Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány, depresszió,...

Önbizalomhiány, depresszió, félelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Egy 17 éves lány vagyok(11.-es).Ha rákattintassz erre a kérdésre, kérlek ne zárd be.Tudom,hogy sok embernek elege van már az ilyen kérdésekből,de muszáj volt írnom.Segíts,kérlek.

Általános iskola:na,volt itt minden..egyszer, azt hiszem 3.osztályban megtépett az osztálytársam,mert jobb tanuló voltam mint ő,3.,4.,5.osztályban egy fiú szitakötőnek csúfolt,6.osztályban beszólogattak mert egy fiúval barátkoztam.Én voltam az osztály legjobb tanulója,sokszor kellett segítenem nekik a dolgozatnál,de egyszer nem segítettem,és én voltam a rossz pár ember szemében,7.-ben(4 éve) születésnapom után 4 nappal meghalt nagymamám rákban,3 napon keresztül csak sírtam,nem ettem/ittam.Nagyon szerettem,suli után/előtt mindig hozzá mentem,olyan volt mint a 2.anyukám.8.-ban mondták rám először,hogy milyen csúnya vagyok(pont azon a napon,amikor a kinézetemre azt mondtam,hogy tűrhető).Majdnem elfelejtettem..minden ünnepségen kellett szerepelnem..hát az szörnyű volt..nagyon izgultam,izzadt a tenyerem,remegett a lábam stb.És ballagáson nekem kellett búcsúztatót mondanom..

Jött a felvételi/szóbeli,azon is nagyon izgultam,de megdícsértek,jó pontokat értem el és felvettek.Augusztusban a gólyatábor azelőtt is izgultam,de szuper volt.Aztán elkezdődött a 9.osztály.Azt hittem szuper lesz.De nem.Sokszor beszóltak hogy csúnya vagyok,bámultak és összenevettek,buszon is,ott még néha lökdöstek is.Csak 3 hónap telt el a suliból,de már elegem volt.Már akkor sulit akartam váltani,de nem jött össze.Hazaértem,lefeküdtem,magamra húztam a takarót,headset a fülben,és sírtam.Mindenki azt mondta,hogy ne törődjek velük,hát de ez nem ilyen könnyű..:) Évvégi átlagom:2.9 volt...a nyár szörnyű volt abban az évben.Aztán jött a 10.-ik.Kb.decemberig 'minden okés' volt.Aztán januárban vagy februárban elkezdtem vagdosni magam(igen,tudom nagy hülyeség volt,megbántam).Emiatt is beszólogattak.Márciusban úgy döntöttem, ez így nem mehet tovább, elkezdtem egészségesen táplálkozni,sportolni(futni,súlyzózni,saját testsúllyal edzeni).Jobban éreztem magam.Sokkal.10.évvégi átlagom:3,5.Ez a nyár egy 10-es skálán kb.6-os volt.Voltam dolgozni,ott jól éreztem magam,rengeteget sütöttem/főztem[magamra főzök,mert diétázom(imádok sütni, cukrász szeretnék lenni,de sajnos nem azt tanulom,mert apám nem engedte,hogy arra menjek,hanem informatikára kellett mennem)].Ja,és imádok olvasni is.Segítsetek.Hogyan lehetne önbizalmam?Hogyan fogadhatnám el magam?Nagyon ronda vagyok,buta(ált.suliban könnyű volt kitűnőnek lenni),tehetségtelen,nincs bennem semmi érdekes, humorom sincs.Utálom a kinézetem,a tetteim,mindent.Csak itthon érzem magam biztonságban,de amúgy itthon se jó a helyzet.Félek az emberektől.Utálok egyedül utazni,sétálni.Ha egyedül vagyok a telefont piszkálom,és lefelé nézek.Nem bízok senkiben,nem érzem hogy szeretnének.(vannak barátaim) Szeretnék szerelmes lenni.Nagyon.De félek a fiúktól.Mindig beégetem magam azelőtt,aki tetszik.3-szor majdnem felestem előtte,egy headset-et elszakítottam,és hülyeségeket mondtam.Nagyon sokszor hülyeségeket beszélek,nem azt mondom amit szeretnék,kigondolok,és félek.Ha valaki megkérdezné,hogy én milyen vagyok,nem tudnám elmondani,nem tudnám jellemezni magam.Furcsa vagyok.Sokszor volt már öngyilkos gondolatom is.Bocsánat,ha sok a helyesírási hiba,vagy ha valamit leírtam többször is,na meg a hosszú szövegért,vagy ha hülyeségeket írtam !De ez most muszáj volt.Remélem valaki ír!


2015. szept. 9. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Foglalkozz a pozitív tulajdonságaiddal, az mindenkinek van. Ne akarj tökéletes lenni, úgy néz ki az írásodból, hogy túlzottan kritikus vagy magaddal szemben. "Nagyon ronda vagyok,buta(ált.suliban könnyű volt kitűnőnek lenni),tehetségtelen,nincs bennem semmi érdekes, humorom sincs." Ez így biztos nem tükrözi a realitást.
2015. szept. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
igaza van az előttem szólónak, mindig is a pozitív tulajdonságaiddal kell foglalkoznod. én is cukrász szeretnék lenni, csak én azt is tanulom. Valamint kb. 3 éve depressziós vagyok.
2015. szept. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
én mindig bekakiltam a suliba és megmutattam mindenkinek hogy nézett ki heh jo emlékek :3
2015. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek saját hibáikról próbálják elvonni a figyelmet.. Gondolj bele,amíg téged piszkálnak,veled foglalkoznak,addig sem figyel senki sem figyel a hibáikra.

Tudom,könnyű mondani,de szedd össze magad,és ne csak a külsődön változtass! Ha piszkálnak,szólj nekik vissza,és ne hagyd magad! Mindig azokkal csinálják ezt,akikkel meglehet,akik nem védik meg magukat.

Lehet az is sokat segítene,ha elmennél egy pszichológushoz,de ha nem szeretnél,akkor az is jót tenne,ha kibeszélnéd magadból a barátaidnak,de akár nekem is írhatsz,szívesen meghallgatlak:)

2015. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

kaki kakakakaki

lálálálálálálálállááááááá

láálálálálálálá

ÉÓÓÓÓÓÓÓÉÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

HHÁÁHÁHÁHÁHÁHÁH

KAKIKAKI BEKAKIL A MAKIKAKI

VICCESVOLTÁL NEGYEDIK KIS SUNYI

KUKIFEJECSKE HÁÁHÁ

2015. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

túlságosan önkritikus vagy és kellene találnod valakit aki törődik veled értékel olyan emberekkel vedd magad körbe :)

meg kezd el értékelni magadban a pozitívat és sajnos nem sokat tudunk mit csinálni de ez 1 elég k..ög világ

:) de figyelj arra amit feljebb írtam

2015. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!