Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Súlyos önbizalomhiány, mit...

Súlyos önbizalomhiány, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A gondok nagyon korán óvodás koromban kezdődtek, nehezen barátkoztam, féltem mindenkitől, ha kérdeztek valamit inkább nem válaszoltam csak nehogy kiröhögjenek.Ez az évek elteltével csak egyre rosszabb lett. Gimnáziumba már olyan szinten, hogy pár jó barátomon kívül mindenki utál, nagyképűnek és flegmának tartanak.Én úgy érzem kedves vagyok másokkal, de nagyon zárkózott. Nem merek tanácsot adni vagy válaszolni akkor sem amikor legbelül biztos vagyok magamban, nehogy valamit elrontsak. Nem merek senkinek semmilyen téren megnyílni, mert azt gondolom csak kihasznál, felhasználja ellenem amit mondok. 8 éve van egy legjobb barátnőm, akit már többször is bizonyította, hogy bízhatok benne és érdekli amit mondok. Mégis attól is félek, hogy neki írjak, hogy találkozzunk vagy ilyesmi, mert arra gondolok, hogy zavarom, hogy eljön velem, de csak "muszájból". Félek köszönni az embereknek az utcán, ezért is gondolnak többek között nagyképűnek. Ha bemegyek egy boltba ott sem nem merek az eladó szemébe nézni, sőt nem is nagyon megyek egyedül boltba.Ha egy szórakozóhelyen vagy akár interneten valaki ismerkedni akar velem, rögtön azt látom, hogy biztos nincs más vagy életlenül választott engem. Nem merem felvállalni magam, nem tudom magamat adni senkinek.Félek kinyilvánítani mások előtt a véleményem, inkább mindig helyeselek. Otthon magabiztosnak érzem magam, elmegyek egy társaságba és mintha nem is én lennék. Ha nem nyílok meg soha nem lesz semmim, de hogy csináljam? Így én se barátkoznék magammal..

2015. júl. 2. 10:51
 1/10 anonim válasza:
szinte ugyan ebben a cipőben járok, de az én "legjobb barátnőmet" annyira nemis érdekli mivan velem.
2015. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2015. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Titok698 válasza:
Szia èn is így vagyok vele de szerintem ezzel nimcs gond ha bele adsz mindent ès egy picit megprobálsz bátrabban hozzá állni a dolgokhoz nem lesz gond 😊
2015. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Énis ugyanígy vagyok...az én legjobb baràtnőm is pont így bizonyította de mostmàr kezdi megúnni az önbizalomhiànyomat ,meg , hogy mindig pàtyolgatni kell, amit meg is értek. Csak azért kedvelt mert neki meg tzdok nyílni , de igazàból senki más nem ismer . bocsi hogy nem tudtam segíteni :\
2015. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Velem is ugyan ez van...ha akarod beszélgethetünk:) 15L
2015. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Látom sokan vannak így ezzel, hát beállok én is a sorba. :) Ami nekem többé-kevésbé segített, az az, hogy lett egy párom. Nagyon sok önbizalmat ad, hogyha nap mint nap látod, hogy valaki igen is szeret, és nem használ ki, és nem érdekli, milyen félénk vagy (sőt, aranyosnak talál). Tudom hogy nem olyan egyszerű párt találni, de csak keresni kell, és hidd el, találsz. Nekem egyetlen barátom vagy barátnőm sem volt, szó szerint, és még most sincs, mégis sikerült. Kitartás! Első lépésként szerintem ismerkedj neten keresztül. Sokkal könnyebb, ha nem kell felvállalnod az arcodat. Legalább is nekem, aki a külseje miatt is volt önbizalomhiányos, könnyebb volt. Te miért vagy ilyen félénk?
2015. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Meglepett, hogy ennyien vagyunk így..

Igazából fogalmam sincs, hogy nekem ez miből fakad..Közre játszik, hogy nem vagyok megelégedve a külsőmmel az biztos.

2015. júl. 15. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Emeld fel az Énképedet!
2015. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bizony, én is így vagyok ezzel.

Valószínű a gondom nekem is megoldaná egy barátnő, de hát eddig nem jött össze nekem.

Sőt, az ismerkedésekből sosem lett semmi, se a randikból.

Valahogy elvárták a lányok az önbizalmat, és nekem meg nincs. Lenne idővel, de azt meg nem várják meg.


Patthelyzetben vagyok most.

31/F

2015. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!