Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek a bosszú segíthet...

Szerintetek a bosszú segíthet helyreállítani az önértékelésem?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron elmentünk egy szórakozóhelyre megünnepelni az egyik barátom születésnapját, és kifelé menet belénk kötött két srác. Mi hárman voltunk, viszont erősen illuminált állapotban, alig álltunk a lábunkon. Próbáltuk rendezni a helyzetet ("mi szórakozni jöttünk le, minek a balhé", stb.). Kértek cigit, és a hülye fejemmel adtam nekik. Az egyikük beleszívott egyet, majd eldobta, hogy "ez s***r" és kért egy másikat. Természetesen nem adtam. Ekkor kezdtek el "felállni" nekünk, oltogattak, és fenyegető mozdulatokat tettek. Mi pedig becsicskultunk nekik. Elmenekültünk.


Azóta is sokszor jár ez a történet a fejemben, álmodok róla, kevésbé érzem magam férfinak. Mivel tény, hogy férfiatlan, gyáva módon viselkedtünk. Az egyik elég keménykötésű gyerek volt, a másiknak elég lett volna egy pofon és kifekszik, az volt a probléma, hogy a nagydarab egyik keze folyamatosan a zsebében volt, attól tartottam, hogy kés van nála.


Ma éjjel is újraálmodtam ezt az esetet, és arra gondoltam, hogy talán visszaállíthatnám az önértékelésemet, ha megkeresném őket, és bosszút állnék. Tudom melyik a törzshelyük, ha nincsenek is ott, valaki biztos tudja a nevüket vagy a címüket. Órák óta nem tudok másra gondolni, mint, hogy milyen jó lenne "újrajátszani" a történetet, csak ezúttal józanul, céltudatosan, felkészülten.


Szerintetek hasznos lenne ez? Esetleg volt már valaki hasonló szituációban?



2015. okt. 19. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű a válaszommal, de próbáld meg átgondolni.

Az erőszak erőszakot szül - ez most az első fordulóban van. Ezért érzed, hogy bosszút kell állnod. Sajnos, semmi nem lenne jobb, csak forogna tovább, mint egy mókuskerék egyre vadabbul- mert ők is bosszút állnának - arra már nem is emlékeznek, hogy ők kötöttek belétek, csak elborítaná az agyukat, hogy ti most bosszút álltok.Ez az egész nem okos és kisstílű dolog.

És ez így menne, talán a tragédiáig, börtönig.

Kérlek, ne tedd.

És inkább vagy így férfi,ha nagyvonalúan túllépsz ezen, hogy belétek kötöttek egy balhézás miatt (valószínű már máshol/ mással beléjük kötöttek és ez egyfajta bosszú volt a világon)

"Engedd el" így lehetsz a munkáiddal és a normális kapcsolataidban valóban heroikus férfi! Akinek van önuralma, uralt és felelősségteljesen tud gondolkodni. Ez ugyanis a nehezebb út. Ide-oda csapkodni könnyebb, de nem jobb. Az az igazi férfi, aki uralkodni tud magán, nemeslelkű, a szava igaz és szép. (N)

2015. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a te értéked csökkent, ezt kellene megérteni.
2015. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nevetséges... Ha meg mégis szarrá vertek volna most azért húznád a szád. Amúgy meg okos enged szamár szenved. Ha összebalhéztok aznap, még szép priuszod is lehetne.


Miért kell a férfi erőt fitogtatni? Attól éred magad erősnek hogy megversz egy másik férfit?

Nőként mondom, hogy ez senkinek nem imponál, főleg nem az egódnak.

2015. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!