felejtős. Lehet, hogy felvennének, de ha ilyen kevés pontot érsz el a felvételin, akkor szerintem kibuknál ezekről a szakokról. Én pénzügy-számvitelt tanulok, ez is nehéz, de a fizika, mérnökinfo, stb. sokkal nehezebb.

2015. márc. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat.


Utolsó: neked is köszönöm szépen, a kérdésem hatókörén kívül lévő tanácsodat is.


A kérdésem továbbra is: felvennének?

A jövővel kapcsolatos dolgokat majd rendezem, most csak az a kérdés, hogy hova vennének fel.


További szép estét!

2015. márc. 26. 23:25
 5/13 Sidel ***** válasza:
100%

BME mérnökinfo: 370 pont körül mozog és érettségitől teljesen független, hogy fogsz ott teljesíteni... rossz érettségivel is simán lehetsz jó, míg csupa ötössel is bukdácsolhatsz...


Duplázással több pontod is lehet.

2015. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hát BME az nekem sok lenne, mármint oda, ahogy észrevettem, elég magasak a ponthatárok.

2015. márc. 27. 14:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Csinálj nyelvvizsgát, én felsőfokú angolra pár hónapig erősen ráálltam 12.-ben és sikerült, te meg még 11.ben vagy, bőven lenne időd.
2015. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hm, ez elgondolkodtató, de én úgy hallottam, a felsőfokú angol nagyon nehéz, de a tanácsodat köszi!

Nyelvvizsgánál nincs olyan, mint érettséginél, hogy az előző évi dolgozatokat megnézhetem?

2015. márc. 28. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
9%

Nyelvvizsgánál mi a francot akarsz megnézni? Ha tudsz az adott nyelven, le fogod tudni tenni a vizsgát, ennyire egyszerű. Egyrészt. Másrészt egy 500 pontos rendszerben kb. 325 pont... Az harmatgyenge, pláne hogy a minimum ponthatár 280 (vagy 290 már? Pár éve végeztem a elsőoktatással, nem tudom pontosan épp mi a helyzet).

A lényeg: ez nem nagy eresztés, ha már jó érettségiket se nagyon bírsz produkálni, csúnyán szopni fogsz egyetemen vizsgaidőszakban, ott egy vizsga tud annyi lenni, mint a komplett érettségi.

2015. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Első mondatodhoz kapcsolódóan elmagyarázok valamit: ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket tesznek fel az emberek a társaiknak, ők pedig, ha tudnak és akarnak, akkor válaszolnak.

Ha mondanivalódat nem tudod leírni csúnya szavak, illetve lekezelő stílus nélkül, az már gáz.


Tudatlan vagyok a témában, sajnálom. Szerintem az rosszabb lenne, ha az is akarnék maradni.


Mindegy, köszönöm válaszodnak azt a részét, aminek volt értelme.

2015. márc. 28. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!