Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan válhatok hasznos emberré?

Hogyan válhatok hasznos emberré?

Figyelt kérdés
Érdekel az utilitarizmus filozófiája, mely szerint egy ember akkor lehet a legboldogabb, ha a saját hasznosságát maximalizálja, így a társadalomban minél több ember számára tud boldogságot okozni. Logisztikus a szakmám, nem egy társadalmi munka, de hasznos szakember még így is tudok lenni. Mik azok a hétköznapi cselekedetek, amikkel hasznossá tudok válni a társadalom számára?

2015. aug. 20. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire jó amit írok. Én minden nyavalyát hordok magammal a táskámban. Sebtapasz ha megvágod az ujjad, zsepi(szinte soha senkinek nincs) segítesz egy rászorultnak(idős néni nehéz csomaggal,hajléktalan 1-200Ft vagy egy darab kifli) Átadod a helyed másoknak a tömegközlekedésen, meghallgatod mások problémáját. Nem könnyű! Engem fájdalommal ért amikor villamosról néztem ki és láttam hogy egy nő a peronon sétálva elhagyja a kezdőjét. (Akkor lelkiismeret furdalásom volt)Bátorság kell ahhoz (legalább is nekem) hogy megszólítsak valakit hogy: -Leszaladt a harisnyád, pók van a hajadba stb. Mottó:MINDEN NAPRA EGY JÓ CSELEKEDET! Mindegy milyen jelentéktelen. Pl.: Felveszed és kidobod a Petpalckot a földről, lehet nem látja senki de óvtad ezzel is az embereket.
2015. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Remélem segítettem , még ha csak egy kicsit is. 16/L
2015. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!