Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fogadjuk el önmagunkat? A...

Fogadjuk el önmagunkat? A szart minek elfogadni?

Figyelt kérdés

Ezt sose értettem.

Miért kellene elfogadni a sok rossz belső tulajdonságot?

Azok keserítik meg az életet.

Miért kellene azokat a tulajdonságokat szeretni amik megfosztanak minket az élet élvezetétől?


Biztos, hogy mindig az a jó ha elfogadjuk magunkat?

Nem lehet inkább megváltoztatni valahogy?

Az nem jobb?



2015. jún. 19. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
De.
2015. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat!

Az elfogadás nem azt jelenti, hogy belenyugszol abba, hogy ilyen vagy és kész. Hanem abba nyugszol bele, hogy per pillanat ilyen vagy. Mindenkinek vannak tulajdonságai, amelyek megváltoztathatóak, és vannak, amik nem. Azonban mindent el kell fogadni ahhoz, hogy megváltoztathasd, különben nem látod reálisan. Legalább addig el kell jutni, hogy együtt élsz ezekkel a tulajdonságokkal, amíg nem tudsz megszabadulni tőlük, illetve nem tudod megváltoztatni azokat.


Amúgy pedig jelenleg ezek alkotnak Téged. Ha elutasítod őket, magadat is elutasítod. Mindig változol, mindig szert teszel új (jó és rossz) tulajdonságokra, alakulsz. Soha, senkiből sem lesz szent, és az a jó, ha az ember mindig dolgozik magán.

2015. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy változtatni tudj magadon, fel kell ismerned milyen is vagy valójában.


Felismerés itt egyenlő az elfogadással.


Nem azt jelenti, hogy belenyugszol, hogy oké, ez vagyok.

2015. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Doruss ***** válasza:

Szerintem hétköznapi használatban gyakran értelmezik félre az elfogadást.

Ha valami nem jó, a hozzáállásod, a viselkedésed vagy valami, azon igenis jobb változtatni. Fejlődni mindig lehet és kell is.

Az elfogadás inkább a megváltoztathatatlan tulajdonságokra, illetve dolgokra vonatkozik. Ebbe beletartozik az is, hogy elfogadd pl. azt, amit "kaptál" - ahova születtél, a múltadat, az adottságokat, amikkel rendelkezel.

De azért a legtöbb belső tulajdonságon lehet dolgozni, változtatni, fejleszteni. Csak ez nagyon sokszor hosszú, nehéz és tudatos munkát jelent.

Ha képes vagy magadat úgy elfogadni, ahogy vagy, akkor nincs gond. De én nem sok ilyen embert ismerek.

2015. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!