Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek a továbbtanulástól, mit...

Félek a továbbtanulástól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egész eddig elvoltam a saját kis buborékomban és félek egyedül elmenni egy másik városba. Idén már kellett volna egyetemre mennem, de az utolsó pillanatban berezeltem és nem mentem el oda ahová felvettek.
2015. nov. 26. 20:05
 1/2 anonim válasza:
53%

Szerintem nem kell félni. Én már a gimnáziumot is más városban jártam ki, mint ahol születtem. Először egy kicsit fura, mert még is csak más környezet, de szerintem nem nehéz megszokni.


Mondjuk én kőkeményen introvertált voltam akkoriban, így nagyon kevés ismerősöm volt otthon. Emiatt nekem nem volt nehéz szeparálni. De mondjuk, hogy ha sok haverod van, és csak társaságban érzed jól magad, akkor az első hetek/hónapok biztosan keményebbek amíg nem találsz magad egy baráti kört.


Egyébként meg erősen javaslom, hogy menny továbbtanulni. Habár diploma = munkahely, ha megnézed a körülötted lévőket, legjobban a diplomások meg a politikai káderek tudnak befutni az életben. Kivéve persze ha valami használhatatlan képzésre mész, mint filozófia és társai...

2015. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Én is introvertált buborék lány vagyok. Mindentől félek, ami csak létezik.

Budapestre jartam egyetemre minden nap. Először félelmetes volt, de meg lehet szokni. Megtaláltam ott is a biztonságos helyeimet szokasaimat es utana sokkal jobb lett. Persze a bejaras faraszto volt. En mindenkepp azt mondom vagj bele. Kinyitja kicsit a vilagodat de nem annyira sokkoloan.

2015. nov. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!