Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez normális? Hogyan tudnám...

Ez normális? Hogyan tudnám elfogadni önmagam?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, hogy egy értéktelen senki vagyok, akit nem lehet szeretni. Soha nem volt még barátom, soha nem szeretett még senki, és talán ez az oka ennek. Nagyon szeretném, hogy ha lenne már valaki, de eddig még nem jött össze soha. Persze azt tudom, hogy a családom és a maroknyi barátaim szeretek, de ennek ellenére mégis ezt érzem. Főleg akkor, amikor alakul valakivel, aztán mégse jön össze. Tudom, hogy ez nem helyes és nem kellene ilyenekkel foglalkoznom, de rengetegszer érzem ezt, és sokszor azért sírok esténként, mert úgy érzem, hogy nem vagyok elég jó senkinek. Persze beszélni erről még a hozzám legközelebb álló személynek sem beszéltem. azt akarom, hogy azt higgyék hogy minden rendben van.


Mindig rájövök, hogy először valahogy magamat kellene elfogadnom, de egyszerűen nem tudom. Nem is a külsőmmel van baj (persze az sem tökéletes de azt már elfogadtam), inkább azzal, amilyen vagyok. Hogyan fogadjam el magam teljesen?


2015. máj. 18. 19:32
 1/5 A kérdező kommentje:
18/L
2015. máj. 18. 19:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a bajod azzal amilyen vagy? Konkrétan mik zavarnak?

Azért igen, megértem, elég fontos egy embernek az, hogy szeressék. És a család meg a barátok persze jó hogy vannak, de azért minden emberben megvan az igény többre is. Nincs ezzel baj, hogy foglalkozol vele, de általában magától megoldódik ez a probléma. Ne úgy gondolj rá, hogy sose lesz senki, meg téged nem lehet szeretni. Hanem még nem találtad meg azokat az embereket. És biztos vagyok benne, hogy lehet szeretni, mindenkit lehet :)


A másik meg, érdemes lenne jobban kiteljesíteni magad akkor. Kezdj el valami olyan sportot/ hobbit amit szerettél volna, de valami miatt mégsem kezdtél bele. Bármi ami érdekel, vagy úgy érzed jó lenne neked, azokat próbáld meg kicsit erőltetni, jobban belekezdeni.

2015. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rengetegen vannak így, olyant csinálj ami önbizalmat ad, vállalj olyan dolgokat, amiben meg kell felelni vagy ha valamiben jó vagy abba a közösségbe próbálj érvényesülni és így fokozatosan növelheted az önbizalmad.

Nekem van önbizalmam, de barátaim nincsenek.

2015. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, nem ismered magad igazán, azért nem szereted. Olvass Bibliát, abbol sokat tanulhatsz Istenről, élezről, emberekről. Az élet tankönyve, Isten üzenete. Olvass zsoltárokat /pl.139,23,25,27,32,119

Mózes első könyvének első 5-6 könyvét,

Evangéliumokat,,főleg Mt.5-6Részeket, János evangéliumát, János leveleit, példabeszédeket, Pál és Péter leveleit.

Rá fogsz jönni, mlyen értékes vagy, és fontos. :(

2015. aug. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mosolyt akartam küldeni, elütöttem. Bocsánat! :)
2015. aug. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!