Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tehat jo es bolcs emberek,...

Hel3na kérdése:

Tehat jo es bolcs emberek, egy erdekes filozofiai dologrol szeretnek veletek beszelni, benne vagytok?

Figyelt kérdés
Tehat, amint momdtam, egy erdekes filozofia dolog, nem tudom kinek erdekes kinek nem, de szeretnem ha ezt az elmeletet, kibovithetem, es erre kell a segitsegetek, tehat arrol van szo hogy, az igaz h: a kor csak egy szam, h nem a kor valtosztat meg, hanem az ido meg az elet, mit szoltok ehez a gondolathoz? Valaki aki nem ert egyett velem, nyugodtan mondjatok, szivesen tanulok uj dolgokat, es ha tudtok olyasmi konyveket ami errol a temarol lenne szo, az ho lenne :)

2015. ápr. 20. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a gondolkodásmódról van szó,akkor azt szerintem két fő dolog alakítja. Az egyik egyfajta feldolgozott külső inger alapú a másik pedig belső biológiai alapú. Az első esetben érzékelt,látott,hallott inger alakítja gondolkodásmódod. Az utóbbi pedig az,az amikor az agy biológiai fejlődése, sérülése vagy más hasonló hatása változtatja meg azt.
2015. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Természetesen minél több idő telik el,annál több az esély bármilyen változásra.
2015. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a kor egy olyan szám, ami ez eltöltött idő alapján növekszik, melynek során tapasztalatokat szerez (tehát megél dolgokat) az ember ... mi is a kérdés te filozófus?
2015. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt nincs se kerdes, se valasz! csupan az volt a keresem tolletek, hogy segitsetek azt az elmeletet boviteni, mivel tudnam jobban elmagyarazni!
2015. ápr. 20. 16:51
 5/9 anonim ***** válasza:

már bocs, de nem akarom megismételni: te a korról beszélsz ... amit mondasz az a kor ... isten bizony nem tudom másképp leírni ... a kor az idő múlásának mérőszáma egy ember esetében ... mi az, hogy az csak egy szám ... persze, hogy egy szám, az eltöltött időt mutatja, ami alatt tapasztalatokat szerez az ember, és annak megfelelően változik, alkalmazkodik a világhoz


ehhh, hülye vagyok, hogy egyáltalán írok

2015. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na tessek, errol beszeltem, akartam latni, hogy van ertelme annak amit mondtam vagy nincs, te bebizonyitottad hogy egy ertelemben nincs, hogy szamit a kor a valtoztatashoz, de akkor van egy kerdesem: megmutatja a kor, hogy mennyi tapasztalastot szerez az ember? Mert en ugy gondolom, hogy aha peldaul holnap mar nem 17 vagy hanem 18 attol meg a gondolkozasod ugyanaz, de nem tudom mennyi ertelme van enne, oszinten!
2015. ápr. 20. 17:06
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

na jó ... 60 éves vagyok ... a tapasztalataimat leszámítva pont úgy gondolkodom mint 40-45 éve ... a tapasztalat annyit tett hozzá, hogy némileg meggondoltabb vagyok, több szempontot veszek figyelembe ... konformistább lettem

2015. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Önmagában nem a kor számít,hanem az,hogy milyen hatások érnek.Minél több idő telik el,annál nagyobb az esélye,hogy olyan hatás is ér,ami hat a gondolkodásmódodra.

Viszont az emberi agyban az,hogy mire hogy reagálsz az függ bizonyos dolgoktól,hormonok stb,amik egyénileg is jellemzőek.

Szóval ezek változhatnak és változnak is bizonyos szinten. Pl egy terhes nő valószínű másképpen reagál bizonyos dolgokra,de ha nem lesz terhes,lehet visszatér a régi állapotba.


Ha valakinek megsérül az agya,mert megtámadja egy kór,vagy fizikai sérülést szenved,annak is megváltozhat a gondolkodásmódja.

Tehát önmagában nem az idő az,ami változtat se nem a kor,hanem a folyamatok,események azok.

2015. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, halas vagyok nektek a segitsegert!
2015. ápr. 21. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!