Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek kommunikatívabb?

Hogyan legyek kommunikatívabb?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy zárkózott vagyok és keveset beszélek, ilyen módon eltűnök a tömegben, nehéz ismerkedni stb.

Egyszerűen úgy érzem, hogy nincs mit mondanom, tehát legtöbbször nem az a baj, hogy nem "merek" megszólalni vagy ilyesmi, hanem konkrétan nincs mondanivalóm. Könnyen elrévedek magamban és nem tudom aktívan követni a beszélgetés fonalát, nem jutnak eszembe vicces sztorik meg beszólások, nem tudok új témát feldobni stb.


Mit tanácsoltok, hogyan változtassak, mert így nehéz barátkozni, meg nem vagyok "maradandó" sehol, tehát senkit sem érdeklem, mert nem vagyok érdekes meg izgalmas, háttérben vagyok.


2015. máj. 24. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Együtt érzek, én is ilyen vagyok, bár az idő ahogy telik, kezdek egyre jobban megnyílni. Nekem az szükséges, hogy legyen ott legalább 1-2 ember, akit ismerek és jóban vagyok vele, úgy könnyebb az új emberekkel ismerkedni.

Egyébként nekem az is beválik, hogy kérdezek. Sokat, és érdekeset. Tehát nem ez a mizu? féle kérdések, hanem amikor beszél valaki mondjuk egy filmről, visszakérdezek a részletekre, vagy hogy tud-e mondani valami ahhoz hasonló filmet.

Próbáld ki, szerintem beválik. :)

És a legfontosabb: ne félj közbeszólni. Amikor folyik a téma, ne várd meg, amíg rád kerül a sor, avatkozz közbe bátran, ha eszedbe jut valami (ne vágj más szavába, csak ha befejezte, reagálj te elsőnek). :)

2015. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de az is probléma, hogy nem nagyon jutnak eszembe ilyenkor annyira kapcsolódó dolgok. Nagyon passzív vagyok, szoktam kérdezgetni amúgy, ahogy leírtad, de az megint csak más, mert akkor se te mondod a dolgaid, csak a másikéra reflektálsz és ha ő kifogy mondjuk a mondandóból, akkor meg csönd van...
2015. máj. 24. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Jah, ez az én gondom is. Egyszerűen nem tudok sokáig fenntartani egy beszélgetést. Elmondja az illető a mondanivalóját, max kérdezek egyet és utána jön a nagy csend.
2015. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!