Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociofóbiás vagyok. Mit...

Szociofóbiás vagyok. Mit tudok tenni ellene? 16/f

Figyelt kérdés
Csak most ismertem fel a problémám, amikor már hiányzik nagyon egy társaság ahova tartozhatok. Pszichológushoz nem akarok menni. vagy elkerülhetetlen?
2010. febr. 28. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire tudod magad kezelni vagy mennyire súlyos. Ha már felismerted és elismerted,hogy baj van,akkor az már egy jó pont.

Próbáld meg magadban átgondolni vagy leírni,hogy mi a baj, esetleg mitől alakulhatott ez ki benned. És próbáld meg megoldani a dolgot, vagy egy közeli barátoddal,rokonoddal beszéld meg. Talán elkerülheted a pszichológust.

2010. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Azért nagyon ne éld bele magad. Ha elvégezted a szakot az orvosin, akkor oké, áll a diagnózisod. Egyéb esetben hiába is volt tananyag bármilyen szakon :D :D Szóval egyezzünk meg abban, hogy könnyen lehet, hogy egészséges hipochonder vagy, míg diagnózisokat állítasz fel magadról, amiket igaznak tekintesz.
2010. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól hogy hiányzik valaki nem vagy szociofóbiás, egyszerűen csak magányos vagy, járj többet közöségbe és lesznek új barátaid. De ha bizonytalan vagy keresd fel a suli orvost, a háziorvosod, menny el a helyi nevelési tanácsadóba... De az a legrosszabb ötlet hogy otthon szendvetsz.
2010. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szociofóbiás vagyok. Ha van kedved beszélni róla, írj priváton, talán tudok segíteni!
2010. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!