Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hiszi azt a sok balga...

Miért hiszi azt a sok balga ember, hogy sorsukat ők irányítják, és nem előre eltervezett minden?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 22:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ezt nem a humor kategóriába szántad?
2010. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
"Ne nyugtalankodj! Úgyis másképp történik minden, mint ahogy elgondolod."
2010. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem,nem humor.

Tök komoly kérdés szerinted te alakítod az életed?

miért gondolod így?

2010. márc. 14. 22:36
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kinek tetted fel a kérdést de én válaszolok rá. Utolsó vagyok.

Én nem hiszek egyikbe sem. Ha én alakítom a sorsom akkor bebuktam az egészet. Ha nem én alakítom már meg van írva akkor szeretnék találkozni az íróval, nem hiszem hogy jó vége lenne. Na, komolyan véve, talán az is elég ha abban hiszek hogy inkább nem hiszek semmibe mert ha meg tudom a választ kevesebb csalódás ér ha én nem úgy gondoltam.

2010. márc. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom hogy jogod van olyan elveket vallani amilyet csak akarsz, de nincs jogod "úgy dönteni" hogy ez most mindenkire igaz mert te azt úgy érzed. Ha te úgy gondolod hogy a sorsod előre meg van írva akkor élj eszerint, senkinek nem baj. De más meg had gondolja másként és az se legyen kevesebb a te véleményednél.
2010. márc. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont.


Én úgy gondolom, hogy én irányítom a sorsom. Ha valamiről dönteni kell, akkor én döntök és nem valaki más helyettem.

Ha nem megyek el egy állásinterjúra - amivel mondjuk később befutott személy lettem volna - az is az én döntésem, és nem valami előre megírt nagy dolog.


A nézeted elég egyedi, vagy legalábbis nem annyira elterjedt. Aki nem hívő szerintem alapból kizárja ezt, aki meg az, az azért veti el, mert Isten nem szól bele az életünkbe.


Szerinted ki, vagy mi írja a sorsunkat?

2010. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Miből gondolod,hogy a TE,döntésed ha nem mész el valahova.

Ha te csak azt hiszed,hogy a tiéd közben már rég megvan írva,hogy te nem mész el..

Te csak azt hiszed,hogy szabad akaratod van.


Szerintem önállóan nem teszünk semmit.

mindenki aszerint cselekszik,ahogy el van tervezve

2010. márc. 15. 13:29
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
És miből gondolod hogy Neked igazad van? Milyen jogon jössz te ahhoz hogy balgának nevezz valakit aki nem úgy gondolkodik ahogy te!?? Tarsd meg magadnak a véleményed, és ne erőltesd másra, nem is tudom mit zavar hogy ha máshogy gondolkodunk. Hátrányba kerülsz emiatt vagy miért baj neked? Elég beszűkült lehetsz.
2010. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Állj be egy vallási szektába, nagyon jól menne neked a népbutítás! Úgy beszélsz rólunk, mint ha te tudnál mindent. Te miből gondolod, hogy előre meg van írva? Van fent egy író, aki azzal b*szakodik, hogy a te kis életedet írogassa? Ha elhívnak valahová, akkor nyilván nem az én döntésem (hanem az ismerősömé), mert nekem eszembe sem jutott volna oda elmenni, de azt én döntöm el, hogy megyek vagy nem. Az is ismerősöm döntése, hogy szól-e nekem, nem valami mindenhatóé, hanem ismerősömé, mert ismer annyira, hogy elhívjon, mert szeretne velem egy közös programot.
2010. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem válaszoltál a kérdésemre. Mégis ki/mi írja szerinted a sorsunkat?


Amúgy több mint hatmilliárd emberét írogatná?

2010. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!