Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez mit jelenthet? Lehet vele...

Ez mit jelenthet? Lehet vele gondom a jövőben?

Figyelt kérdés

15/F vagyok, most megyek majd új középiskolába. Régi iskolában nem sok haverom volt, de néha ők is tartottak tőlem, hajlamos vagyok a pszichopatizmusra (van ilyen szó?) elvileg. Gyakran voltam kicsit morbid hangulatban, és elismerem kicsit szado-mazo is vagyok. Néha elég antiszociális is voltam, a tanárnak ez fel is tűnt, de nem igazán kérdezett róla. Viszont nem is tudom miért, de néhány kijelentéssel eléggé megrémítettem a többieket, pedig nem tudom mit mondtam rosszul. A furcsa az, hogy nem is nézek ilyen horror történeteket, meg ilyen gyilkolós béna játékokkal sem játszom, sőt elítélem őket! Sokszor mondták, hogy nekem valami durva gondom lehet! Hát emiatt néha kicsit depressziós lettem. Sokszor gyötörtek ( még néha ma is) furcsa álmok, ahol viszont nagyon sok horrorisztikus dolog történt velem. Most így még lenne mit mesélnem, de az hosszú lenne. Szerintetek ez valami nagyon mély lelki gond. Vagy esetleg tudathasadás? Vagy valami depressziós dolog?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. aug. 7. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A pszichopata embert leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi.Viselkedésszintjén a pszichopátiás személyiségvonások általában bűnözéssel, hazudozással, sekélyes érzelmi élettel párosulnak.

Ergo ez már alapból ki van zárva mivel ha pszichopata lennél nem lennél depressziós, nem lennél emiatt rossz kedvű.Ezt a kérdést sem tetted volna fel mert a pszichopatáknak annyira torz a személyiségük, annyira istenségnek képzelik magukat, hogy meg sem fordul a fejükben, hogy velük van valami baj.Maximum hipochonder vagy.Nem kell gyilkolós filmeket nézned ahhoz, hogy pszichopata legyél mivel ez már gyerekkorban megnyilvánul durvább esetben állatok bántalmazásában/csonkításában.A pszichopatáknak többnyire nehéz gyermekkoruk volt, rengeteget voltak egyedül és fizikai vagy szexuális megrázkódtatás érte őket/ zaklatott családi légkörben nevelkedtek.Azt is megállapították, hogy a pszichopaták a szólásokat szó szerint értelmezik például:s*ar ez a zene..(most jobb nem jutott eszembe) és ő valóban arra fog asszociálni egyből, hogy ott egy s*ar a zenén.

A szociopatákat könnyű felidegesíteni, labilisak, dühkitörésekre hajlamosak.A szociopaták legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni, mások helyébe képzelni.Egyszerűen hiányzik belőlük az empátia.Ők nem tanulnak a saját hibáikból újra és újra elkövetik, ha esetleg büntetést kapnak ezután azt sem tudja feldolgozni az agyuk mivel számukra ez teljesen normális.Nincs olyan, hogy hajlamos vagy arra, hogy úgy viselkedj mint egy pszichopata.Vagy az vagy, vagy nem.

De a legfontosabb az az, hogy nem minden gyilkos pszichopata és nem minden pszichopata gyilkos.

Én is tudok, bárki tud olyan szavakkal dobálózni amivel megrémíti a másikat.Tudathasadás?Ne röhögtess...Van egyáltalán fogalmad róla egyáltalán az mit jelent?Egyébként is ez egy elég tág fogalom.Maximum a skizofréniára gondolhattál de a leírtak alapján ennek semmi esélyét nem látom.Miért lennél skizofrén?Mert rémálmaid vannak és depressziós vagy?De egyébként ezeknek simán utánatudsz nézni googlen, hogy mik a tünetek..De a legjobb az lenne, hogy elmész egy pszichológushoz (nem pszichiáterhez mert az egyből megfogja állapítani, hogy fa*zom tudja milyen személyiségzavarban szenvedsz mániás depresszióval és tudathasadással karöltve és felír egy halom gyógyszert amire rá megy a gatyád is.) ha tényleg komolyan gondolod, hogy valami bajod van vagy csak beszélgetni szeretnél egy hozzáértővel.Nem szégyen az ilyen.Én is voltam 11-12 éves koromban nem azért mert lett volna bármi bajom pusztán felmérték a személyiségem.Rajzolgatni kellett, képekről véleményt mondani, beszélgetni ilyen dolgok.

2015. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!