Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért viselnek meg ennyire?

Miért viselnek meg ennyire?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek olvasni és animét nézni. Beleélem magamat az egész történetben, szeretnék ott lenni. És amikor befejezem, akkor mindig nagyon szomorú leszek és az egész napomat elrontom.. néha elgondolkodom, hogy jobban szeretnék a könyvekben élni... mintha az a világ jobb lenne.. Miért?

Normális életem van suliba járok, a barátaimmal járkálok a városban.. szerintem telljesen normális... akkor még is miért van az az érzésem? miért leszek szomorú egy könyv vagy anime után, mégha a vége happy end?

lehet hogy sokan nem tudják hova tenni a kérdésem... de én nem értem és nem akarom egy szép könyv után, hogy rossz kedvem legyen...



2015. júl. 24. 18:50
 1/6 anonim válasza:
A legegyszerűbb válasz az lehet,hogy túlságosan beleéled magad. Viszont,ez nem probléma. Az olvasást semmiképp se hagyd abba,sőt a sorozataidat is nézheted tovább,de próbálj megszakításokkal megnézni egy részt az animéből,vagy elolvasni egy fejezetet. Például egy-egy bekezdésnél állj meg és írj vissza Messengeren a barátoknak,vagy telefonálj egy keveset. Nem megoldhatatlan probléma ez,kicsit furcsa,viszont ne aggódj,nem vagy elmezavarodott. Viszont próbálj ezzel az új módszerrel olvasni és filmet nézni.
2015. júl. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2015. júl. 24. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
A könyv vagy történet háromnegyedénél hagyd abba és sose nézd meg hogy ért véget, így a képzeleted örökké azon fog dolgozni, hogy mi is történhetett.
2015. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és az miért is jó, hogy azon fogok pörögni az agyam éjjel nappal? és úgy nem tudom pont a legjobb részt ami általában a csattanó... az nem értem nekem miért lenne jó :D
2015. júl. 24. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egy értékes gondolatot olvasol vagy látsz valahol, akkor állj meg, hogy legyen időd továbbgondolni, mert egyáltalán nem biztos, hogy az a könyv vagy film úgy folytatódik, ahogy te elképzeled, eshet is a színvonala, más is történhet, mint amit szeretnél, vagy lehet, hogy pont az történik majd, amire gondoltál és ettől unalmassá válik.
2015. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyémántlány ***** válasza:

Túl sokat képzelsz bele egy-egy történetbe.

Régebben én is így voltam vele. Ha valamiért szomorú befejezése volt egy könyvnek, képtelen voltam megnyugodni, azon járt az agyam, hogy "miért nem lehet egyszerűen boldog minden" gyakorlatilag éjjel-nappal folyamatosa, napokig.

Az megnyugtatott, hogy attól még, hogy vége van egy könyvnek, a történetek örökké folytatódnak. A könyv csak egy rövid, kiragadott eseménysor, egy rövid időszakot mesél el. A képzeletemben a szereplők tovább éltek, tovább folytatták az útjukat, így az agyam kedve szerint alakított mindent. Tehát ha például két szereplő nem békült ki a regény végére, amit olvastam, fejben tovább szőttem az eseményeket.

A történeteknek nem lesz egyszerűen végük a regény, vagy az anime végén. Örökkön örökké zajlanak tovább.

Ha idősebb leszel, rá fogsz jönni, hogy a kitalált történetek nem mindig bírnak akkora jelentőséggel, mint ahogy azt régen hitted. Meg kell tanulni, hogy amint leteszel eegy könyvet, befejezel egy animét, vissza kell térned a saját történetedbe.

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni." Biztosan ismered ezt az idézetet.

2015. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!