Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valóban beteges az ilyen...

Valóban beteges az ilyen szégyenlősség?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, rendkívül szégyenlős. Van hogy anya bejön a szobámba amikor öltözök át, azonnal igyekszek takarni magam. Nem járok strandra, mert nem merek mutatkozni mások előtt se bikiniben se egész fürdőruhában. Testnevelés órán az iskolában a mosdóban szoktam átöltözni. A szüleim szerint ez eléggé beteges és pszichológushoz szeretnének küldeni. Sok fiúnak tetszek, de emiatt nem volt soha barátom. Ha ruhát vagy szoknyát veszek fel, igyekszek hosszú bokáig érőt felvenni.

2015. jún. 2. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Én nem mondanám betegesnek, de valóban túlzás. Mindenkinek megvan a maga heppje, és sokszor ennél jóval rosszabb. Azt elhiszem, hogy tetszik a fiúknak, de arra azért figyelj, hogy majd ha lesz fiúd, azért igyekezz megnyílni előtte. Persze ne értsd félre, miután eltelt elég idő, hogy kellően megbízz benne.

Valószínűleg ezzel sem mondok újat, de megpróbálhatnád megkeresni az okát,ha még nem tetted (gyerekkori trauma, nem vagy elégedett a testeddel esetleg valami más) a pszichológus se tenne sokkal többet.

2015. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csonka János ***** válasza:
53%

egyet értek az előttem szólóval. ezen nem kóros, csak simán rettentő szégyenlős vagy:D


Gondolkozz el rajta, hogy miért? Nem vagy elégedett a testeddel, vagy félsz, hogy nem tetszenél másnak? Az alapigazságok, amikhez végül minden lejön: Vagy miért szégyelled a barátaid előtt, elvégre ők is ugyanúgy néznek ki, mint te, vaaaagy már úgy is látott olyat :P

2015. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért vagyok az, kicsi koromban is ilyen voltam azt mondják a szüleim. Pedig nem vagyok az a kövér (igaz modell alkatom sincs 168 cm 66 kg)
2015. jún. 3. 05:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok (inkább felmentést szereztem tesiből :D), ez nem beteges. Inkább a szüleidet furcsállom, hogy ez miatt pszichológushoz küldenének... Ha téged ez nem zavar és egyébként nem okoz különösebb nehézségeket az életben (suli mosdó? :D), akkor semmi gond. :) Nem mindenki ugyanolyan, ha nem is értik meg, legalább elfogadhatnák. Nekem meg az taszító, ahogy manapság minden lány szemérmetlenül kipakolja a fenekét meg a mellét, mégsem bántom őket érte, vagy küldöm szépen pszichológushoz... Így vagy okés, kérdező. :) (Ha emellett esetleg nem szereted magad, persze az már nem okés. :))
2015. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elégedetlen magammal, mert bár nem vagyok tökéletes, de nem vagyok csúnya se. Olyan átlagos.
2015. jún. 5. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!