Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valódi alapja annak,...

Lehet valódi alapja annak, hogy butának érzem magam?

Figyelt kérdés

Butának érzem magam. Üresnek. Azt érzem, hogy nem tudok adni magamból semmit, keveset beszélek, egyre távolodom az emberektől emiatt. Olykor viszont azt érzem, hogy okosabb, értelmesebb vagyok, mint bárki más ezen a világon.


Rólam még annyit, hogy 23 éves nő vagyok. Egyetemre járok, viszonylag jó eredményekre vagyok képes, ha tanulok, és odateszem magam. Emiatt érzek egyfajta kettősséget ezzel a kérdéssel kapcsolatban, hiszen már sokszor bizonyítottam tanulmányaim során, hogy képes vagy a tudás befogadására, valamint jó meglátásaim vannak az élettel kapcsolatban. Empatikus ember vagyok, az önbizalmam viszont nem jó, nem találom a helyem, azt érzem kiüresedtem...


Buta vagyok, v. inkább depressziós lennék?



2015. szept. 22. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak csalódtál emberekben? Egyébként bölcs ember hallgatni is tud.Nem kell olyan cserfesnek lenni.
2015. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos témákról vagy képtelen beszélni, társaságban? Én is hozzád hasonlóan állok ehhez, egyszerűen ami nem érdekel, ahhoz nem tudok hozzászólni. Érzelmekről sem tudok beszélni, talán kimutatni sem úgy, mint a "normális" emberek.


Igaz, van lexikális tudás, amit megtanulsz, levizsgázol belőle, tök jó hogy túl vagy rajta, de az életben igazán hasznát nem veszed, és van az általános tudás, ami szélesebb rétegeket érdekel, és mindennapokban alkalmazható, most fektess ezekre nagyobb hangsúlyt. Légy naprakész. Sokaknak elég, ha a napi hírekről, aktuális divatról beszélgetnek felületesen, mint szociális tevékenység.

2015. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Nos, lássuk csak.

Kifejtenéd a speciális relativitáselmélet lényegét ?

2015. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó, a Te elgondolásod szerint biztosan buta vagyok, ugyanis nem tudom a kérdésre a választ! :)

2015. szept. 22. 18:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Jobb az, mint depressziósnak lenni :)
2015. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A butaság relatív. Mindenkinél van okosabb, intelligensebb, műveltebb, tanultabb.

Ettől még nem vagy buta.



Azt hiszem te is sokat küzdöttél azzal, hogy elérd az eredményeidet, egy olyan rendszerben ahol vagy átmész vagy megbuksz, köztes eset nem nagyon van. Vagy buta vagy vagy zseni. Vagy őstehetség vagy bénácska.


Emiatt talán magadat is ezekben a szélsőségekben látod, és ha hibázol, akkor automatikusan minden fekete, ha nem hibázol, akkor fehér.

A baj csak az, hogy nem vagyunk gépek, és senki nem üzemel 100%os pontossággal, még a gépek se.


Az emberi kapcsolatok komplexek, nem fogod tudni az eredményeidet fekete-fehérben mérni. Az embereknek mindenféle oka lehet arra, hogy nem kedvelnek, vagy kedvelnek, és ezek egy része fölött nincs kontrollod.

Emlékezteted egy gyerekkori barátra? Tetszik neki a frizurád? Emlékezteted arra, aki cikizte általánosban? Épp rossz napja volt amikor megismert, és most azt hiszed hogy azóta utál mert ez alakította a reakcióitokat? Aztán rájön, hogy mégse az vagy akinek gondolt, és az egész megfordul.


Ezek a dolgok mind nagyon szubjektívek, tele vannak érzelmi és hangulati tényezőkkel.

Az érzelmi intelligencia (EQ) működése is fejleszthető, ha sokat vagy emberek közt, egy idő után kialakulnak azok a skillek amik ehhez kellenek. Addig is, fake it 'til you make it.

Csinálj úgy mint aki okos, bízik magában és kedvelik az emberek. És egy idő után úgy is kezelnek majd.

2015. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban soha nem kaptam pozitív megerősítéseket a szüleimtől, mindig csak jobb és jobb teljesítményt vártak el tőlem minden téren, ami igencsak rombolta az önbizalmamat. Soha nem voltam tisztában a szellemi képességeimmel, nem tudtam bemérni.

Felnőttként szembesültem csak vele, többszöri mérés után, hogy az IQ-m az extrém magas kategóriában van.

Szóval az önbizalom igencsak meghatározza az önmagadról alkotott képet, egyáltalán nem objektív.

Nekem pszichoterápiával sikerült egészséges önértékelésre szert tennem. Azóta jelentősen javult a teljesítményem is.

2015. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez vagyok, kérdező, csak annyi különbséggel, hogy ráadásul én még jó eredményeket se nagyon érek el az egyetemen, maximum ritkán, ha tényleg nagyon odateszem magam. De nagyon nehezen megy a tanulás. Pontosan ezt érzem, hogy távolodom az emberektől, visszahúzódó vagyok, de ezeket részben vissza tudom vezetni yerekkori traumára, csalódások sorozatához. Viszont én valóban buta vagyok, mert nem megy a tanulás, ezt már nem nagyon lehet semmivel megmagyarázni. Nálad,mivel ezzel nincs gond, kétlem, hogy ez lenne a gond, inkább nálad is valami csalódásra vezethető esetleg vissza, kiábrándultála az emberekből? Még ha nem is emlékszel ilyesmire, elképzelhető, hogy elástad magadban.
2018. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Majdnem 3 éve telt el, amióta feltettem ezt a kérdést, de a mai napig bennem van a kétely, hogy értelmes ember vagyok-e. A mai napig kételkedem magamban...de nem csak az eszemet illetően, hanem alapból minden területén az életemnek. Szerintem mindezen dolgok inkább az alacsony önértékelésnek köszönhetőek. Az írásod alapján valószínűleg nálad is hasonló lehet a helyzet...biztos vagyok benne, hogy értelmes vagy, már csak ha a helyesírásodat veszem figyelembe, abból is látszik és abból is, hogy nagyon szépen kifejtetted a gondolataid.


A butaság relatíve...szerintem alapvetően egy intelligens ember is lehet tájékozatlan egy-egy témában...de nyilván törekszik arra, hogy minél többet tudjon a világról.


Szerintem egy alacsony önértékelésű, depressziós, fásult ember látóköre beszűkül, koncentrációja csökken..a figyelemzavar kihatással van a tanulmányi eredményekre, tájékozottságra...stb. Az ember azt gondolja, hogy buta..de igazából saját beszűkül a tudatállapota.


Talán így tudnám definiálni azt, ami velünk is történhet..


Szerintem ezen változtatni nagyon komoly önismereti munka, felelősségvállalás és elköteleződés. Ez csak rajtunk áll. Igaz a mondás, hogy mindenki a maga sorsa kovácsa..

De az, hogy felismerjük a problémáinkat, felismerjük, hogy valami nincs rendben velünk, már egy nagy lépés..



Amiben vagyunk az egy ördögi kör, amiből tudatossággal ki lehet lépni.

2018. jún. 5. 14:01
 10/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm a bíztató szavakat, kedves kérdező! Ezzel most sokat segítettél,adtál egy kis önbizalmat. Őszintén kívánom Neked, hogy elkezdj hinni magadban, még ha nagyon hosszú folyamat is lesz.
2018. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!