Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kimenjek Skociaba tanulni...

Kimenjek Skociaba tanulni egyetemre?

Figyelt kérdés

17 eves vagyok most, jovore megyek egyetemre, akkor mar 18 leszek.

Nagyon jo tanulo vagyok, valoszinuleg fel fognak venni skocioaba egy egyetemre.


Megeri kimenni? 18 evesen szerintetek megeri kimenni kulfoldre tanulni egyedul? Tudom hogy ott jobbak az egyetemek, de szerintetek 18 eves korban ez nem lenne nehez igy szulok nelkul? A szuleim maradnanak Magyarorszagon, en egyedul laknek kulfodon.



Megeri kimenni ha ott sokkal jobb az oktatas de 18 evesen elkenne szakadnom a szuleiemtol?



2015. ápr. 5. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Skócián gondolkozok én is. Nem tudom megéri-e kimenni,vagy itthon fősulin maradni. Bár én nagyon hajlok a skótok felé :)

18/f

2015. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Persze, hogy megéri, sokkal több lehetőséged lesz az életben, mint egy magyar diplomával. Elszakadni nem jó érzés, de egyszer úgyis meg kell tenni. Biztos nehéz lesz az elején, de meg fogod szokni pár hét alatt.
2015. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dubi ***** válasza:

Kevés embernek okoz gondot a külföldi tanulás, a családtól távol. Az egyetemeken tudsz új barátokat szerezni, a legtöbben hasonló helyzetben lesznek, mint Te, talán csak a nyelvtudás fog különbözni.


Egy jó UKs diplomával nem csak MOn tudsz majd könnyebben elhelyezkedni (garantált nyelvtudás ugyebár), hanem bármely országban, ahol beszélnek angolul. Ha épp tudományos karriert dédelgetsz, akkor pedig pláne, mert a publikáció mindig, a munka pedig néha angolul folyik. Pl a múlt héten küldtem el egy jelentkezést Industrial Student Placementre Hollandiába (egyéves kutatómunka, az egyetem beszámítja), és nem kell tudnom hollandul a kiírás szerint, csak angolul. Ugyanez Lillében (Fr).


Óva intelek viszont attól, hogy kimenj tanulni egy vagyonért valami vacak egyetemre, ami a ranglista legalján van. Ha már fizetsz, érjen is valamit a diplomád.

2015. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!