Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem lehetek az, amire mindig...

Nem lehetek az, amire mindig is vágytam. Hogy lehet ezt a helyére tenni?

Figyelt kérdés
Amikor lehetőségem lett volna rá,nem vettek fel. Akkor még kevés voltam hozzá. Most, hogy elég lennék, pénzem is lenne rá,már nem tehetem, mert elment az idő, és a családomnak is szüksége van rám. Sosem tudtam igazán elengedni ezt az álmot. Nem tudom, hogy csináljam. Harminc vagyok,és ledolgozhatom az életem olyan területen, ami sosem lesz az Igazi. De nem kérhetem a családom, hogy foglalkozzanak magukkal, míg én "önmegvalósítok". Nem azért lettem anya, hogy sose legyek otthon. :( Hogyan kell elengedni az álmokat?
2015. aug. 27. 06:27
 1/5 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy az embernek szüksége van arra, hogy azt tegye amit szeretne. Ez egy példa lesz: Van gyereked, van férjed, de a férjeddel elválnátok, de nem, mert ott a gyerek. Miért? Úgy öregednél meg, hogy sanyargatod magad? Öregkorodban visszagondolsz majd, hogy b*sszameg lemondtam az álmaimról, és 30 évig olyan dolgot csináltam amit nem szeretek. Vagy arra gondolsz majd, hogy igen, megvalósítottam az álmom. Anya vagy igen, de ember. Olyan ember aki boldogtalan, mert nem valósította meg az álmát. Ajánlom Csernus Imre Kiút című könyvét. Lehet hogy nem tűnik szimpatikusnak a pasas, de az amit ír az igaz. De ez az én véleményem, más mást gondol.
2015. aug. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bírom Csernust. Nyers de néha az kell. Viszont most olyasmiről van szó, ami nagyon durva lemondással jár a családom részéről. 30 vagyok 2 gyerekkel. És orvod szeretnék lenni. Ami azt jelenti, hogy csak nappali tagozat, fizum nem lenne még évekig, és egy lakás ára menne el a tandíjra, jegyzetekre. Mit választanál 20 évesen? Egy vén egyetemista álmodozó anyát aki nem tudott tovább lépni vagy egy lakást a kezdetekhez? A gyerekeimtől venném el ezt. Ráadásul sokat kell bent lenni aztán meg tanulni. Sosem érnék rá velük lenni :( Nem látom benne a realitást. Pénzünk lenne hitel nélkül. A férjem jól keres és támogatná a tervem, ha kérném. De ki tudja mi lesz 5 év múlva?
2015. aug. 27. 07:05
 3/5 anonim válasza:
Tudom milyen, pincér voltam, a 3 év alatt rohadtjól kerestem, de hogy anyámat is csak akkor láttam, mikor alszik, és jóformán nem is beszéltünk, tesóimmal se, az akkori párom kiállt mellettem, támogatott. Szar volt amikor 270orám volt, és még suliba is jártam, 60km-re tőlünk. Nehéz, nagyon. Akkor voltam 18éves, 20évesen hagytam abba, azóta csak suli volt, most meg csak meló lesz..
2015. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
30 évesen még fogékonyabb vagy minthogy vársz 10 évet hogy az legyél.
2015. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem könnyű,de az ember lánya a családjáért bármit megtesz.
2015. aug. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!