Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történik akkor hogyha...

Mi történik akkor hogyha gyógyszert szedek az idegrendszeremre és most leállok vele. Mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanulj meg gyógyszerszedés helyett meditálni. A meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Csináld végig ezt a 30 perces meditációt minden nap legalább egyszer, és most kezdj hozzá, meglátod, használni fog: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs
2015. ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugtató? Melyik? Mindenképp fokozatosan hagyd el, ne hirtelen, mert elég durva elvonási tüneteid lehetnek és még durvább nyugtatóra fognak rászoktatni, mondván hogy pánikrohamod van. Én Valeriánát szedtem és hirtelen hagytam abba, ugyanis azt se tudtam, hogy rászoktam. Úgy reklámozzák, mint ártalmatlan gyógynövényes szerecskét, valójában barbiturát van benne és a közhiedelemmel ellentétben durván rá lehet szokni. Én csak havonta 1-2 alkalommal kezdtem, majd heti 1. Évekig el voltam mondjuk évente 10-15 szemmel, de aztán nem vettem észre és rászoktam. Egyre gyakrabban törtek rám pánikrohamok, amikor be kellett vegyek és mivel azonnal segített, kénytelen voltam magam így orvosolni. Néha ellenálltam, de olyan pánikrohamom volt, hogy végül bevettem. Aztán ez olyan gyakorivá vált, hogy elkezdtem gondolkozni. Én nem idegességre szedtem, csak vidékre jártam fősulira munka mellett és gyakran csak 2-3 órám volt aludni utazás előtt és kellett a Valeriána hogy el tudjak aludni legalább 2-3 órára, mert a tudattól nem sikerült, hogy mindjárt kelni kell. Az se tűnt fel, hogy egyre több pirula kell ugyanazon hatás eléréséhez, hiszen az már azt jelzi, rászoktál. De hát én úgy tudtam, nem lehet rászokni. Aztán egy húzós hétvégén elfogyott a Valeriána és nem tudtam venni. Éjfélkor már rángtak az izmok a lábamon, az arcomon, a karomon. Na akkor kezdtem el gondolkozni, hogy miféle pánikroham ez. Idáig azelőtt sose jutottam el, mindig bevettem a pirulát a pánikroham egy pontján. Ha előbb van izomrángásom, előbb jöttem volna rá, hogy egy fenét van pánikrohamom, ez elvonási tünet, amin ha túl leszek, soha többé nem jön elő és nem lesz szükségem több Valeriánára. Akkor hajnalig remegtek az izmaim és a szívem nagyon gyenge volt. A neten mindent elolvastam és így jöttem rá, hogy ez elvonási tünet és nem is vagyok pánikbeteg. Iszonyú boldog voltam, ugyanis már nagyon komoly tüneteim voltak, szigorlat előtt álltam, de állandóan csak aludtam, képtelen voltam ébren lenni, de az már a Valeriána túladagolás miatt volt, mivel nem hatott, rövid időn belül 6-ot vettem be (kb. 10 óra alatt). No, és azért voltam boldog, mert rájöttem, hogy ez nem betegség és nem vagyok pánikbeteg. Végigcsináltam azt a hajnalt és soha többé nem vettem be és soha többé nem lett "pánikrohamom", mert nem is az volt, hanem elvonási tünet. Utólag persze inkább fokozatosan csökkenteném az adagot, de mivel aznap nem tudtam szerezni és reggelre már elmúltak a durva elvonási tünetek, nem éreztem szükségét csökkentett adagban elhagyni. A szívem még napokig gyenge volt és még kb. 1 napig néha volt izomrángásom.
2015. ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es! Örülök, hogy sikerült saját magad megoldani a problémát! :) Ezért jó megtanulni meditálni, mert ettől soha nem lesz pánikrohama az embernek, csak egy csodálatos jó érzése!
2015. ápr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem voltam teljesen érthető: Nem volt pánikrohamom! Az elvonási tüneteimre hittem azt, hogy azok pánikrohamok. Amíg azt hittem, hogy pánikroham, nyugtatásul vettem be a Valeriánát. Csakhogy nem pánikroham volt, hanem Valeriána-elvonási tünet, és csak azért segített rajta a Valeriána, mert ugyebár amint beszedtem, megszüntette az elvonás tüneteit. Azon semmiféle meditáció nem segített volna.
2015. ápr. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!