Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már az öngyilkosságot fontolom...

Már az öngyilkosságot fontolom!? 13/l tudom hogy még előttem az élet, de ezt már nem bírom. A lelket egyedül az tartja bennem, hogy van akinek még ennél is rosszabb.

Figyelt kérdés

Nem telik el olyan nap, hogy ne sírnék valami miatt. Régebben jó volt a kapcsolatom a családommal, jó tanuló voltam most pedig hiába mondják h okos vagyok és ennyi évesen a 3 as az egy nagyon jó jegy de én ezt egyáltalán nem így látom, és voltak igazi és nem egy amolyan hazug, kihasználós tipusú barátaim. Anyukámmal és a nagymamámmal élek egy házban. A szüleim elváltak, a nagynéném pedig külföldön dolgozik.

2 éve még jól elvoltunk apummal, sokat szórakoztunk.. stb. De az utóbbi hónapokban már egyre kevesebbet foglalkozott velem, kevesebbszer láttam. Ezek után 5-6 hónapig nem hallottam felőle semmit. December 1.-én tudtam meg egy facebook értesítésen : "házas"

Ezt elég rosszul viseltem el. Született egy lánya, és ő lett az "élete egyetlen értelme". Tudom, hogy mivel a szüleim elváltak ezért joga van mással együtt élni, de az, hogy az interneten keresztül tudtam meg, hogy lett egy "új családja" az egy kicsit sok volt. Mostanra kezdem feldolgozni ami történt, de ez nehezemre esik. Anyum is talált magának egy társat (ő nem házasodott össze vele). (anyummal élek) Igazából örülök, hogy ő boldog, és én is jóban vagyok a barátjával, de ha hozzászólok akkor már le is szid (oktalanul, nem hinném hogy ezért féltékenynek kéne lennie rám ezért, pedig eléggé úgy viselkedik) amiből kifolyólag én leszek a rossz. ha megszólalok napközben az a baja, ha nem, akkor meg az. a baja.és mondta is nem egyszer hogy én vagyok rá féltékeny! amit még ő nem ért, mert h mindent megkapok ami kell!! (eddig semmit sem kértem tőle, és nem irigylem).

Nagymamámmal nem lehet beszélni, mindenbe beleköt. ha mondom neki, hogy egy kicsikét halkítsa le a tv-jét mert aludni szeretnék (este) akkor belémköt hogy miért cinikuskodok vele, és hogy miért utánzom őt, miért nem jó nekem az ami van.

Anyum múltkor azt kiabálta a szobájában h megölöm, megölöm, átment a nagyimhoz és úgy leordította, hogy én kezdtem el bőgni.

Nagynénikém ugyan ilyen.


Nincsenek igaz barátaim, ki vagyok közösítve, az iskolaváltást ellenzink, mindegyik osztálytársam csúfol és kinevet, hogy semmire sem vagyok jó, és egy kis szánalmas pancser vagyok, nálam nagyobb lúzert nem is. láttak még.

Mostanában étvágyam sem van annyira, aminek az lett a következménye, hogy nagyon lefogytam. Most viszont hiába eszem, de nem tudok hízni. Magas vérnyomás betegségem van, nem magas a cukrom.

Amikor sírok, akkor átjön anyum, és ezt mondja: mit picsogsz már megint te kis majom, mindened megvan te "$@&# ... erre pedig jön nagyim amiből kifolyólag mégnagyobb veszekedés lesz. és ez így megy minden áldott nap. Ha megszólalok akkor kussoljál már ba&dmeg senkit se érdekelsz, ha csöndbe vagyok akkor meg ne játszam már a nagylányt meg a nagy lelki fájdalmat te kis &$#@* ......


VAN MÉG EGYÁLTALÁN ESÉLYEM EGY BOLDOG ÉLETRE??

Új életet kezdeni jelenleg nem tudok, viszont már élni sem tudok így... Nincs iskolapszihológus, a védőnő pedig csak tavasszal jőn be egy vizsgálati napra.


