Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek megéri öngyilkosna...

Szerintetek megéri öngyilkosnak lenni?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Eléggé kilátástalannak látom most az életemet. Idén szeptemberben kezdem a második évem az egyetem, csak immár önköltségen. A rossz jegyeim miatt koliba sem kerültem be, albérletet pedig nem tudnánk fizetni (a tandíjat sem).

De nem csak ez a probléma. Szeretethiányban nőttem fel. Az egész általános iskola valamint a gimnázium is maga volt a pokol számomra. Mindig kiközösítettek, messziről elkerültek, nem beszéltek velem. Lényegében egyedül volt/vagyok. Úgy érzem nincs senki akire számíthatnék.

Barátaim nincsenek.

Párom van, de valamiért nem érti meg amin keresztül megyek. Ha valami miatt szomorú vagyok nem vigasztal meg. Ha a problémáimról próbálnék neki mesélni az válaszolja "ne haragudj, de nem az én dolgom".

Tehát fogalmam sincs mit tegyek. Úgy érzem rajtam már senki sem tud segíteni.

De mégis megéri-e ezért öngyilkosnak lennem?


Kíváncsi vagyok kívülállók hogy látják ezt.

Kicsit talán hosszúra sikeredett, köszönöm ha végigolvasod.


2015. aug. 12. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem, de szakítanod és keresned egy férfit a kisfiú helyett, az megérné...
2015. aug. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint megéri, annak már nincs lehetősége ide írogatni...

Olyan szakra kéne inkább járnod, amit szeretsz csinálni, butaság tandíjat fizetni azért, hogy olyasmit tanulj, amiből csak úgy-ahogy átbukdácsolsz. Nem is éri meg, mert ilyen diplomával sehova se fogsz kelleni, meg ha kellenél is, azt se élveznéd. Hagyd ott a sulit, dolgozz valamit 1-2 évig, azután tanulj valami olyat, amit szeretsz!

A "barátodat" meg hagyd el, ha ilyen a hozzáállása, nem fogsz neki hiányozni, és neked is jobb lesz nélküle.

2015. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy tapasztalataim szerint a legkönnyebb egy népes munkahelyen barátokat szerezni...

A legvicesebb, mikor tényleg jó barátot találsz, akivel esetenként akár évtizedek vannak köztetek... Annak meg tényleg nincs sok értelme, hogy olyasmit tanulsz, amiből nem tudsz jó jó jegyeket szerezni, az az egyértelmű jele, hogy vagy nem érdekel, vagy nem értesz hozzá, így pedig soha nem fogsz benne elhelyezkedni, legyen az akármilyen jó szakma...

2015. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok dolgon tudsz javítani, nagy akaraterővel, és munkával.

Nekem is elég szar életem van, sok gondom, és egy idegroncs vagyok, és én is elgondolkodtam az öngyilkosságon.

A véleményem, hogy nem éri meg, egyszer úgyis meghalsz, és a földben fogsz rothadni több milliárd éven keresztül, aztán a maradványod elporlad, és semmivé válsz. Ezzel ellentétben élni csak 70-100 éves korodig fogsz. Fogd fel úgy, mint egy filmet, játékot, aztán hátha van akkora szerencséd, hogy jó sül ki belőle, és boldog leszel, a sors néha szeret tréfálni. Én is ezt teszem.

f18

2015. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál az az enyémhez képest morzsa szem. Pedig csak 15 éves vagyok. És nem ölném meg magam...
2015. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Mindenkinek megvan a célja hogy miért született. Neked nem az hogy öngyilkos legyél.
2015. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha ilyen párod van akkor szakíts vele... amúgy sem jó olyan kapcsolatban lenni sokáig amibe nem tesz bele mind2 fél ugyanannyit... És a leírtak alapján a párod nem tesz bele semmit csak kivesz... 5 percel ezelőtt írtam le egy másik hasonló témájú kérdéshez, hogy 99%ban szinglik és magányosok azok akik öngyilkosok akarnak lenni... nos úgy tűnik te abban az 1%ban vagy aki nem szingli, de mégis magányos és szeretethiányos. De ha nem kapod meg a segítséget a párodtól, nem vigasztal meg és ilyen a hozzáállása, hogy "nem az én dolgom", akkor sürgősen cseréld le... Fordított helyzetben lefogadom, hogy te segítenél neki és bármit megtennél érte... ezt hívják úgy hogy a mérleg és a kapcsolatotok nincs egyensúlyban, amikor valamelyikőtök bármit megtenne a másikért, de a másik meg szarik bele... Az ilyen kapcsolatnak véget kellene vetni szerintem és keress valaki olyat magad mellé aki annyit megtenne érted mint te érte és aki segít ha bajban vagy és felvidít ha szomorú vagy, nem pedig azt mondja, hogy "nem az én dolgom"... 23/F
2016. aug. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!