Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha feltehetnétek az életeteket...

Ha feltehetnétek az életeteket egy lapra, akkor megtennétek?

Figyelt kérdés
Tehát hogy ha valami olyan választási lehetőség állna előttetek hogy 50% az esélye annak hogy meghaltok vagy hogy egy sokkal jobb életet kapnátok, kétszer olyan jót mint amibe most éltek, akkor belemennétek?
2015. szept. 2. 04:30
 1/3 2xSü ***** válasza:
100%

Nem, mert ez így hamis dilemma. Két lehetőséget írsz le:

1. Kockáztatok és meghalok.

2. Kockáztatok, bejön, az életem sokkal jobbá válik.


Valójában viszont van egy harmadik lehetőség is:

3. Nem kockáztatok, az életem marad olyan, amilyen, de ennek nem kell így maradnia. Lehetőségem van arra, hogy az életem kockáztatása nélkül dolgozni tudjak azon, hogy az életem jobbá váljon.


Nagy általánosságban ez a harmadik opció is él, és a legtöbb esetben ez a helyes választás. Pénzben is elég nagy baromság dupla vagy semmit játszani, hát még ha az életed a tét.


Persze egy adott helyzetben sok paraméter van, amit számításba kell venni. Számít pl., hogy milyen a jelenlegi helyzeted, mit veszíthetsz, és mit nyerhetsz. Pl. ha az a tét, hogy átess-e egy veszélyes műtéten, akkor lehet, hogy más szempontok miatt esetleg az élted kockáztatását is meg kell fontolni. Megint más egy háborús helyzet pl., ahol nem csak a te, de mások élete is jobbá válhat. Sokféle szituáció van, sokféle szemponttal, a döntést mindig az adott szituáció alapján kell megítélni. De általánosságban az életed kockáztatása nem jó választás.

2015. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem jó életem van. Nem tökéletes, de kiváló. Én elégedett vagyok vele. Amivel pedig nem vagyok elégedett, azért teszek, hogy jobb legyen. Nem kockáztatnám az értékes dolgokat az életemben azért, ami hiányzik vagy nem jó.
2015. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, mindig is biztonsági játékos voltam.
2015. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!