2015. júl. 21. 01:27
 1/10 anonim válasza:
100%
Meg értem a fájdalmadat. Velem is megeset. Velemis így bánt az apám. Édes anyám is néha nagyon fel ídegesített. Ojan volt hogy egyszer ezt mondta egyszer azt, vagyis amiket módot ütöték egmást pl: A zöld szín undorító, meg ne próbáld szeretni! 2 hétre rá- Minden szín ugyan ojan szép. Szóval sírba tett, és ha vitáztunk és adót hajlék én nekem volt igazam rám rivalt vagy azt mondta hogy: pofán verlehetlek. Szóval nagyon barbárvolt. Nekem is volt olyan hogy minden este sírva feküdtem le. És velem is megtörtén hogy kiközősítettek a suliban, és akivel barátkoztam az is elárult, a tanárok se szerzek, pedig tényleg semmi roszat nem tettem. Mindig mindenki meg alázot, megszégyenítet. A végére én is meg utáltam az egészet. Ne és kétségbe. Csináld azt hogy fülhalgatot teszel a füledbe ( szép nyugot, ne depis zenét halgas) és sirtki nyugodtan magad a szobádban.De aztán kezgyelküzdenni. Az öngyilkoság ötletét dobd ell! Ha akkarod adhatok tanácsok, segíthetek. Én is át éltem ezeket, és küzdőtem és most boldog embernek mondom magamat.
2015. júl. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Csatlakozom az előttem szólóhoz: felejtsd el az öngyilkosság gondolatát örökre. Az életet nem te adtad magadnak ha nem ajándékba kaptad és csak egyszer van lehetőséged azzal élni! Élni!!! és nem meghalni. Én egy nagycsaládos apuka vagyok, de belül sokszor érzem magamat olyan korúnak mint amilyen most Te vagy. Nem azért mert olyan lelki állapotban vagyok mint most te érzed magadat, ha nem mert annyi idősen én is így éreztem. Élő bizonyság vagyok arra nézve hogy bár rossz volt az életem startolása, lehet jó a folytatás. Ha vissza nézek az elmúlt évtizedekre nagyon sok mindenről lemaradtam volna, többek között nem születtek volna meg "szuper tehetséges" gyermekeim és én magam is sok kellemes élményt szereztem magamnak de másoknak is

Ennyi idős koromban -mint most Te vagy- már elváltak voltak a szüleim. Apám verte anyámat később meg is csalta és végül elváltak. Évekig értetlenségben éltem, hogy miért, aztán pedig magamat vádoltam, hogy biztosan én vagyok a hibás.... Tudod még nagyon fiatal a te korodban az ember hogy megértsen helyzeteket, így nehéz megmagyarázni mit miért tesznek a felnőttek körülöttünk. Nekem békességet és megértést hozott egy hirtelen környezet változás, de a te esetedben is egyéni megoldás kell. Bizonyára segítségre van szükséged, azért kerested fel ezt az oldalt. Szívesen válaszolok kérdéseidre, akár privátba is teheted.

Az én gyermekeim -hála Istennek-egész családban élnek, feleségemmel és velem. Az ismeretségi körünkbe tartozó szintén nagycsaládosokkal arra törekszünk hogy a nehéz helyzetbe került fiataloknak segítsünk. Remélem válaszommal bátorítottalak az élet folytatására, az élet értelmének a keresésére.

2015. júl. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Török Adrienn2003 válasza:
AZ öngyilkos ötletedet azonnal vesd el. Van amikor velem is ez van. Egyik pillanatban ezt mondják a másikban meg az ellenkezőjét. Nagyjából mindenkivel így van aki mar tizenéves. De tenyleg van lennel rosszab is
2015. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nehogy öngyilkos legyél!! Te egy jò ember agy.. Nem a te hibád hogy ez történik körülötted. A suliban nem értem miért piszkálnak. Nekem szinpatikus vagy. Gondolj bele hogy te mennyiverl jobb ember vagy mert zte nek ítéled el öket te sokkal jobb vagy náluk. Ha szeretnél valakivel beszélgetni nekem nyugodtan írhatsz. Kitartást!
2015. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érzek.:c

Ha gondolod írhatsz privátot, beszélgethetünk.:)

14/f

2015. júl. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm midenkinek az eddigi választ! :')
2015. júl. 31. 16:55
 7/10 anonim válasza:

Teljesen átérzem a fájdalmadat, sőt neked még rosszabb lehet, mert fiatal vagy nagyon, és az érzelmek talán ilyenkor még erősebbek is.

Van kiút mindenképpen, csak ne kapaszkodj azonnal bele minden lehetőségbe. Nagyon át kell gondolnod a lehetőségeidet, hogyan vészeld át pl. ezt az időszakot.


Szívesen beszélgetek veled, nyugodtan jelezd ha akarsz beszélgetni!

2015. aug. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!! ^^

mára viszont még soványabb lettem. 173cm 45kg :/

2015. aug. 7. 00:04
 9/10 anonim válasza:
Figyelj, nekem is írhatsz bármikor! Sőt. Én is így érzek.. Nagyon szivesen beszélgetnék veled ha van kedved.. :/ :( :)
2015. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hgwell ***** válasza:
13 kishölgy.milyen banatot nyomsz itt??? Anyudat nem eteted kiskanallal, gyogyszerert nem kell rohangalnod ocsire figyelned es etelrol gondoskodnod vagy nem enned, hogy maradjon par falat nekik. Menjél templomba es beszélj egy pappal, hogy borzaszto az elet mert edesapad hazasodott. Neked kozosseg kell, tanulas es visszafogottsag, a tulzott "elengedem ma maeste magam!" tipusu botranyos literfogyasztas nem megalkuvo bizony. Beszelj anyuddal ulj ki vele este a haz ele amikor meg csak alkonyodik es szolits meg egy tanarurat egy fiatal tizeneves fiu tarsasagat aki anyukajat kiseri vagy stb es hivd oda hogy jo erzes toltene el titeket ha par szora megallnanak es leulnenek hozzatok. Igy ne legyel depresszios.
2022. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!