Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Közel a 30 felé, kezdek...

Közel a 30 felé, kezdek bepánikolni! Van ezzel így más is rajtam kívül?

Figyelt kérdés

A kérdésem egyértelműen nőknek szól,hiszen szerintem mi nehezebben viseljük az öregedést,főleg ha még gyermekünk és normális párkapcsolatunk sincs 30 évesen. Talán -e miatta van az egész,ennek hiánya okozza a frusztráltságomat? Lehet.. Bár én évekkel ezelőtt sem tudtam magam elképzelni 30-on túl,hiszen az még ollyan nagggyon messze van...és mégis eljött. Már csak pár hónap. Remélem nem leszek olyan nő aki nem bírja elviselni és feldolgozni az öregedést,tele botoxoltatom magam és harcolok az idő ellen....

Azt mondják boldog ember pedig csak az lehet aki el tudja ezt fogadni...hogy múlik az idő. Akkor én lehet,hogy soha nem leszek boldog?

Hiszen ezelőtt minden rendben volt,és most egy nagyot fordult velem a világ,megváltoztam.... Félek szinte mindentől amitől azelőtt soha, zárkózottabb, csöndesebb, visszahúzódóbb lettem,és nem tudom az okát.

Néha úgy érzem pánik lesz úrrá rajtam,vagy csak azért mert nem úgy alakultak a dolgok ahogy anno elterveztem? Vagy mert nem vagyok boldog? Vagy mert azt hittem örökké fiatal maradok?

Valaki tudja a megoldást? :(



2015. aug. 4. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Néhány rövid gondolat jutott eszembe erről.

Én anno (szintén 2-3 hónappal a szülinapom előtt)modogattam , hogy 30 éves vagyok, majd egyik este-éjjel kis híján lelőttek... Utána örültem, hogy tényleg annyi lettem :D


Gyermekem 39 éves koromban született - nem vagy elkésve semmiről :-)


Na, az 50 évnél már kezdtem egy kicsit beparázni, így elkezdtem szoktatni magam a dologhoz :-) Amikor 48 éves voltam, akkor ugye mindenkinek azt mondtam: 48 vagyok. Amikor betöltöttem a 49-et, akkor nem azt mondtam, hogy 49 vagyok, hanem az 50.-ikben vagyok - így egy teljes évem volt megszokni :D A gyermekem meg is jegyezte: anya, Te nem is voltál 49 éves! (mert azt nem hallotta soha :-)

Ja, és nehogy azt hidd, hogy generációs különbségek vannak - jó, kicsit biztos van - köztünk: nemrég jöttünk haza egy egyhetes zenei táborból, ahol együtt énekeltünk, ugráltunk :-)


Nem annyi éves vagy, amennyit a naptár mutat, hanem amennyinek érzed magad - szokták mondani :-)

2015. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!