Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pszichológiával kapcsolatos...

Pszichológiával kapcsolatos kérdésem (lent)?

Figyelt kérdés

Egy 20 éves egyetemista vagyok, és valamilyen okból nagyon elkezdett érdekelni a pszichológia.


Aki jártas benne vagy hasonló képen érdeklődik utána vagy bármilyen anyagot, információt birtokol vagy tud valamit ajánlani a pszichológiával kapcsolatban, legyen az film, könyv, hanganyag bármit szívesen "vennék".


Ha lehetséges akkor neten beszerezhető legyen mert pénzem az nem sokk van... (torren,DC++,stb.)


Előre is köszönöm!


2010. márc. 16. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Doktor House! Tele van Pszichológiai elemekkel és szórakoztató is! A bárányok hallgatnak, és még van egy jópár film. De a House-t mindenképp nézd végig.

és ezt a videót is kukkantsd meg http://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs&feature=player_em..

2010. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót, jó gépész lenne belőle.("Gépész oldja meg!")

De nem egészen értem ,hogy mi köze van ennek a pszichológiához?:D

2010. márc. 16. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
hát én egyet tudok ajánlani Csernus én úgy töltöttem le fenn van interneten (SpeedWarezz) én innen töltöttem le igaz csak egy előadást néztem meg de nekem tetszett nem érdeklődök a pszichológia iránt de kíváncsi típus vagyok remélem jó :)
2010. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kedvenc könyveim: Mérei-Binét:Gyermeklélektan, Ranschburg Jenő: Pszichológiai rendellenességek gyermekkorban.
2010. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

15:55-nek: nagyon aranyos és megható videó :(

A kérdezőnek meg ciki ha nem érti.

2010. márc. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most már értem:D
2010. márc. 18. 16:00
 7/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-16 15:55


szerintem sincs sok köze a kérdésedhez, annak amiről ír. a videót sajnos nem tudtam megnézni, mert húsvét lévén hazajöttem szüleimhez és itt nincs hang a gépen. Csernustól én egyelőre a férfit olvastam, az eléggé tetszett, mostanában fogok nekiállni a nőnek, csak még előtte jó sok könyvet el kell olvasnom


hasonló helyzetben vagyunk, mert engem is talán egy-két éve kezdett el érdekelni a pszichológia, de azt nem tudom, hogy Téged melyik része érdekel.Pl. egyik ismerősöm olvasta Csíkszentmihályi Mihály- Flow című könyvét, ami a tökéletes élményről szól. Bár szerintem annyira nem érdekes, mert elég hamar kimerül a mondanivalója és számomra elég szubjektív de találsz benne hasznos dolgokat.

Ami nekem most rohadtul bejön az ez:

[link]


dióhéjban arról szól, hogy álmod közben tudatodra tudsz ébredni. mivel közelebb kerülsz álmod közben a tudatalattidhoz, könnyebben megoldást találhatsz a problémáidra. szerintem 2200 ft-ot megér

2010. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én pszichológiát végzek. Pontosan mi érdekel? Elméletek érdekelnek? Szakirodalom? Amit egyetemen tanítanak? mi érdekel? Személyiség? Általános pszichológia? A pszichológiai folyamatok? van néhány elektronikus formátumú könyvem, és a mek.oszk.hu-n is találsz könyvet ha érdekel:)

Ha segíthetek, még írj.



Amúgy Csernus szerintem nem valami nagy a két könyvével...vannak benne jó dolgok, de nem igazán van jó véleményem úgy összességében a könyvről.

Viszont egy érdekes olvasmány Barbara és Allan Pease tól a Miért sír a nő? Miért hazudik a férfi? Szórakoztató, hétköznapi pszichológia. Továbbá ajánlhatom a Popper Péter és a Ranschburg Jenő könyveit:)

2010. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából minden érdekel, de egyenlőre csak általános pszichológia, viselkedés (pl: testbeszéd).
2010. jún. 16. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!