Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önértékelési probléma lehet?

Önértékelési probléma lehet?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, múlt héten tettem le a felsőfokú anhol nyelvvizsgát, nagyon örülök, hogy sikerült, de úgy érzem, hogy nem tudok megfelelni a szüleim elvárásainak, és a sajátjaimnak sem. Állandóan piszkálnak, hogy már 10 évesen meg kellett volna tudi csinálni, mert nem vagyok elég okos. Ezért állandóan haragszom magamra, vágdosom magam, és állandóan csak meg akarok felelni. Az iskolapszichológus azt mondta, hogy ez önértékelési probléma. Lehetséges ez? Meg akarok halni!

2015. máj. 30. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek is komoly mentális probléméi lehetnek. Ajánlok nekik egy pszichológust.
2015. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csonka János ***** válasza:

Édesanyámnak ugyanilyenek voltak a szülei, és észre is lehet venni egyes reakcióin máig. Én azt tudom javasolni, hogy ilyenkor gondolkodj racionálisan. 13 évesen felsőfokú angolt letenni hatalmas dolog. Szerinted hány 13 éves mondhatja el ugyanezt magáról? Segítek, nem sok:)

Amikor olyasmivel találkozom, ami megingatja a saját önbizalmam, akkor én mindig objektíven, racionálisan nézem a problémát (legyen az régen, hogy nem mertem leszólítani egy csajt, vagy valami komolyabb). A nagy átlag mit gondol erről (fontos, hogy ne a közvetlen környezetedhez hasonlíts)? Egy idegen hogy látja ezt a helyzetet? Egy tanár mit mondana a szitura? és még hasonló kérdések. A lényeg, hogy NE ess kétségbe és bízz magadban!

2015. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, senkinek nem merek erről beszélni, csak itt.
2015. jún. 1. 05:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Szuper csaj vagy! Költözz el otthonról, és bízz magadban!


Mérsékelt mértékben meg van ez az én szüleimnél is. De ők nem, vagy kevésbé bántóak.

2015. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szuper csaj vagy! Költözz el otthonról, és bízz magadban!"


13 éves. :D

2015. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!