Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem, túl nagyok a saját...

Úgy érzem, túl nagyok a saját magammal szembeni elvárásaim. Egyszerűen megőrülök attól, hogy "legjobb" akarok lenni, de nem tudok változni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van, hogy tanulok mint a güzü, éjszakákon át forgolódok, ha úgy érzem, nem tudok mindent, aztán hajnali 3-4 körül felébredek, és leülök tanulni. Ha rossz jegyet kapok, rossz a kedvem, hisztizek, és utálom magam. De még így sem jó az átlagom, csak 4,2 körül van (középsulis vagyok). A külsőmmel sem vagyok elégedett, rengeteg pénzt költök szépségápolási szerekre (smink, krémek, hajpakolások), sokat koplalok, hogy én legyek a legszebb, de így sem érzem magam túl szépnek. Nagyon idegesítő, hogy soha, semmiben sem vagyok a legjobb:S Néha még a szerelmemmel is bunkó vagyok, így még azt se mondhatom, hogy barátnőnek jó lehetek... Ez annyira borzalmas érzés...

17L


2010. márc. 7. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Dobd a barátod, nem érdemel meg. Járj helyette velem! Majd én elmagyarázom okosba, hogy hogyan kell jól csinálni :P
2010. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A dolog rajtad áll,mert Neked kell elfogadnod önmagadat!


Próbáld meg azt,hogy ha küzdesz vmiért,és amit elérsz az mégse olyan eredmény,mint amit Te szeretnél,akkor is dicsérd meg magad.

Ezáltal kicsit megnyugodhat a lelked is.Bíztasd magad,hogy nem baj,lesz még jobb is.Ha vki kitartó,akkor sokmindent elérhet.

És ha már megdicsérted magad, akkor talán nyomatékosíthatnád is:)Vegyél néha egy-egy új ruhát,vagy vmivel lepd meg magad vagy a barátodat.

Az a lényeg,hogy azt az érzést kell keltened magadban,hogy na ezt jól csináltad,de ha a kisebb eredményeket( Pl.jó lett a dogád,de lett akié jobb lett a Tiédnél) nem értékeled,akkor sosem tudsz magaddal megbékélni.


Végezetül egy jó tanács: a kis eredmény is számít,hiszen a nagyok csak utána jönnek.Mindenki lentről indul,és mivel Neked az akaratod meg van, már csak az elégedettséged kell,így magasra törhetsz!:)

Csak türelem!:)

2010. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!