Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ártani akarok, hogy űzzem ezt ki?

Ártani akarok, hogy űzzem ezt ki?

Figyelt kérdés

A napokban szembesülnöm kellett azzal, hogy egy "ember" lelkileg teljesen tönkretett, reményvesztetté, elkeseredetté váltam. Több mint egy éven keresztül manipulált, hazudott, átvert, megalázott, ráadásul a hazugságainak köszönetően nagyon sokan mást gondolnak rólam, mint ami vagyok, és ez egyéb problémákat és nehézségeket okoz nekem. Ilyen haragot, dühöt még sohase éreztem, de nem tudtam lereagálni, mert ezzel egyidőben segítenem kellett valakinek, akiről úgy éreztem (érzem), hogy muszáj a támaszául szolgáljak, mert nélkülem összeroppan. Ezt persze nem bánom, a baj csak az, hogy egy gigantikus mennyiségü mérget-haragot nyeltem le szó nélkül és tudom, hogy távozni akar. Életemben először (!) érzek gyűlöletet és van bennem ártó szándék. Nem szabadulok attól ez érzéstől, hogy bántani akarom ezt az "embert", újra és újra csak azon forog az agyam, hogy kitaláljam mit tehetnék. Borzasztóan érzem magam és nem akarok ilyenen gondolkozni. Megszakítottam vele minden kapcsolatot, el akarom felejteni de annyi indulat van bennem, hogy nem bírok másra se gondolni.

Nem tudom mit tegyek, hogy szabaduljak meg ennyi negatív érzéstől?

Még soha se voltam ennyire elkeseredett.



2013. jún. 23. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az segítene, ha elmondanád neki, egyszer kiadnád magadból. Az mindig segít, ha kibeszéled.
2013. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazán jó tanácsot nem tok adni, de asszem az elõzõnek van igaza. Ami azt illeti van EMBER, aki pl irányomban táplál hasonló érzéseket, mert egyszer beszóltam ( olylasmit, amihez hasonlót nekem akárhányszor, sose csináltam gondot, de Õ mellreszívta, amit nem sejthettem elõre ), azóta bámit mondok, teszek írok - vagy épp nem - mindent sértésnek, bántásnak, ártásnak fog fel, egyszerûen máskép értelmezi a leírt vagy hallott szöveget. Valószínûleg az én hibám, nem mondtam, írtam elég világosan.


Bocsi, hogy jótanács helyett a saját nyomorommal traktállak - mindamellett, talán ez sem haszontalan. Talán segít, ha tudod, hogy nem egyedül Neked vannak gondjaid: mos kaptál mindjárt 2 "kollegát": Õ, mert azt hiszi sértegetem, én szntén azért, mert Õ, azt hiszi sértegetem.


Pont ezért gondolom én is, hogy a kibeszélés segíthat, hátha mégsem pont úgy van, hátha a lehetséges következtetések közül nem a legjobbat választottad. Esetleg egy harmadik személy kavarta meg a dolgokat.


Mindenesetre elsõsorban a sját lelkeddel kellene foglalkoznod, a lelki tönkremeneteltõl, reményvesztetségtõl, elkeseredetsédtõl kellene megszabadulnod. Nehéz javasolni, ha azt sem közölted, hogy munkakapcsolatban, barátság, vagy mi.


( Nem gondolnám, hogy Te vagy, egyrészt, mert - többek között azért írtam EMBERt - ártó szándékot még sok indulat és negatív érzés mellett sem tudok feltételezni róla, másrészt nem tudom elképzelni, hogy olyasmit gondolhatna rólam, amiket írtál, mint okot. Ja, és - hála I-tennek ( áldott Õ ) a leírt lelkiállapotot ( elkseredettség, stb ) sem tom elképzelni Róla. )


Mindenesetre ajánlok weboldalt: [link]


Itt Dr. Pusztai Erzsébet ír olyasmirõl, ami segíthet. Azt írja magáról: "Belgyógyászat és a fertõzõ betegségek szakorvosa,

business és management,

egészség és életvezetési coach,

wingwave coach"


Ebbõl asszem az utsó 2 terület, amivel segíthet. Tehát nem pszihiáter, nem is pszihológus,´hanem coach. Személyesen nem ismerem, rádióban hallottam többször, egyebek között errõl is beszélt. Régebben az MDF-nek, majd - anak szétválása után - az MDNP-nek volt egészségpolitikusa, amíg az etezett.


Amiket mondott, ahogy mondta, túlnyomórészt rokonszenves volt.

2013. jún. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon koszonom, hogy írtatok, csak most, megkésve olvastam a válaszaitokat.

Sajnos a kibeszeles dolog nem opció, mert ez a személy nagyon is tudatában volt annak, hogy mit művel, mint kiderült, élete legutolsó 20 évében folyamatosan másokon eloskodott, hazudozott, atvert es őszinte megbánást soha nem is tanúsított (egy férfiről vagy szó) .

Viszont az elmult egy hónapban sokat csillapodott a haragom, en is hgy erzem az energiaimat a sajat magam újjáépítésére kell fordítanom.

Megnezem a javasolt weboldalt, es mégegyszer nagyon szepen koszonom a tanácsokat !

2013. júl. 31. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!