Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mitől jó az hogy...

Petya90 kérdése:

Szerintetek mitől jó az hogy ha egy embernek van önbizalma? Szerintem semmire baj hogy ha van. Sok emberrel vitáztam már ezen de valaki mondjon valami okos választ is köszi mert idáig semmi okosat nem kaptam.

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Onbizalom nelkuk gyakorlatilag az elet minden teruleten hatranyba kerulsz. Ha kishitu vagy, ha nem hiszed el magadrol hogy kepes vagy megoldani a feladatokat/problemakat, akkor meg fogsz futamodni, bele sem kezdesz nagyobb dolgokba mert "ez nekem ugysem fog sikerulni".


Az egeszseges onbizalom az egyik legfontosabb emberi tulajdonsag szerintem.

2015. okt. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ebben van igaz de ha nem probálod meg nem is hibázhatsz, és az emberek csak is kizárolag azt jegyzik meg hogy ha elrontasz valamit. meg a rossz dolgokat. Meg amugy azt észre vettem minnél több egy ember önbizalma az illető annál butább...

minnél több az önbizalmad annál többre tartod magad minnél többre tartod magad annál lenézöbbek lesznek az emberek és csak az önzőségük viszi őket tovább ez mind önbizalombol adodik. én ezt látom.

2015. okt. 8. 23:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Es akkor mi van ha hibazol? Az ember a hibakbol tanul. Gondold el mi lenne, ha pl. egy kisgyerek meg sem probalna jarni, mert ugyis elesik. Akkor egesz eleteben negykezlab kellene csuszkalnia a foldon a te elmeleted szerint. Soha senki semmit sem tanulna meg, semmit sem gyartananak le, semmi ujat ki nem talalnanak, az emberiseg meg mindig a fakon maszkalna.


A kiserletezes, a probalkozas, es persze a hibazas viszi elore az embereket is es az emberiseget is. Nyilvan az okos ember tanul a hibakbol, a sajatjabol es a masebol is.


Te kevered az onbizalmat az onteltseggel. Ez ket teljesen kulonbozo fogalom. A valoban okos emberek is csak akkor jutnak elore az eletben, ha van onbizalmuk, akkor lehetsz sikeres az iskolaban, a munkahelyeden, barhol az eletben, ha megvan az egeszseges onbizalmad. ez nem feltetlenul jar egyutt azzal hogy lenezel masokat, vagy tobbre tartod magad masoknal, az onbizalom sajat magaddal kapcsolatos, nem pedig masokkal.


Amikor van onbizalmad, akkor azt gondolod: "meg tudom csinalni".


Amikor ontelt vagy, akkor azt gondolod: " a masik sik hulye, biztosan nem tudja megcsinalni"


Erzed a kulonbseget?

2015. okt. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
persze érzem a külömbséget jó valami szempontbol igazad is van csak engem az az igazság hogy olyan emberekkel vok körül véve akik semmire sem tartanak engem egy részt másrészt meg ahogy én észre veszem önértékelési problémájuk is van. addig kelell az ember nekik amig ad és semmi más. nem tudnak kitörni ebből pedig értékes emberek csak az Egojuk viszi előre őket ami szerintem egy önbizalombol alakult ki.
2015. okt. 10. 19:00
 5/9 A kérdező kommentje:
nincs egy olyan társasági szinvonal ami jo lenne ez it baj öszintén meg vallva. és ezért érzem ugy hogy nem jo az önbizalom mert a többi egoja el nyomja érted igy mire gondolok? :)
2015. okt. 10. 19:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Ertem mire gondolsz, de az nem az onbizalom.


Nyilvan egy ember szemelyisegenek sokkal tobb aspektusa van, az onbizalom csak egy kis resze.

2015. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát igen csak nem tudok vele mit csinálni
2015. okt. 11. 19:25
 8/9 A kérdező kommentje:
ez a baj :(
2015. okt. 11. 19:25
 9/9 A kérdező kommentje:
valami tipp?
2015. okt. 12. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!