Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen szak/szakma illene hozzám?

Milyen szak/szakma illene hozzám?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és igazából nem nagyon van elképzelésem, hogy hol és mit szeretnék tanulni a későbbiekben.

Jelenleg gimnáziumba járok. Kedvenc tantárgyaim a rajz, az angol és a magyar. Infóból előrehozott érettségit tettem idén és van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám.

Szabadidőmben szeretek rajzolni és kézműveskedni. Bármilyen kreativitást igénylő kézműves tevékenységet imádok :) Ezenkívül szeretem az állatokat (különösen a kutyákat!!:) ), illetve a természetben lenni.


Ezek alapján tudnátok javasolni nekem való szakokat/szakmákat?



2015. jún. 20. 12:56
 1/2 anonim válasza:
100%

Ha az angolt nézzük, akkor a tolmácskodás az eléggé előnyős lehet számodra mivel az jól kereső, ha ebből a szemszögből nézzük, de amúgy érdekes is.


Nővérem designer, gyönyörűen rajzol ( nem elfogultság ) és így tudom hogy csak a tényleg ilyen tipikus őstehetségeknek van esélyük ebben a szakmában, szóval ezt jól gondold meg.


Ha szeretsz állatokkal/természettel foglalkozni, akkor ennek irányába mehetsz tovább. Erdész hasonló esetleg. (Bár ezen a vonalon nem vagyok jártas.)


Én konkrétan jelenleg egyetemen tanulok programtervező informatikusként. Az informatikát akkor ajánlom ha tényleg nagyon érdekel a világa.


Ha egyik se fogott meg, akkor keresgélj nézelődj milyen szakmák/egyetmi lehetőségek vannak.


Remélem tudtam segíteni.

( Ha informatikai irányba bővebben érdeklődsz akkor arról tudok írni. )

2015. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ránézésre, amivel kezdhetnél is valamit (ilyen jog,közgáz meg egyéb dolgokat zárj ki) az a gazdaság informatikus
2015. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!