Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon buta vagyok, mit tegyek?

Nagyon buta vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Semmi nem marad meg, amit tanulok, éveleje van, de már van vagy öt egyesem. Szörnyen érzem magam miatta, kész csődtömegnek. Annyira nem zavarna, ha legalább az élet valamelyik területén jó lennék, de semmi. Mármint csúnya vagyok, emellett nem is valami vékony. Az emberekkel se tudok elbeszélgetni, csak csendben hallgatom őket, nem vagyok jó társaság. Emellett még elég szerencsétlen is vagyok. Szóval semmi hasznom nincs, sokszor gondoltam rá, hogy bár meghalnék, nem rontanám tovább a levegőt, meg nem okoznék állandóan csalódást, de ettől csak még szánalmasabbnak érzem magagm. Mit tegyek?

15/L


2015. nov. 8. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha valaki megtanul valamit az nem kap egyest az tuti, max ha alig néztél bele vagy felületesen tanultad meg. Ezen könnyű változtatni, sokféleképpen lehet tanulni, szerintem te még nem találtad meg a neked megfelelőt. Pl. van ismerősöm aki mindenből vázlatot ír és azt tanulja meg, van aki felmondja valakinek (akár magának) van aki videókat nézeget a témáról mert úgy jobban megmarad stb.. Nem hiszem, hogy csúnya lennél, inkább a tipikus kamasz kori önbizalomhiány lehet :) Ha nem vagy jó társaság, azon is könnyű változtatni, senki sem születik jó vagy rossz társaságnak.. Olvass el egy könyvet ebben a témában, manapság virágzik az önsegítő könyvek piaca, youtube is tele van ilyesmi videókkal (pl Nick Vojicic örök klasszikus), mostanában Szabó Péter lett elég felkapott Mo.-n, nekem a személyes kedvencem, akitől sokat tanultam, ő Andrew Matthews. Szerintem olvasd el pár könyvét, van Barátkozni jó! címmel ami kifejezetten az emberi kapcsolatokról szól, van Legyél boldog tinédzser c. is, az én kedvencem a Hallgass a szívedre :)

Remélem tudtam segíteni, és ír nyugodtan ha van még valami :)

2015. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Inkább csak magolok, mert szimplán hülye vagyok, és nem megy másképp, volt, hogy valami nagyfelmérőt is elkezdtem tanulni, mindent átböngésztem, azaz net, könyv, füzet, mégse ment, és nem bírtam visszatartani a sírást dolgozat közben.

Utálom az egészet.

Barátaim vannak, de nem is ez a lényeg, leginkább a jegyeim zavarnak, úgy érzem elrontottam az egész jövőm. Már nem lesz belőlem senki, és ez teljesen kikészít, egésznap sírhatnékom van. Nem tudok megbarátkozni ezzel.

2015. nov. 8. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Miből van 5 egyesed kedves kérdező?

Igazából 15 évesen nem elvárás, hogy olyan legyél, mint egy diplomás felnőtt 20 év szakmai tapasztalttal.

Ha vannak barátaid, akkor miért lennél rossz társaság?

Nem az alapján alakul az értéked, hogy a környezetedben lévő 1-2 ember mit hisz rólad, vagy mit gondolsz, hogy hisznek rólad.

Mikor és mennyit tanulsz?


Azt hogy csúnya vagy, honnan vetted?

2015. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!