Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék boldogabb?...

Hogyan lehetnék boldogabb? Hogyan tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok ősszel leszek 16:)

Mostanában nagyon szomorú vagyok és nem látom értelmét az életnek.Úgy érzem felesleges vagyok.Nagyon pesszimista vagyok.Amikor viszont elhatározom hogy pozitívan fogok hozzáállni a dolgokhoz...utána hatalmas pofonokat kapok...

Minden 7.osztályban kezdődött ahol az osztálytársaim bántottak és nem csak szóban.Egyszer annyira megvertek hogy eltört a kezem...a szüleim a tanáraim nem tudnak róla mert nem mertem elmondani..aztán nyári szünetben egész jól voltam..aztán 8.osztályban felvételi tanulás stb..nagy nyomás volt mindenkin..úgyhogy csak szóban bántottak...Nagyon nagy hatással voltak rám a szavaik úgyhogy elkezdtem vagdosni magam....Amint valami rossz történik egyből...és még mindig csinálom.

Következett az gimnázium.Itt nagyon jól érzem magam az általánoshoz képest van bár barátom.Viszont nagyon nagy önbizalomhiányom és kisebbségi komplexusom van.Ez nagyon meggátol mindenben.Amikor elmegy mellettem egy szép lány mindig elszomorodom hogy miért nem lehetek olyanok mint ők.Nem merek csinosan öltözni..sőt úgy se ahogy igazából szeretnék..félnek hogy elítélnek és kinevetnek.A párkapcsolat meg pfff...nem egy fiúk álma tipus vagyok szóval reménytelen.Meg amúgy is:Ha én nem tudom magam elfogadni akkor más miért tenné.Félek közelíteni és megnyílni.Viszont mindig mosolygok ezért senki sem tudja hogy ilyen problémáim vannak.

Ezt nem bírom tovább..nem tudok így élni tovább hogy mindent ilyen pesszimistán látok,hogy tudok pozitívan gondolkodni,hogy utálom magam és hogy semmit se érek.Valakinek van valami ötlete vagy tippje azt szívesen elfogadom.Köszönöm.



2014. ápr. 16. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
lesz ez még rosszabb is nyugi
2014. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
95%

Drága első válaszoló!

Nagyon okos gondolattal láttad el a kérdezőt, én komolyan nem értem, miért kell az embereknek ilyen nyersen hozzáállni a másikhoz. Ha csak ilyet tudsz írni, szerintem inkább lépj tovább, ezzel nem segítesz.


Neked pedig kérdező!

Szerintem mindenkinek van egy ilyen időszaka, amikor az önbizalomhiányosság a normálisnál nagyobb mennyiségben felülkerekedik. Úgy érzed, hogy nem vagy szép.. de valójában ez egyáltalán nem így van. Mindenkiben van valami különleges, ezáltal benned is, de tudom.. hiába mondom ezt egy önbizalomhiányosnak, nem fogja elhinni. Ezért, ha zavar a külsőd, változtasd meg! Miért ne mernél csinosan öltözni? Félsz, hogy esetleg kinevetnek és elítélnek? Hidd el, hogyha kihúzod magad, mosolyogsz és ellazítod magad, nem lesz semmi baj. De ehhez az kell, hogy tisztázd magadban egy dolgot: ne érdekeljen olyan vélemény, gúnyos kritika, amit azért tesznek, hogy rosszul érezd magad a bőrödben. Ne hagyd, hogy jelentéktelen emberek befolyásoljanak, mindig mutasd azt, hogy tőled tartani kell, ennyi a lényeg.

A fiúkkal kapcsolatban pedig annyit tudok mondani, hogy lehet, még most nincs senkid. De ennek lehet, hogy így kell lennie. Jönni fog, ha jönni kell.

S ne feledd: ha megváltoztatod saját magad hozzáállását a világhoz, a világ is megváltozik körülötted. Csak gondold át ezt a mondatot:)

2014. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

2es:


Pedig az első tömören leírta a lényeget!


"Jönni fog, ha jönni kell."


Majd ha 40 évesen is egyedül lesz, akkor majd fogd a kezét és vigasztald. tipikus" várd a sült galambot, mert az majd bele fog repülni a szádba, ha elég ideig várod"


Az ilyen álmokban csakis a szerencsétlen elkeseredett emberek hisznek és kapaszkodnak. Aztán 50+ évesen rádöbbennek, hogy mekkora egy baromság az egész, mert nem kaptak semmit az élettől, hiába reménykedtek abban, hogy majd 1x én is...



"S ne feledd: ha megváltoztatod saját magad hozzáállását a világhoz, a világ is megváltozik körülötted."


Ez a másik sablon baromság, amit mostanában nagyon sok ember felkapott. Attól mert te máshogy látod, még a körülötted lévők magasról lesz@rnak. Ők nem tudják, hogy te hogy is nézel egy adott dologra/problémára. Ezek után miért is változna meg a világ????

2014. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a legtöbb ember kitérne a hitéből, de szerintem egy jó kis MDMA trip segíthet ;)

Ezen kívül tényleg csak annyit tudok mondani, hogy a te életedet te alakítod...

2014. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kitartás!

Szard le mások hülyeségeit, amennyire csak lehet. Még így is maradni fog több kevesebb nehézség, ahogyan mindenki számára. Az élet evvel jár - tanulás az élet. Főként lelki tanulás! Nem hiába létezel, ahogyan senki se hiába, a látszat akár mit is mutat.


Az élet lelki tanulása mellett fontos továbbá, hogy megismerd, melyek a világegyetem lelki törvényei. Ezt hívom erkölcsnek. Élj eszerint, ez is nagyon fontos. Mégpedig logikai okokból - ha megérted, hogyan épül fel a létezés, mi a szerkezete, akkor automatikusan érteni fogod a valódi erkölcsöt is. Függetlenül gondolkodj! Ne nekem higgy, senkinek se higgy! Csak hallgasd meg mások véleményét, a presztízzsel bíró személyek (tankönyvírók, tudósok, polgármesterek, stb) véleményét is, de utóbbiakkat különösen legyél óvatos, többségük többségében hazudik és jelentősen téved; viszont alapvetően önálló gondolataid legyenek, erre alapozz. A külvilág elsősorban megzavarja az egyén gondolkodásmódját! Tehát ne arra alapozz, amit mások megírnak, mondanak, akármennyire elismert személy! Mert csak kis részük hiteles és kellően hozzáértő. BEFELÉ FIGYELJ, ÖNMAGAD GONDOLKOZZ, NE MÁSOK GONDOLATAIT VEDD ÁT. Ha véletlen egyezik meglátásod másokéval, az nem baj, amennyiben önmagad jutottál az adott következtetésre.


Léágy rugalmas, gondolkodásmódodban is. Légy képes újra és újra felülvizsgálni meglátásaidat. Egyszóval a folyamat a lényeg, NEM a cél! Fejlődni, fejlődni, fejlődni...


Tehát légy önmagad, védd meg önmagad, ha kell és ha jogos, és add meg magadnak, amire szükséged van, de amire valóban, reálisan szükséged van és egyben hasznos, olyat! Valamint annak, akiről úgy véled, megérdemli, add meg számára, amire neki van szüksége és egyben amelyet meg tudsz adni neki.


Valamint tehát tanuld az élet lelki folyamatait, összefüggéseit, nézz a látszat mögé.


Ennyi a lényeg. Ami nem könnyű persze, de hát ezek a fő feladata minden embernek. A többi részletkérdés és egyénre szabott.

2014. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!