Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám felfedezni,...

Hogyan tudnám felfedezni, hogy mi érdekel engem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és fogalmam sincs, mihez kezdjek. Környezetvédelmet tanulok, de rájöttem, ez sem tetszik, de ez állt a legközelebb hozzám. Van barátom, aki egy millió dolgot csinál (újságírás, cikkírás, riport-videó készítés, community manager, megy ki külföldre csomószor, két hírportál főszerkesztője, foglalkozik webmarketinggel, van egy stábja, egy pártnak segít fő dolgokban, mondhatni híres, mindezt 22 évesen, és még sorolhatnám), és én rettentő kicsinek érzem magam mellette, a társadalom értéktelen darabja. Nagyon rossz, hogy nem értek semmihez, nem érdekel semmi, nincs tehetségem, akkor lehetnék valaki, ha tanulnék évekig valamit. De ez is ez a "tipikus valaki", tanult és lett. Magyarán diplomás, és csinálja, ha el tudott helyezkedni, de én ezzel is elégedetlen lennék.


L


2010. febr. 19. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek ki az USA-ba, itt úgysem lehet mit csinálni.
2010. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legyél nyitottabb, próbálj ki új dolgokat, olyat is amihez eddig nem sok kedved volt.
2010. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Te magad mondtad ki az igazságot!


"De ez is ez a "tipikus valaki", tanult és lett. Magyarán diplomás, és csinálja, ha el tudott helyezkedni, de én ezzel is elégedetlen lennék."


Ebből látszik, hogy nem attól leszel valaki, hogy mennyi sok "papírod" van, és mennyi mindenhez értesz. A világ igaz, e szerint értékeli az embereket, de nem ez teszi értékessé az embert. Te most is értékes vagy. Nem attól leszel értékes, hogy mások elismernek a sikereid, vagy a diplomáid miatt. Ez a közfelfogás. Ha ezen túl tudsz lépni, mindjárt megkönnyebbülsz.


Lehet, hogy jót tenne, ha önismereti könyveket olvasnál, elgondolkoznál, hogy mi is azt, amit Te tartasz fontosnak, és nem amit elvárnak tőled.


Próbálj olyan dolgot találni, amibe 100%-osan belevetheted magad. Van olyan dolog, amit igazán szeretsz csinálni, amikor elfeledkezel minden gondodról, és csak arra koncentrálsz? Ha nincs, ajánlom, hogy menj el futni, akkor kiürül az ember feje (általában), és hatalmába keríti egy bizonyos érzés. Ez az egész, lehet, hogy most hülyeségnek tűnik. De a mindennapok során próbáld ezt az érzést megtalálni..Hm ezt nem tudom jobban elmagyarázni.


Én pl. rájöttem, hogy ez az érzés akkor kerít hatalmába, ha matek feladatokat oldok meg, ha ilyesfajta témákban (mint önismereti kérdések, pszichológia, filozófia) gondolkozhatok, ha tarthatok egy kiselőadást úgy, hogy csak arra koncentrálok, vagy kreatívkodom. Persze ez nagyon kevésszer van, most is olyan szakra járok (egyetem) ami igazából nem érdekel.


A neten kereshetsz önismereti teszteket is.


(bocs ha kicsit összevissza lett, amit írtam)

2010. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!